Şimdi Ara

PEJO PARTNER Tepee & YENİ Tepee Family (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
321
Cevap
0
Favori
173.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: historiyst_45

quote:

Orjinalden alıntı: GurkanLee
    motor hacmi aynı olduğu halde beygir güçleri ve yakıt tüketimleri neden farklı?

Yakıt tüketimleri katalogta aynı gözüküyor ?
    (Berlingo Combi X / SX 75 ve 92 hp ş.içi:7; ş.dışı:5 ; ortalama:5.7lt )

Berlingo için bakmamıştım, partner tepee için bakmıştım. Şuan katalog elimde,

şehir dışı ş.içi karma
    1.6 75hp 5.0 7.0 5.7
    1.6 90hp 5.0 7.0 5.7
    1.6 110hp 4.9 6.8 5.6

Berlingo hepsine aynı değer vermiş sanırım. E arabalar aynı özellikler farklı. demekki kataloglarada güvenmiyecen. Sonuçta trde basmışlar. En iyisi direk kendi sitesinden araştırmak.

Bu arada ben berlingo sx 92 hp ye karar kıldım. full donanım.

• quote:

Orjinalden alıntı: darkboys

arkadaşlar 90 hp premium pack modeline sahibim tepee'nin ve gerçekten çok çok memnunum araçtan.. berlingo'yada baktık fakat tepee kadar sıcak gelmedi bize. eps dahil herşey mevcut. hızlanmalar olsun, ataklık olsun çok çok mükemmel.. alacak arkadaşlar 1 dakika düşünmesin. iç işçilik donanım harika..

hayırlı olsun.
  • quote:

quote:

quote:

şehir dışı ş.içi karma
    1.6 75hp 5.0 7.0 5.7
    1.6 90hp 5.0 7.0 5.7
    1.6 110hp 4.9 6.8 5.6

Berlingo hepsine aynı değer vermiş sanırım. E arabalar aynı özellikler farklı. demekki kataloglarada güvenmiyecen. Sonuçta trde basmışlar. En iyisi direk kendi sitesinden araştırmak.

Haklısın aslında kataloglara çok fazla güvenmemek lazım bu arada hayırlı olsun diyeyim tekrar 30.800 e bıraktılar değil mi son ?

• Hayırlı olsun,Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin inşallah..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şehir dışı ş.içi karma
    1.6 75hp 5.0 7.0 5.7
    1.6 90hp 5.0 7.0 5.7
    1.6 110hp 4.9 6.8 5.6

Haklısın aslında kataloglara çok fazla güvenmemek lazım bu arada hayırlı olsun diyeyim tekrar 30.800 e bıraktılar değil mi son ?

Evet 30.800 e bıraktılar. yılsonu indirimi, özel indirimler filan. Araba alınacaksa yıl başı gelmeden alın bence.

• partner tepee ile 2 defa test sürüşü yaptım. araç donanım olarak çok dolu. arkanın makaslı olmaması artı bir özelliği. arkada yolculuk yapmak çok zevkli.

aracı beğenmekle beraber sanki bir şeylerin eksik olduğu hissine kapıldım. daha öncede belirtildiği gibi ön konsol bu araca hiç yakışmamış. oyuncak araba gibi duruyor. vites geçişleri kemkli ve cam açma kapama düğmelerinin ikisini vitesin bulunduğu orta kısma koymuşlar; hiç kullanışlı değil.

aracın iç kısmında iç içe geçmiş veya birbirine eklenmiş çok parça var. bunlar dağılacak yada gıcırdayacakmış hissi uyandırdı bende. tavan ve yan döşemeleri çok şişik olmuş, beğenmedim.

motorunu beğendim. performansı iyi ve sessiz.

aracın arkadan görünüşü biraz kaba. ön burnu da biraz uzun. ancak yinede aracın dıştan bir karizması var. bunun yanında yukarda saydığım hususlardan dolayı iç dizaynı karizmasını çizmiş biraz.

sonuç olarak araç bence mükemmel değil. ancak iyi bir iş ve aile arabası olur bu fiyata...

