Şimdi Ara

PCMark Skorlar buraya .... (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
565
Cevap
0
Favori
24.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    oylamayı yapın, ona göre sileceğim veya ekleyeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

quote:

Orjinalden alıntı: civil

İtirazım var,öyle parça parça alınmış skorlar geçerli sayılmaz sayılmamalı.Ancak ve ancak her iki skor bir arada yani cpu ve mem ikisi birarada olan skorlarlar sayılmalı.Yoksa onu herkes dener cpu için ayrı ayarlar sonrada mem için ayrı ayarlarda bench almayı ama buda adaletli bir şey olmaz.Öyle değilmi?

sende yapabilirsin önemli olan sonuç buna bakalım

quote:

Ben yapmam,niye yapayım..Her iki haldede aynı anda stabil olmadıktan sonra kimi kandıracağım?Kendimi mi?

quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

quote:

Ben yapmam,niye yapayım..Her iki haldede aynı anda stabil olmadıktan sonra kimi kandıracağım?Kendimi mi?

dostum bence kelimelerini dikkatli seçmelisin burda kimsenin kimseyi kandırdığı yok bunu yapmaya ihtiyacım da yok. ayrı ayrı almamın sebebi elimdeki remler pc3200 ddr400 2-2-2-5 / 250 fsb civarından sonra sorun yaratıyor. anakartım i865pe pat ı kullanabilmek için bios mod yaptım buda ram bölenlerini sabitliyor yani 5/4 de çalışmıyor 1/1 sabit. bu sebepten cpu nun önünü tıkıyor. bende pat ı kapatıp aldım cpu scorunu bu milleti kandırmak sa o senin düşüncen. stabilite ölçeceksek, pcmark02-04 değil o iş için bir topic açar, Dual prime95 small/FFt yaparız cpu nun hangi mhz de ne mal olduğu çıkar ortaya. değilmi?

Ben sadece kendimden örnek vermişken senin üstüne alınıpta iri laflar etmen çok garip doğrusu 865pe.Bende iri laf bilirim ama alakasız ve yakışıksız bir şey olur bu, neden üzerine alınıyorsunki?Senle ne alakası var?Ben itirazımı genele söyledim bir tek sen yapmıyorsunki öyle.
    Her neyse kim ne yaparsa yapsın ama böyle saçma bench usulü olmaz,madem böyle bir topik açılmış(ciddi bir topik olduğunu varsayarak) bende vereyim bir skor dedim ama topik amacından zaten kopmuş gitmiş.İsteyen kafasına göre takılsın, bana eyvalah..

• quote:

Orjinalden alıntı: meke

evet beyler, herkes yorumlarını yazsın.

ayrı zamanlarda ve tek tek alınan skorlar listeye eklensin mi?
    yoksa toplam stabilite önemlidir diyerek sadece 1 ekran içindeki değerler mi kabul edilsin?

çoğunluğa göre karar verelim.

(mesela sadece cpu skoru alıp, reboot edip sadece ram skoru alınınca kabul edilsinmi?)

Şu anki oylama;

Kabul edenler ====> "ayrı zamanlarda ve tek tek alınan skorlar listeye eklensin"
    -meke
    -zivro
    -865pe
    -DarkSmiley

Kabul etmeyenler ====> "toplam stabilite önemlidir, sadece 1 pencere içindeki değerler kabul edilsin"
    -civil
    -java
    -zee
    -Soultrap

Kabul etmeyen +1..

• quote:

Orjinalden alıntı: Zee

yalnız FSB vcore ile devam edebiliyorsa sulu ya da daha iyi bir soğutma olmadan devam etme bence zaten 1.7`yi verip SNDS sınırına girmişsin.
    Aman diyim...

