Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Peaky Blinders (2013)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Geralt.Of.Rivia Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
380
Cevap
28
Favori
15.765
Tıklama
Giriş
      3974 Mesaj
      18 Kasım 2017 10:13:59
      4.sezonun baslamasini iple cekiyordum. yayinlanir yayinlanmaz 1 saat sonra hemen izledim

bazilari dizinin pek tutmadigini izlenmediginden bahsetmis. arkadaslar turkiye genelinden bahsetmeyin. 2013'e nazaran 2.4m insan izlemis sezon 4 bolum 1'i.

buyrun habere de buradan ulasabilirsiniz:http://deadline.com/2017/11/peaky-blinders-season-4-premiere-ratings-bbc-two-cillian-murphy-1202209566/

amerika'da da pek izleyen kitle yok ama genel olarak britanya'da daha fazla izleniliyor. cunku gecmise dayali bir dizi oldugu icin. kadrosu, oyunculuklar ve steven knight'in olmasi tamamen buyuk bir arti ve her bolumu kalite kalite kalite...
      |
      |

• Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 23 saat 28 dakika kadarı kaldı.
      1 Not
      18 Kasım 2017 11:08:28
      Gangster dizileri pek ilgi çekmiyor ama buna rağmen bu dizinin baya izleyeni var. iki milyon izleyici bir ingiliz dizisi için çok büyük bir rakam.

Ülkemizde de baya popüler oldu Netflix sayesinde. Geçen senenin başlarında ben underrated olarak görüyordum ama Netflix türkiyede tutmaya başlayınca dizinin popülaritesi üç dört katına çıktı. Ekşideki yorumlara falan bakın geçen senenin başlarında kaç sayfa sonra kaç sayfa olmuş.

Diziyi önceden ben de çok seviyordum ama Boardwalk Empire falan izleyince baya alt seviyede kaldı gözümde. Geçen seneki sezonu çıkar çıkmaz izlerken bu sezona başlamayı düşünmüyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 18 Kasım 2017; 11:8:52 >
      |
      |

1 Not
      18 Kasım 2017 13:31:15
      Konuya yorum yazdıktan sonra imdb'deki en iyi dizi bölümlerini karıştırırken 4.1'in ilk 50'de ve 9.8 puan aldığını görünce hemen oturup izledim.

Bu bölüm nasıl 9.8 alır aklım almıyor. Diziye bir de yukarıdaki arkadaşlar underrated demiş, dizi bildiğin baya baya overrated.

Bu dandik bölümün aldığı puanla Mr. Robotun geçen hafta yayınlanan efsanevi bölümlerden biri olan 3.5'in puanı aynı. Better Call Saul, Boardwalk, Mad Men gibi kaliteli dizilerin herbirinden en az 30 bölüm sayarım bu bölümden daha iyi olan. Şaka mı bu?

İnanmayan izlesin sonda iki klişe hareketli sahne var geri kalan dram sahneleri. Ki bu dizi dram olarak hiç başarılı değil karakterler iki boyutlu, işleyiş yapay. Her şeyi geçtim ilk sezonlarda bu bölümden çok daha iyileri vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tom.waits -- 18 Kasım 2017; 16:51:49 >
      |
      |

• Yarbay
      2507 Mesaj
      19 Kasım 2017 03:58:20
      Son dakikalar neydi öyle. ÖZellikle son sahne umarım göründüğü şekilde bitmez...
      |
      |

• Teğmen
      222 Mesaj
      19 Kasım 2017 14:04:53
      mr robot'a efsanevi dediler ya lan!?

nedense 5. ve 6. bölümler iyi olunca dizi genel olarak iyi oldu. evet 5 ve 6 iyiydi kaliteliydi, ama "efsanevi" değil. mr robot hic bir zaman peaky blinders kalitesinde -konulardan bağımsız- olmayacak.

mr robot dediğin overrated, ergen dizisidir.

ulan 5. ve 6. bölümden önce pis kaka olan dizi nasıl bu kadar iyi oldu bir anda anlamıyorum kamil. herşey karışık

evet dizimize gelirsek, adrien brody o ne karizma olm öyle? "pleasure"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Not
      19 Kasım 2017 17:55:13

Mr. Robot'un tamamına değil(yoksa 2. Sezon leşti) 3.5'e efsanevi dedim. Peaky Blinders'ın 4.1'i o bölümün çeyreğinin çeyreği bile etmez ama aynı puan.

