Şimdi Ara

PCIE 1.0 ANAKARTA 3.0 EKRAN KARTI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şuanda kullandığım anakartdaki pcıe yuvası 1.0 eğer yeni bir ekran kartı (pcıe3.0) alırsam anakartım çalıştırırmı?

• geriye dönük uyum var pci-e slotu oldu mu hepsini takarsın tayfası var ama işin aslı 1.0a slot 3.0 ekran kartlarında sorun çıkarıyor görüntü gelmiyor açılışta.o kadar eski olduğuna emin misiniz hangi seneden kalma anakart?belki 1.1'dir o zaman çalışma ihtimali daha yüksek.cpu-z programı indirip anakartın modeline bakıp yazabilirsin ya da ezbere biliyorsan yaz bakalım bi senesine.
  • Anakart
    Gigabyte g31m-es2l
  • https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_chipsets

G31 pci express 1.1'i destekliyor. Ama anakartınızın ram desteği 4 gb, oyun için yetersiz gelebilir. Bu arada P35 chipsette pci express 3.0 kart kullanıyorum sıkıntı yok.
  • anakart 1.0 degil 1.1 hatta biraz daha gec olsa 2.0 olacakmis.bence sorun cikmaz.
  • Zaten şuanda 2.0 ekran kartı var ve çalışıyor. Sorun olmaz herhalde
  • 2.0 ekran kartlari 1.0 anakartlarda bile calisir.hatta ben sistemi pentium4 olanlara nvidia gt730 630 filan tavsiye ediyordum sorun cikmasin diye.elindeki kart sorun cikarmiyor ama pcie 2.1 mesela bazi amd ekran kartlari onlar 1.0'da calismiyor gozumle gordugum iki ornek var.sadede gelirsek pcie 3.0 ekran karti icin en az pcie 1.1 olacak ki bi calisma sansi olsun.2.0 olursa anakart zaten kesin calisiyor 3.0 ekran kartlari.bi dene bakalim ya olmaz demeyelim olur diyelim.
  • bende gt730 almayı düşünüyorum. Zaten 3.0 ekran kartı alırsam geri idae ile alacağım. Yardımınız için TEŞEKKÜRLER.
  • Her anakart çalıştırmıyor vatan dan internet bankacılığı ile satın alın çalışmadığı takdirde geri iade hakkınız var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.