Şimdi Ara

Pcie x16 olan ekran kartının pcie x8 olarak gorunmesı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • forumda arattım tutarlı bı cozum bulamadım

neden boyle gorunuyor ayrıca subvendor yazan yerde nvidia yazması gerekmıyor mu

• Dostum aynı sorun bende de oldu, anakartın bios pilini ve kartı çıkarıp bekledim bir iki dk. sonra taktım sorun çözüldü
  • ben defalarca uğraşmama rağmen sorunu çözemedim. Ta ki anakart değişimine kadar
  • Cevaplar çok farklı. Şimdi bu arkadaş ağlamasın da kimler ağlasın Şaka bir yana önce basit yöntemleri denemek gerek. Sonrasını buradan tartışır ve çözüm bulmaya çalışırız.
  • Ben dediğim gibi çözdüm sorunu, denesin arkadaş ona göre başka çareler ararız hep beraber
  • anakartının özelliğinden kaynaklanıyor olabilir benim anakartımda x4 hızında çalıştırıyor.bir kontrol et anakart özelliklerini.
  • anakartın yeni galiba biosa gir ve pcı express hızını 100 e ayarla düzelir...olmassa kartı çıkar tekrar tak..sürücüyü sil tamamen ve yeniden yükle
  • pılı cıkardım baska bı sebebten
    cmos sıfırladım defalarca

anakart msi k9 neo v3 vardı aynı sorun onda da vardı bıostar ta770 aldım devam edıyor sorun

format attım en guncel surucuyu kurdum

bıosta bı ayar goremedım

edit: bıostakı pcie bolumu arkadaslar 25 olan degerı mı 100e cıkartcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *AXI* -- 13 Nisan 2009; 20:41:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: *AXI*

pılı cıkardım baska bı sebebten
    cmos sıfırladım defalarca

anakart msi k9 neo v3 vardı aynı sorun onda da vardı bıostar ta770 aldım devam edıyor sorun

format attım en guncel surucuyu kurdum

bıosta bı ayar goremedım

edit: bıostakı pcie bolumu arkadaslar 25 olan degerı mı 100e cıkartcam

(PCIE yada PCI express) Freguenyc diye bir ayar olması lazım overclock bölümünde galiba biosları bilmediğim için tam olarak nerde bilmiyorum..büyük ihtimalle o dediğim pcıe fregueny ayarı autoda olduğu için boştayken güç tasarrufu yapıyor olabilir..oyundayken baktınmı kaç x olduğuna..birde başka bir kart deneyin aynı sorunu yapcakmı..
    Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 14 Nisan 2009; 16:37:22 >

• hocam aklımı kurcalayan baska bısey var

eve gıdınce bakcam

everest cıpsetı 780 olarak gosterıyordu gıbı gordum sankı. guncel drıver guncel bıos yuklu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.