• Nasip bakalım hala bir uzlaşmaya varamadık ...
    (92 hp multispace fulünü son 30.000ytl+Ocak ayı teslim+park sensörü hediye)
  • ercan arkadaşım, tepee'nin eksikliklerini söylemişsin, ama herkese göre bazı eksiklikler meydana geliyor. mesela bana göre aracın içinde hiç bir kusur yok, donanım gayet güzel konsolda çok hoşuma gitti. tek sevmediğim, seninde dediğin gibi ön camları açma kapama düğmeleri. sanki 90'lı yılların aracını kullanıyosun. yeni kangoo'nun iç donanımı bana o kadar güzel gelmedi mesela, gacırdıycakmış gibi his veren ne sana onu anlayamadım. aracın arkası biras kaba gibi diriyor evet buna katılıyorum ama insanın gözü alışıyor.. ama kangoo'nunkinden iyidir hel hele önden bakınca.. motor gerçekten kusursuz... ve son olarak bir arkadaş son fiyat 30800 demiş sanırım berlingo için sanırım.. 110 beygirlik teppe en son 32000 ytl haberin olsun bursada..
  • Esp varda opsiyon olarak esp ıstersem aracın teslim süresinin 4 ay sonra olabileceğini söylediler. Bu arada el freninin yeri acayip geldi ; sürücü koltuguna yapısık.
    İceriside yeni akım ufak camlar yüksek kapı cizgisi , artı on konsolun yuksek olmasından biraz sıkıcı geldi. Ama kullandıgım arac dolayısıylada gelmis olabilir. Ama donanim olarak gercekten cok zengin. Birde pack olanlarda arkada uclu tek koltuk oluyormus;1+2 seklinde olmuyormus. Bizim cocukta arabaya bindiği gibi uyur, bu sekilde yatırmak cıkıntılarından dolayı; rahatsız edici.
    Yeni kangoo derken oda taklacı cıktı. Hadi hayırlısı. Ya connecte devam; veya paraya kıyıp caddye. Onlarında yuzu eskidi, yeni cıkan fransızlar gibi değil.
    Ooof of....
  • quote:

Nasip bakalım hala bir uzlaşmaya varamadık ...
    (92 hp multispace fulünü son 30.000ytl+Ocak ayı teslim+park sensörü hediye)

Fiyat gerçekten uygunmuş. demekki bir bayide bir şehirde takılıp kalmayacaksın. bende ugun aldım sanıyordum.

110 hplik içinde 32.000 demiş birisi. hayret doğrusu. acaba o gerçekten 110 hplikmi? belkide opsiyonel olan özellikler çıkartılmış halidir. Neyse biz berlingoyu aldık bikere fazla uzatmama gerek yok.

Araba için tabiki her arabada olduğu gibi hepimizin hoşuna giden veya gitmeyen yerleri olacak. ama unutmayalım bu bir kamyonet sınıfı araç. Lüks bir arabada almıyoruz. bence olduğu gibi kabul etmek lazım. bikaç sene önceki fiyatlar eski kasa için çokmu ucuzdu.

Birde merak ettiğim önemli bir husus ise eski kasa partner ile yeni kasa partnerin iç bagaj büyüklükleri nekadar farklı? tamam dıştan araba büyük ama bu büyüklük sadece önün uzaması veya yanların vs. genişlemesi mi?? bagaj konusunda fark varmı? gördüğüm kadarıyla koltuklar yattığında tam olarak aşşağı katlanmıyor. illa koltuğu söküp koyacak biyermi aramalıyız.