Peaky Blinders'ın ilk sezonu tam puan alır benden ama devamı hiçte tam puanlık değil. İlerleyiş oldukça yapay, Karakterlerin bir derinliği yok. Ki zaten bütün karakterler birbirinin kopyası. Bu haliyle çok iyi çekilmiş basit bir gangster dizisi olur.

Mr. Robot alakasız bir örnek(ki hikaye ve senaryo olarak her türlü Peaky'nin eline verir ergen dizisi olsa bile) mesela aynı tarzdaki Boardwalk'la karşılaştırırsan çok kalitesiz kalıyor. Sadece Nelson Van Alden, Richard Harrow gibi yan karakterlerin hikayesi bile bütün Peaky Blinders'ın hikayesinden çok daha ilgi çekiciydi.

|
      |
      Obscenity kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      118 Mesaj
      19 Kasım 2017 19:40:20
      4.sezon kötü başladı bence. İlk 2 sezon iyiydi, 3 de iyiydi görece ama 4'ün konusu zorlama olmus gibi.
      |
      |

• Yarbay
      9545 Mesaj
      20 Kasım 2017 16:31:07
      aboooo o nasıl bir sondu öyle

johny boy ölmesin ya

bu arada özlemişiz be diziyi
      |
      |

• Yarbay
      17337 Mesaj
      21 Kasım 2017 09:32:15
      4 sezon öyle bir başladı ki en bomba bölümdü 4 sezon içinde bence
      |
      |

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <
    • Yarbay
      3974 Mesaj
      23 Kasım 2017 09:33:11
      cok garip seyler oluyor
      |
      |

• Yarbay
      2507 Mesaj
      24 Kasım 2017 02:45:40
      Yine müthiş bir bölümdü. Littlefinger diziye katılmış yakışır. Ayrıca Adrien Brody müthiş. Yine son on dakika efsane sahneydi.
      |
      |

• Yarbay
      2735 Mesaj
      24 Kasım 2017 13:20:27

Inanilmaz gercekten

Solomon abimizi bekliyorum(Tommy bahsetti son bolumde kendisinden), eger o da katilirsa bu sezonda orgasm modunda izlerim artik bolumleri

• Yarbay
      3991 Mesaj
      24 Kasım 2017 13:52:44
      İlk bölümden daha iyiydi.

John öleceğine Michael ölseydi ya abi, favori karakterimdi kral.
      |
      |

• Yarbay
      6341 Mesaj
      25 Kasım 2017 02:08:35
      quote:

Orijinalden alıntı: Gielenberg

Inanilmaz gercekten

Solomon abimizi bekliyorum(Tommy bahsetti son bolumde kendisinden), eger o da katilirsa bu sezonda orgasm modunda izlerim artik bolumleri

Şu sahne efsaneydi.

Ve Littlefinger reyizi de gördük, uu baby.
      |
      |

• Çavuş
      56 Mesaj
      30 Kasım 2017 16:13:28
      Dizi ararken imdb de gördüm hoşuma gitti resimleri. Yorumlara bakmadım ne zaman baksam spoiler yiyorum. :D Dizi nasıl gidiyor acaba? Sezonlar ilerledikçe kalite düşüyor mu yoksa iyi bir dizi mi?

• Binbaşı
      1796 Mesaj
      30 Kasım 2017 21:51:25
      Dizinin ilk sezonunu az önce bitirdim ve anlamadığım 1-2 şey oldu.

Campbell neden Grace ile Tommy'nin saklandıkları yeri bilmesine rağmen ekibiyle oraya gidip Tommy'i alt etmedi? Kimber'a Tommy'nin ihanetini söyleyip onun yok etmesini istediği için mi? Ayrıca Tommy neden Grace'e New York fikri için 3 gün içinde karar vereceğini söyledi? Kesin bir dille reddetmesini beklerdim.
      |
      |

Steam: Le Tissier
    • Yarbay
      2507 Mesaj
      01 Aralık 2017 03:13:48

Kahpesin pol kahpe....
      |
      |

• Yarbay
      3348 Mesaj
      01 Aralık 2017 03:34:40

Şimdi izledim bölümü, şu sahnede ağzımın suyu aktı.

|
      |
      Gielenberg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne de Türkistan, vatan büyük ve müebbet bir ülkedir; Turan!
    • Binbaşı
      1767 Mesaj
      01 Aralık 2017 07:40:03
      Tekrar May’i görürsek güzel olur.

|
      |

• Binbaşı
      1286 Mesaj
      02 Aralık 2017 14:44:01
      4x3 son sahne yine oha dedirtti

|
      |

Steam ID: kvothe34
    Hızlı Cevap

Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.