Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Pentagram neyin işareti???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
19
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Pentagram neyin işareti???
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    351 Mesaj
    pentagram denen şey neyin işareti bilen varmı satanst diye duydum ama emin deilim

|
    |
    |
    |
    Hristiyanlıktan önce avrupadaki inanış Paganizm di,Pentegram da onlara özgü bir işaret.Tabi Hristiyanlar Paganizm deki tüm yargılari kötülediler vs vs
    |
    |
    MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
    MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
    MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
  • Binbaşı
    1854 Mesaj
    m.ö. yıllarda ( yani orjinalinde ) şeytanla bi ilgisi yoktu, doğadaki elementleri ve evrenin bütünlüğünü temsil ediyordu. Hatta olimpiyat simgesi ilk olarak 5 köşeli yıldızdı fakat zamanla değişti diye hatırlıyorum. ( bu kısım yanlış olabilir tabii. ) Fakat zamanla değişti ve şeytanla bağdaştırıldı...
    |
    |
    Ay’ın kadim dilini kim biliyor şimdi? Ve kim konuşuyor Tanrıça’yla hala? Şimdi sadece taşlar hatırlıyor ayın çok eskiden bize anlattıklarını ve ağaçlardan, çimenlerin hışırtısından ve çiçeklerin kokularından öğrendiklerimizi.
  • Teğmen
    233 Mesaj
    Yav yaprak neren bulursunuz böyle şeyleri.Karıştırmayın o güzel kafalarınızı....
    |
    |
    O sözler ki bir kere çıkmıştır ağzımızdan
    Uğrunda asılırız (A. İlhan)
  • Yüzbaşı
    351 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: daf06

Yav yaprak neren bulursunuz böyle şeyleri.Karıştırmayın o güzel kafalarınızı....

özel mesaj niye attın onu anlamadım
    |
    |

Orjinalden alıntı: yaprakcob

quote:

Orjinalden alıntı: daf06

özel mesaj niye attın onu anlamadım

bende anlamadım, onun için olabilir.
    |
    |
    O sözler ki bir kere çıkmıştır ağzımızdan
    Uğrunda asılırız (A. İlhan)
  • Yüzbaşı
    503 Mesaj
    Bilgim dahilinde konuşuyorum pentagramın satanizmle alakası yoktur.Üstteki 4 köşe ateş toprak hava ve suyu işaret eder.Alttaki köşe de evrendir.Ters durması evrenin iyi bir durumda olmadığının işaretidir.Ha satanistler de bu işareti benimsemiştir orası ayrı.
    |
    |

• Onbaşı
    26 Mesaj
    hemen hemen tüm kültürlerde beş köşeli yıldız vardır ve anlamları farklıdır , mesela islamiyetteki havas ilminde bu işaret Allahın yazılış şeklidir
    |
    |
    Söyler derviş Yunus servet-i saman / Tahtı tacı aldı gitti Süleyman / Lokmanlar derdine olmadı derman / O da kurtulmadı ecel elinden
  • Binbaşı
    1854 Mesaj
    pentagram kelime yapısı itibari ile;

penta - gram olup

5 gram demektir
    |
    |
    Ay’ın kadim dilini kim biliyor şimdi? Ve kim konuşuyor Tanrıça’yla hala? Şimdi sadece taşlar hatırlıyor ayın çok eskiden bize anlattıklarını ve ağaçlardan, çimenlerin hışırtısından ve çiçeklerin kokularından öğrendiklerimizi.
  • Er
    6 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: feverfire

Bilgim dahilinde konuşuyorum pentagramın satanizmle alakası yoktur.Üstteki 4 köşe ateş toprak hava ve suyu işaret eder.Alttaki köşe de evrendir.Ters durması evrenin iyi bir durumda olmadığının işaretidir.Ha satanistler de bu işareti benimsemiştir orası ayrı.

sana katılıyorum
    |
    |

iki ayağı yerde iki kolu yanlarda bir ucuda yukarda ise şeytanı temsil eder.

yok eğer sivri ucu aşağıya dönük ise büyücülüğü temsil edermiş.

tv de bir programda böyle görmüştüm bir zamanlar.
    |
    |
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: feverfire

sonu hariç söylediklerine katılıyorum. satanistler benimsememiş satanistlere benimsetilmiştir bu işaret ama orjinalinde mükemmeliyeti simgeler galileo(yazım yanlışı olabilir) döneminden itibaren kötülenmeye başlanmıştır çünkü bu dönemde kilise ve bilim arasında çok büyük çatışmalar vardır 5 köşeli yıldız maddeyi ve maddelerin mükemmeliyetini temsil ettigi için. daha birçok idaa bulunuyor bu konuyla ilgili
    |
    |

pentagram satanist grupların kendilerini simgelediği var sayılan bir işaret olduğunu biliyorum. ama konunun derinliği hakkında bir bilgim yok. birde satansitlerin pentagram diye bir grupları olduğunu biliyorum.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: FANATİK_25

bildiğim kadarını sölicem nacizane ;

pentagram satanist grupların kendilerini simgelediği var sayılan bir işaret olduğunu biliyorum. ama konunun derinliği hakkında bir bilgim yok. birde satansitlerin pentagram diye bir grupları olduğunu biliyorum.

koyu kısma koptum
    |
    |

Orjinalden alıntı: Cernunnos

pentagram kelime yapısı itibari ile;

penta - gram olup

5 gram demektir

penta = beş
    gram = köşe

5 köşeli yıldız...

gibi bişey mi ki...
    |
    |

eski nick manyetico
    Benim yaradılışımda bir fevkalâdelik varsa, o da Türk olarak dünyaya gelmemdir.
    Mustafa Kemal

• Yüzbaşı
    811 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: yokum

quote:

Orjinalden alıntı: FANATİK_25

bildiğim kadarını sölicem nacizane ;

koyu kısma koptum

|
    |

• Teğmen
    205 Mesaj
    bence sakata gelmenin işareti hele bide 666 falan yazıyosa bi yerlerde
    |
    |
    666 orion galaksisidir yada www dur pentegram illumatidir gören göz gibi yahudiliklede özdeşleştiriyorum ben
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
üniversite
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,299
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.