• Yok canım siz de uygun almışsınız hayırlı olsun kan akıtmak lazım ...
  • benim bu araç hakkındaki yorumlarım tamamen subjektif. yani bende uyandırdığı etki böyle. gıcırdama hususuna gelince 2. test sürüşünde ben arka koltukta oturdum. araba 6 bim km. de idi. araçtan çok fazla olmasada arada bir gıcırdama ve tıkırtı sesleri geliyordu. gerçi bu tür araçlarda bunların olduğunu söylüyorlar ama...

quote:

ercan arkadaşım, tepee'nin eksikliklerini söylemişsin, ama herkese göre bazı eksiklikler meydana geliyor. mesela bana göre aracın içinde hiç bir kusur yok, donanım gayet güzel konsolda çok hoşuma gitti. tek sevmediğim, seninde dediğin gibi ön camları açma kapama düğmeleri. sanki 90'lı yılların aracını kullanıyosun. yeni kangoo'nun iç donanımı bana o kadar güzel gelmedi mesela, gacırdıycakmış gibi his veren ne sana onu anlayamadım. aracın arkası biras kaba gibi diriyor evet buna katılıyorum ama insanın gözü alışıyor.. ama kangoo'nunkinden iyidir hel hele önden bakınca.. motor gerçekten kusursuz... ve son olarak bir arkadaş son fiyat 30800 demiş sanırım berlingo için sanırım.. 110 beygirlik teppe en son 32000 ytl haberin olsun bursada..

• gürkan lee arkadaşım birisi 32000 ytl demiş diye yazmışsın, onu ben söylemiştim. sana şu kadarını söyliyeyim, bursa şançelik otomotiv'e bi telefon aç iyi pazarlık yap peşin de bak sana diyeceği fiyat bu. ayrıca bütün özellikleri tam yani full... ben ordan aldım aracımı.. ercan arkadaş, berlingo tepee'den daha fazla yakıyor buna emin olabilirsin..
  • quote:

berlingo tepee'den daha fazla yakıyor buna emin olabilirsin..

Aynı motor nasıl fazla yakıyor ?
  • arkadaşım motor hemen hemen her şeyi ile aynı, fakat aktarım organları farklı oldugu için, tepee arada fazla fark olmamasına rağmen az yakıyor. bunuda araştırdık..
  • quote:

arkadaşım motor hemen hemen her şeyi ile aynı, fakat aktarım organları farklı oldugu için, tepee arada fazla fark olmamasına rağmen az yakıyor. bunuda araştırdık..

Sen 110 hp lik almamışmıydın? 32000 ytl olduğunu daha önce duymuş olsaydım bende 110 hplik düşünürdüm. ama trye satmaz diye pek getirmiyorlar demişti bana satıcısı, kimse 35.000 ytl gidip partnere vermez diye.

Benzin yakım konusunda katalog değerleri aynı bildiğim kadarıyla. Aktarım organları farklı diyorsun ama ben arabalar herşeyi ile aynı sanıyordum. ozaman berlingo 92 beygir derken haklımı diyor?
  • hayır 110 beygirlik modelinden almadık 90 hp premium pack modeli elimde var. ama çok memnunum.. normalde satış fiyatı 35000 ytl'nin üzerinde fakat, yıl sonu olması ve malum kriz ortamı sebebi ile fiyatları iyice aşşağı çektiler.. hele hele elinde peşin para varsa kapında yatacak bayii nerdeyse. 110 beygirlik modeline paramız yetmediği için alamadık. berlingo ile tepee, hemen hemen herşeyi ile aynı. bir kaç ufak tefek detay haricinde, farların altı, ön logonun oldugu yerler, tampon kısımları, ve motordaki, ufak tefek ayrıntılar. en önemliside aktarım organları.
  • quote:

hayır 110 beygirlik modelinden almadık 90 hp premium pack modeli elimde var. ama çok memnunum.. normalde satış fiyatı 35000 ytl'nin üzerinde fakat, yıl sonu olması ve malum kriz ortamı sebebi ile fiyatları iyice aşşağı çektiler.. hele hele elinde peşin para varsa kapında yatacak bayii nerdeyse. 110 beygirlik modeline paramız yetmediği için alamadık. berlingo ile tepee, hemen hemen herşeyi ile aynı. bir kaç ufak tefek detay haricinde, farların altı, ön logonun oldugu yerler, tampon kısımları, ve motordaki, ufak tefek ayrıntılar. en önemliside aktarım organları.

Ahh Ah 110 hp lik tepee almak vardı, 2 ay bekledik, listenin en üstünde adımız vardı gelmedi meret. mecbur indirimden vs. yararlanmak için berlingo 90hp aldık. Acaba performans bakmından bir fark varmıdır aralarında. ikiside 1.6.

