Şimdi Ara

Peltier İle Soğutma Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda biraz araştırdım fakat geneli eski konular ve teknoloji baya gelişti. Yeni sistemler yeni yöntemler çıktı. Ben peltier ile bir soğutma düşünüyorum ama bir kısmı çok soğurken bir kısmı da çok ısınıyormuş ısınan kısmını da soğutmak için bir şeyler yapılıyormuş. Bu ısınan taraf için nasıl bir soğutma kullanmak gerekir ? Sıvı soğutma + peltier yapsak donma olayı olur mu antifriz gibi ek bir şey kullanmak gerekir mi ? Kasa yeni bir kasa değil ama projelik bir şeyler üzerinde uğraşmak istiyorum. Ayrıca peltiere enerji için güç kaynağına nasıl bir bağlantı kuracağız ? Son olarak ne kadar enerji harcar bu sistem , ay sonu 300 TL fatura görmeyelim

• cvp yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pratik değil, ancak test ve eğlence amaçlı olarak denenebilecek bir sistem. Peltierli bir soğutucu yapmak kasayı modlamak vs. için bir ton alet edevat ve uğraş gerektirir. Normal şartlarda kesinlikle gereksiz ve çok büyük bir sıcaklık farkı olmaz. Peltierin kendisi CPU'dan çok daha fazla ısınacağından CPU için optimize edilmiş bir sıvı soğutucu peltieri soğutmaya yetmeyecektir. Kısacası vaktiniz ve bütçeniz elveriyorsa sırf eğlencesine deneyebilirsiniz. Yoksa hiç bulaşmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.