Şimdi Ara

peltier ile kasa içi veya radyatör soğutma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
2.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ebay'da 13 usd'ye her iki tarafı soğutuculu ve fanlı peltier aldım, sorularım olacak:)

1- 60-70w maksimum gücü olsa bendeki zalman 500w psu'ya bağlanır mı? boşta 300w eski fsp de var ama kasa içine akuple olsa daha çok işime gelirdi.

2- bir fotosunda 20 dk sonra 5 oC diye göstermişler, doğrumudur? o 5 oC sabit kalır mı? zamanla ısınır mı?

3- yoğuşmadan korkuyorum, zımbırtıyı kasa dışında yan pencere tarafındaki iki fanın birine bağlayabilirim, kasa içine ya direk üfleticem ya da bir kanal ile içerideki zalman su soğutmanın radyatörüne ...

4- sizce soğuk taraf kaç derece olur? içeri üfletsem yoğuşma olur mu? radyatöre üfletsem altına biraz kalınca bez de serebilirim :) şırıl şırıl yağmur olmayacak ya:)

5- radyatöre üfletsem anormal soğutmaz heralde, yani hortuların dışında yoğuşma, işlemci de vs, hayal di mi bu kadarı da :) kaç derece fark olur ?

amacım birazcık iyileşme denemesi yapmak, beklenti anormal değil, zalman işimi görüyor, bununla ne olur meraktayım ...

Thermoelectric Peltier Refrigeration Semiconductor Cooling System DIY Kit Cooler
    ( 261792872834 )

Quantity: 1pcs
    • Color: as picture show
    •1 x Peltier TEC1-12706 (40*40*3.5MM)
    •1 x Cooling radiato
    •1 x Cooling Part Fans(40*40mm)
    •1 x Cooling Part Insulation
    •1 x Radiator Heatsink (90*90*40mm)
    •1 x Heatsink Part Fans(90*90mm)
    •Here is the Kit you can made cooling system for yourself easy and fun
    Enjoy the DIY
    •Semiconductor coolers are a form of solid state cooling that incorporates both semiconductor Technologies and electronic assembly techniques.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amdfanatic -- 26 Temmuz 2015; 23:17:11 >

• aynı sistemi yapmayı düşüyorum verim alabildinizmi acaba ?
  • Konuyu hortlattım biraz. Ben de tec ile notebook sürmeyi düşünüyorum. Buz katmanı olmaması için PTC veya NTC (ısı sensörleri) ile bir kontrolcü yapmayı ve sıcaklığı belli seviyede tutmayı düşünüyorum. Amaç -10 dereceden aşağısına düşmemek. Bu değer 0 veya 5 de olsa olur. Tabi bunun ilk denemelerini eski bir bilgisayarda yapmak ve dahili adaptörü de değiştirmek gerekir. Bilgisayarın giriş soketinden sınırlayıcı ile bilgisayarı yakmadan direkt tec'i çalıştırabilirsem güzel olur. Biraz da bilgisayarın mühendisliğiyle oynamak gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef peltier ile beklediğiniz tarzda soğutma elde etmek mümkün değil. Boşta - 30 lara kadar düşebilir soğuk tarafı(sıcak tarafı iyi soğutulursa) ama sisteme taktığınızda 12706 peltier 1 2 derece belki farkeder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.