Sen araştırdığın için soruyorum, 90 hp berlingo ve partnerin aktarım organlarında farklılık varsa birbirlerine üstünlük taraflarıda varmı?
    kataloglarda tork, yakıt tüketim, vs. değerler hep aynı. fabrika aynı motor aynı. bir tek berlingo 92 beygir yazmış oda doğrumu bilmem.

• tepee'yi almadan önce az kalsın yeni berlingo alıyorduk, ama ne bileyim içim bir türlü ısınmamıştı berlingolara, görünüm güzel hemen hemen dış görünüm tepee ile aynı ama kan uyuşmazlıgı desek daha doğru olur. balıkesir çanga otomotiv 75 beygirlik tepeye 29500 çekince fazla geldi bize alamadık. balıkesire gelmişken citroen bayii'ne girdik, adam 28750 dedi 75 hp olana. ama akıl hep tepee'de kaldı. en son bursayla irtibata geçince hemde 90 beygirlik modele keş para 30000 deyince oldu bu iş dedik. neyse, şimdi arkadaşım birbirine üstünlük tarafları derken ilk başta dış görünümde sende bilirsin ufak bir iki detay (far alt çizgisi, logo yeri, ve tampon şekilleri vs..) haricinde bişi yok. motor ise, aktarım organları, şanzımandaki, bir iki ufak parça ve turbosunda ufak fark var o kadar. aslında beygir gücü olarak aralarında'ki bu 2 beygirlik fark, sana nasıl diyeyim deveye bi karınca nasıl ağırlık yapar? onun gibi diyeyim. şu an mesela 110 hp modeli tepee'nin gırla var bayii'lerde..

• quote:

tepee'yi almadan önce az kalsın yeni berlingo alıyorduk, ama ne bileyim içim bir türlü ısınmamıştı berlingolara, görünüm güzel hemen hemen dış görünüm tepee ile aynı ama kan uyuşmazlıgı desek daha doğru olur. balıkesir çanga otomotiv 75 beygirlik tepeye 29500 çekince fazla geldi bize alamadık. balıkesire gelmişken citroen bayii'ne girdik, adam 28750 dedi 75 hp olana. ama akıl hep tepee'de kaldı. en son bursayla irtibata geçince hemde 90 beygirlik modele keş para 30000 deyince oldu bu iş dedik. neyse, şimdi arkadaşım birbirine üstünlük tarafları derken ilk başta dış görünümde sende bilirsin ufak bir iki detay (far alt çizgisi, logo yeri, ve tampon şekilleri vs..) haricinde bişi yok. motor ise, aktarım organları, şanzımandaki, bir iki ufak parça ve turbosunda ufak fark var o kadar. aslında beygir gücü olarak aralarında'ki bu 2 beygirlik fark, sana nasıl diyeyim deveye bi karınca nasıl ağırlık yapar? onun gibi diyeyim. şu an mesela 110 hp modeli tepee'nin gırla var bayii'lerde..

Dediğin gibi arabalarda fark yok, tamemen zevk meselesi, bende partnerciydim ama bu sefer berlingo aldım.
    Araçlarda hiçbir fark yok. ufacık görünüş farkı olarak, seçer beğendiğini alırsın yani. 110 beygir meselesine gelince berlingonunda 110 beygirliği var ama tr ye gelmiyor. partnerin 110 beygirliği trde yok! bakma sen var demelerine ben 2 ay bekledim gelmedi adamda net bişey söyleyemedi. büyük bir bayiydi hemde. satmasına satarlar belki ama beklersin aylarca. gelip gelmiyeceğide kesin mi bilmem.

tr ye sınırlı sayıda gelmiş 110 hp. belkide onlardan birini gördün. şey sorayım sana gördüysen, kadran 90 hplerdeki gibi 190 (alt çizgiyle 200) mı gösteriyor yoksa 210 mu?

Bir soru daha, yol bilgisayarı grafik ekranmı? şekilli filan?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.