Şimdi Ara

PDF Üzerinde Kelime Çevirisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
13
Favori
35.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofpotatoes

Hocam bu uygulama muhteşem bir şey. İnanılmaz derecede iyi. Bence herkes bilmeli ve kullanmalı. Ben tek bir kaynaktan çeviri beklerken birden fazla kaynaktan çeviri yapıyor. Üstelik Tureng ve Google Çeviri sözlüklerinin birlikte çalışması muhteşem olmuş çünkü ben genelde ikisini kullanırım.
    Birden fazla kaynaktan çevirmesi çok büyük avantaj ama çeviri ekranda çok kısa süreli kalıyor keşke onun bir ayarı olsa. Aslında Calibre'de de farklı çeviri sitelerini kullanabiliyoruz ama maalesef diğerleri nasıl eklenir bilmiyorum. Eğer bulursam buraya yazarım

• Hocam size çok güzel bir haberim var Calibre'ye Tureng çeviri, Yandex çeviri eklemeyi denedim ve başardım :) Artık Google Çeviri, Yandex ve Tureng'i kullanabileceğiz Videoyu hazırladığımda paylaşacağım forumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Hocam size çok güzel bir haberim var Calibre'ye Tureng çeviri, Yandex çeviri eklemeyi denedim ve başardım :) Artık Google Çeviri, Yandex ve Tureng'i kullanabileceğiz Videoyu hazırladığımda paylaşacağım forumda.
    Hocam siz muhteşem bir detaysınız.
  • quote:

Hocam siz muhteşem bir detaysınız.

Alıntıları Göster
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Hocam size çok güzel bir haberim var Calibre'ye Tureng çeviri, Yandex çeviri eklemeyi denedim ve başardım :) Artık Google Çeviri, Yandex ve Tureng'i kullanabileceğiz Videoyu hazırladığımda paylaşacağım forumda.
    Arkadaşlar konusu burada: konu

• 1-Google'a translate eklentisi kur
    2-pdf'i chromeda aç
    3-kelimenin üstüne çift tıklayınca tr halini görürsün
  • -RAUL kullanıcısına yanıt
    Bunun çalışmadığını belirtmiştim.
  • quote:

Bunun çalışmadığını belirtmiştim.
    Ben kullanıyorum dostum
    Hangi eklenti hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hangi eklenti hocam?
    google translate
    Bende çalışmıyor.

• arkadaşlar selam. Soruna çözüm bulabilen var mı? Calibre haricinde var mı başka program.
    Bu Türk girişimcinin yaptığı aslında mükemmel tam istediğim şey. Fakat programda hatalar var acayip cpu sömürüyor ve donuyor.
    Bunun muadili bildiğiniz program var mı acil yardım. Doktoram bitmeyecek :))
  • ümit_uyar kullanıcısına yanıt
    Adobe Acrobat Pro ile açıp PDF'yi, 'metin düzenle' seçeneğinden elle tek tek not düşebilirsin. PDF 1980'lerde tasarlanmış PostScript formatıdır, düzenlemesi vs öyle kolay değildir. Fakat.... PDF dosyasının kaynak dosyaları var ise durum değişir. Evet, PDF dosyasının kaynak dosyası diye birşey vardır bu Word olur, .tex olur (ki o da 80'lerde matematik formul vs güzel basabilmek için geliştirilmiş bir sistemdir) veya son yıllarda yaygınlaşan MarkDown .md olur, bir kaynak kodu vardır,, o kaynak kodlar varsa ceviriyi yapmak cok kolaylaşır ve ceviri sonrası MD2PDF gibi programla yine PDF (veya .epub gibi başka) formata dönüştürebilirsin.

• Yok hocam benim dediğim farklı, windowsa kuruluyor ve fareyi nereye götürürsek götürelim kelimeyi seçtiğinde otomatik pop-up açılıyor ve çevirisi çıkıyor. Tabi kelimenin imleçle seçilebilir olması gerekiyor. Kelimesi imleçle seçilebilen tüm alanlarda çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ümit_uyar kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğin o özelliğe cok yakın özellik, Apple iPad 'te default gelen iBooks adlı PDF & epub görüntüleyicide var. Sözcük üstünde tutunca 'tanımla' seçeneğinde sözcüğün Wiki ansiklopedisindeki açıklamaları çıkıyor. Bir tek İngilizce. Fakat Int'e bağlı olmadan iPad'in içindeki veritabanından cıkıyor. O Wiki'ye, Türkçe de eklenebiliyorsa tam istedğin şey olurdu..

• https://oguzhansoykan.com/tag/pdf-translator/
    Dynamic Translator 3.5

Vonder reis bu linkteki programı çalıştırmayı dener misin? . aslında aradığım program bu windowsta çalışıyor ve her yerde çalışıyor. mükemmel bir program fakat ben çalıştıramadım. net framewrok 4.6 ile çalışıyor. Bende çalıştırdıktan sonra donuyor program. Bir de sen denermisin zahmet olmassa... Geliştiriciyle iletişime geçtim fakat dönüş yapmadı dahaç
  • Veronicaa kullanıcısına yanıt
    Gerçekten paylaşımınız çok yardımcı oldu emeğinize sağlık.

Yalnız bir sorum var cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum .

"calibre" de çeviriyi kullanabilmem için "pdf" dosyasını "epub" a çevirmem gerekti.Ben yanlış anlamış olabilirim ama siz doğrudan pdf üzerinden çeviri yapılabileceğini belirtmişsiniz, eğer doğruysa nasıl yapabileceğimi anlatabilir misiniz.

Bazen epub çevirilerinde bazı kayıplar yaşanabiliyor bu nedenle pdf üzerindençeviri önemli oluyor

Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim
  • Bir chrome eklentisi buldum muhtemelen çok hayat kurtaracak " Instant Multilingual PDF/HTML/TXT Translator "

kısayol atadım ancak düzgün çalışmadı pdf leri chrome üzerinden açıp kelimeyi seçtikten sonra sağ tık ile programı seçerseniz pop up olarak geliyor çeviri

• Konu başlığı eskimiş ama hala uygulama arayanlar var sanırım. Bende araştırırken denk geldim, yukarda arkadaşın bahsettiği Dynamic Translator programını denedim. Güzel bir program ama eksikleri çok maalesef.

QTranslate programını buldum windows için olanı kurdum. Programın standardında metni seçip, Ctrl tuşuna iki kere bastığınızda program açılarak çeviri yapıyor. Seçeneklerden kullanım şeklini, sözlük seçeneklerini vs. değiştirebilirsiniz.

İster web isterseniz bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz PDF dosyalarında metni seçerek çeviri yapabiliyorsunuz. Hayat kurtardı resmen, umarım sizinde işinizi görür.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.