kardeş o voltajı stabilite garanti olsun diye verdim. özellikle yani voltajı fazla verdim. waterbox ile denedik zamanında default voltajla 280 fsb raha yapıyor. keşke waterbox alacak param olsa, bu işlemciyi waterbox'la 300fsb yapmazsam ne oliim. neyse konuyu fazla dağıtmayayım ben, şu sıralar abit is7 anakartımda fazlasıyla voltaj dalgalanması yaşamaya başladım ondan voltajı daha fazla arttırmayı uygun gördüm stabilite açısından. sanki anakart bana bişey anlatmaya çalışıyor, ne biliim, gel bana vtt mod yap gibi bişey sanki

arkadaşlar bence herkes istediği şekilde istediği kadar ayrı benchler şeklinde ss verebilir. tamam arkadaşlar konu bence gereksiz uzamaya başladı. söyler misiniz bana ayrı ayrı alınan skorlar neden max stabilite olmuyormuş. mesela kendimden örnek vereyim. ramlerin 2,77 volt ile ancak 272fsb'de stabil oluyor. ne yani şimdi ben cpu skorum için en fazla 272 fsb yapmam gerektiği mi anlamına geliyor. hayır kardeşim istediğim kadar fsb veririm işlemcime kimse de karışamaz. ramleri bölünce işlemci fsb'sine rahatçana asıldım ve cpu skorum daha da gelişti. ne yani şimdi ramler bölünmüş haldeyken sistem max stabil değil mi demek istiyorsunuz. hayır kardeşim her iki durumda da pc max stabil, kimse aksini ıspatlayamaz. her bench ve test cpu-ram oranı 1:1 şeklinde yapılacak diye bir kaide yoktur. sırf benim ramlere daha fazla voltaj veremiyorum ve daha fazla fsb yapamiyorum diye bunun acısını cpu'mun çekmesi mi lazım. istediğim şekilde istediğim kombinasyonu yapar öyle her türlü ayrı max skoru alırım. pcmarklarda ve diğer tüm benchlerde cpu skoru, mem skoru şeklinde ayrı başlıkların oluşturulmasının nedeni budur zaten. istersen 1:1 kasarsın bilgisayarı istersen de ayrı ayrı ram ve cpu sınırlarını zorlar her ikisinin ayrı ayrı aldığı max skoru görürsün. amaç sadece 1:1 bench almak olsaydı cpu-mem gibi ayrı skorlar değil tek bir skor verilirdi olur biterdi

• konuyu daha da uzatmaya gerek yok bence cpu skoru alırken. 1/1 olarak rem engelini aşmak için 5/4 yaptım pat ı kapattım. bukadar basit. bu kabul görmicekse hiç sorun değil tüm ss lerimi silerim. problem değil. saygılar.
  • cpu 7558
    ram resimdeki işte yaa offf.

PCMark Skorlar buraya ....
  • Kabul etmeyenler ====> "toplam stabilite önemlidir, sadece 1 pencere içindeki değerler kabul edilsin"
    -civil
    -java
    -zee
    -Soultrap

Benide bu gruba koy.
  • @zee

Hocam okurken bir yerde Ic7 max3 gibi rezil boarda rağmen falan demişsin

Hayırdır board işini görmemeyemi başladı
  • hala stabiliteden bahsediyosunuz. ya arkadaşlar bu benchler alınırken sistemler zaten stabil. stabil olmasalar benchi nasıl yapıcaz zaten. 272 fsb'de 1:1'de stabil 279 fsb'de 5/4'de stabil. burdaki amacımız bileşenleri tek tek sınırına kadar zorlayıp bileşenlerin max elde edeceği puanları bulmak değil mi sorarım size. birinde ram puanım daha fazla diğerinde de cpu puanım daha fazla, sonuçta ikisi de max stabil. ne bu takıntınız tüm puanları aynı pencerede görme meselesi. aşın artık şunları ve gereksiz kurallar koymayın ortaya. öneri, ha şöyle bişey yapılabilir ama. max elde edeceğimiz sonuçlar kabul edilir ve ayrı ayrı cpu ve ram sıralamalarına gireriz çünkü bunlardaki amaç ne şekilde olursa olsun max puanı elde etmektir ama genel klasmana girebilmek için sonuçların tek pencerede olması lazım çünkü adı üstünde genel sistem bileşenlerinin aynı anda max çıkacakları sonuçlar alınması gerekiyor (1:1, 5:4, 3:2 seçimi artık kullanıcıya kalmış bişey. hangisinde cpu ve ram toplam puanı daha fazlaysa onu verir). bu önerimi kabul edenler var mı peki. bu güzel öneriyi de kabul etmeyecekseniz silin tüm ss lerimi ve mesajlarımı, çıkarın beni listeden ve haydi eyvallah

• evet beyler, herkes yorumlarını yazsın.

ayrı zamanlarda ve tek tek alınan skorlar listeye eklensin mi?
    yoksa toplam stabilite önemlidir diyerek sadece 1 ekran içindeki değerler mi kabul edilsin?

