Şimdi Ara

PEJO 206 ÖN TARAFTAN GACIR GUCUR SES GELİYOR YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son 1 aydır duran arabayı kaldırdıktan hemen sonra yarım gaz verip hızlanmaya çalışınca ön sol taraf ağırlıklı gacır gucur sesler gelmeye başladı ilk başlarda pati çekiyor sandım ama son 1 haftadır normal gaz verip biraz seri kalkış yapmaya çalışınca da gacır gucur sesler gelmeye başladı bu sorun sadece 1. 2. ve geri vitesdeyken oluyor. Bu debriyaj mı kaynaklı yoksa başka bir şey mi bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

• Motorun yağı varmı?
  • rot balansçıda veya özel serviste alt ve üst salıncaklarla rot başlarını, rot kollarını kontrol ettirin.
  • Renji Abarai kullanıcısına yanıt
    Meticulous kullanıcısına yanıt
    Motor yağında eksiklik yok. 2 ay önce rotçuda her şeyi kontrol ettirdim hiç bir soru yoktu sadece sağ rot askısını değiştirip devam ettim ama son 1 aydır bu sorun baş gösterdi.
  • Sadece kalkışta mı geliyor yoksa rölantide ses var mı ya da hızınızı alınca ses kesiliyor mu?
  • dj batuhan D kullanıcısına yanıt
    Evet sadece kalkışta oluyor hatta bugün her zaman çıktığım yokuşta 1. vitesle hızlanıp 2 ye takayım dedim gaza biraz basınca yine deşik sesler gelip araba pati çekmeye başladı verdiğim gazda asla pati çektirecek kadar değildi 20 ile çıktım yokuşu 2 ye atacak hıza ulaşamadım bile çok garip valla neden böyle oldu anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuaLityTR

Evet sadece kalkışta oluyor hatta bugün her zaman çıktığım yokuşta 1. vitesle hızlanıp 2 ye takayım dedim gaza biraz basınca yine deşik sesler gelip araba pati çekmeye başladı verdiğim gazda asla pati çektirecek kadar değildi 20 ile çıktım yokuşu 2 ye atacak hıza ulaşamadım bile çok garip valla neden böyle oldu anlamadım.
    Debriyaj sisteminden şüphelendim ama bilemedim hocam. 3. vitesteyken, ilerliyorken boş bir yolda biraz hızlanın. Araba hızlanmayı bırakıp devir mi yükseltecek yoksa devir yükselirken hızlanma devam mı edecek bi deneyin. Eğer arabanın hızlanma hissi durduğu halde devir çok hızlı yükseliyorsa baskı balata kaçırıyor diyebiliriz ama farklı bir sorun da var gibi. En iyisi hiç karıştırmadan bir ustaya gösterin derim. Test etmeye çalışırken daha büyük masraf açmayalım hocam. Pati çekiyorsa kaçırma yok gibi geliyor ama bir yandan da baskı balatadan şüphelendiriyor

• amontisörün takozları olabilir de gaza bastığın zaman araba arkaya yığılıyor vites geçirirkende öne salıyor 2 ye geçip devam edince arkaya doğru tekrar ağırlık yer değiştirdiği için de amontisör esnediği için muhtemelen üst takozdan ses yapıyor.
    Artık pazartesi gidip bi ustaya göstericem o hızlanma hissinin kaybolup devirin yükselmesi pati çekerkende olur değil mi? 3. vitesde hiç öyle bir şeye rastlamadım bugün anlamsızca her zaman nerdeyse dip gaz çıktığım yokuşta oldu gacır gucur sürtünme sesi geldi sonra sanki biri arabayi önden kaldırdıda tekerler boşa dönüyormuş gibi oldu gazı baya azaltıp öyle çıktım bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuaLityTR

Artık pazartesi gidip bi ustaya göstericem o hızlanma hissinin kaybolup devirin yükselmesi pati çekerkende olur değil mi? 3. vitesde hiç öyle bir şeye rastlamadım bugün anlamsızca her zaman nerdeyse dip gaz çıktığım yokuşta oldu gacır gucur sürtünme sesi geldi sonra sanki biri arabayi önden kaldırdıda tekerler boşa dönüyormuş gibi oldu gazı baya azaltıp öyle çıktım bende.
    Baskı balatadan şüphelendim ama muhtemelen bu şüphem doğru değil. Baskı balata kaçırıyor olsa araç gücü tekere aktaramayacağı için pati çekememesi, daha hantal kalkış yapması lazım. Aracın patiye düşmesi kafamı karıştırıyor. Pati çekmeden kaldırabilirseniz baskı balata kaçırma durumunda 1 ve 2. viteslerde de devir yükselirken araç hızı çok yükselmez ama sorun başka bir yerde büyük olasılıkla. Pazartesi günü gösterince haber edin hocam, başka bir arkadaş için faydalı olabilir.

Bugün arabayı ustaya götürdüm(tabi yolda kaldıktan sonra) baskı balata bitmemiş sorun şanzımandan kaynaklıymış. Bu 206'da kronik bir sorun mu ne varmış şanzımanda bir şey ters dönüyormuş o yüzden araba gitmiyormuş. Şanzımanı yapan yere bıraktım içini açıp sorun ne ise yapacak.
  • Son durum şanzımandaki bozuk olan kısım tamir edildi. Şanzıman inmişken eskimiş olan baskı balatayıda değiştim şuan hiç bir sorun kalmadı. Sizin de kalkış yaparken catur cutur değişik sesler gelip arabanın güçü düşüyorsa şanzımandan olabilir yolda kalmadan bi ustaya gösterin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.