Şimdi Ara

pci lane sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar anakartım z97 işlemcim 4790k 16 pcie hattı var 1. slotta ekran kartım takılı 1070 pcie 3.0 x8 modunda çalışıyor. 2 slotta 970evo takılı 3.0 x4 modunda çalışıyor. Wifi kartı alacağım pcie slotuna takılan o da x1 gereksinimi duyuyor 3. Pcie slotuna takacağım. Şuan anakartımda rakamsal olarak 12 pcie hattı kullanılıyor 3. Slota x1 lik wifi kartı taksam çalışır bir sorun olmaz değil mi ? Anakartın sitesine baktım herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum. Ama emin olmadan almak istemedim.

Anakartımhttps://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z97X-UD3H-BK-rev-10#ov

Bu gece alacağım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çalışır

Ama yine de emin değilseniz PCIe bir kart almak yerine USB 3 bir WiFi adaptörü tercih edebilirsiniz.
  • 1. slottaki ekran kartı ile işlemci arasında özel 16x v3 PCIE hat bulunur. Yani ekran kartı PCH'ın pcie hatlarını kullanmaz. Z97 PCH'ta 8 adet PCIE v2.0 hat var. SSD'niz (m.2 slotuna takılıysa) 3.0 değil 2.0 olarak çalışıyor yani 16gbit/sn'e kadar hız alabilirsiniz en fazla. Testlerde okuma/yazma da 2gb/sn 'i geçemiyor olmanız lazım. Anakartın sitesinde de "10gbit/sn'e kadar" diye yazıyor M.2 slotu için. Sizin boşta kullanabileceğiniz 4x v2 hattınız var yani. SSD M.2 slotuna takılı değilse PCH üzerindeki 8 hattın tamamı boş. Wifi kartı ve daha fazlasını bağlayabilirsiniz

Bilen bir arkadaş pch/cpu pcie hatları için yazdıklarımı teyit ederse sevinirim.

PCH linki:https://ark.intel.com/products/82012/Intel-Z97-Chipset

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DocZ -- 28 Eylül 2018; 23:33:14 >

• ultra saçma bir sürücü uyumsuzluğu denk gelmezse çalışır..
    yerinde olsam pcı e yerine pcı kart bakardım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.