çoğunluğa göre karar verelim.

(mesela sadece cpu skoru alıp, reboot edip sadece ram skoru alınınca kabul edilsinmi?)

Şu anki oylama;

Kabul edenler ====> "ayrı zamanlarda ve tek tek alınan skorlar listeye eklensin"
    -meke
    -zivro
    -865pe
    -DarkSmiley
    -CanDostum
    -rabesantrata

Kabul etmeyenler ====> "toplam stabilite önemlidir, sadece 1 pencere içindeki değerler kabul edilsin"
    -civil
    -java
    -zee
    -Soultrap
    -fenomenhaa
    -Diabelica

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 7 Aralık 2004, 22:20:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Diabelica

@zee

Hocam okurken bir yerde Ic7 max3 gibi rezil boarda rağmen falan demişsin

Hayırdır board işini görmemeyemi başladı

abit ic7max3'ü ben de kullandım bir süre ve yine is7'ye dönüş yaptım. max3 adata ramleri sevmiyor. özellikle adata hynix d5 çiplileri sevmiyor. 250fsb ancak 1:1 stabil yapabilmiştim. genelleme de yapabiliriz aslında çünkü geçen ünsal'ın ocz gold d5 çipli ramlerini denedik max3'de, fsb biraz daha arttı ama yine de max işlemcini ulaştığı değere yanaşamıyor bile. anlaşılan max3'lerin tüm d5 çiplere bi gıcıklığı var

• bence tek tek alınabilir cpu-z sonucuda göstermek şartıyla. sonuçta sistem testi yapıyoruz sistem aynı sistem. (aslında benim sonuçda birleşik ama bencede tek tek alınabilir.)
  • yukarda belirttim burda konu pcmark02-04 scorlar değilmi? stabilite testi yapacaksak tekrar belirtim tek adres >>>>>>> prime95 dir biz scor alıyoruz stabilite testi değil. kaldıki stabil olmadan testin bitemiyeceğini sanırım bilmeyen yoktur.
  • ne diyorsunuz arkadaşlar, karşı bir itiraz yok ise ben ayrı skorları kabul edeceğim.

oylama yaparsanız iyi olacak, yoksa sonradan niye öyle yaptın diye homurdanmayın.

demokratik bir şekilde oylamaya açtım, oylar eşit olsa da 865pe arkadaşımın söylediği çok mantıklı geliyor bana.

hadi millet tabela güncellemesi bekliyor, çabuk olun.
  • yeah . hadi abi güncelleyin şunu artık. meke abi benimkinde unutma.
  • @Meke benim pcmark04 leride güncelle duruma göre kasalım artık
  • Bu iş çok uzamış,günlük kullanım değerleri ile(stabiliteyi kastediyorum)bench alacaksak bütün scorlar yenilensin,yok bu bench ise,insanın eli yüreğinde aldığı scorlardır ki,her zaman en yükseği makbuldür.Yeterki benchmark programı neticeyi versin,sisteminiz onu tamamlayabilsin,,,,
  • quote:

Orjinalden alıntı: CanDostum

Bu iş çok uzamış,günlük kullanım değerleri ile(stabiliteyi kastediyorum)bench alacaksak bütün scorlar yenilensin,yok bu bench ise,insanın eli yüreğinde aldığı scorlardır ki,her zaman en yükseği makbuldür.Yeterki benchmark programı neticeyi versin,sisteminiz onu tamamlayabilsin,,,,

işte son nokta bu
  • database i yarattım, skorlar buraya, sıralama oraya.

lütfen o topice pek birşey yazmayın, malum karışıyor biraz.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.