Şimdi Ara

Pcı express x16 slotuna ses kartı takan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar malum günümüzün ekran kartları geniş olduğundan bir alttaki slotu kapatıyor, kullanacağınız slot ekran kartının hemen altındaysa kullanılamıyor (sli ve crossfire yapanların hiç şansı yok), pcı express x16 bir çok kart takıldığını biliyorum fakat bunu kimse uygulamıyor yada ben görmedim, bu konuda daha önceleri bunu uygulayan yada uygulayıp problem yaşayan var mı.

• Benim şu anda x16 da takılı bir problem yok. sayıca daha az olanlar daha yükseklere takılabiliyor zaten. x4-x8 de x16 ya takılabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim creative fatility champion ses kartım var üst pci ex1 slotuna takılı ve hemen altında ekran kartım var ancak ses akrtı ekran kartından çok fazla parazit çekiyor ses kartını aşağıda bulunan ikinci pci x16 slotuna takabilrmiyim yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeseskane

benim creative fatility champion ses kartım var üst pci ex1 slotuna takılı ve hemen altında ekran kartım var ancak ses akrtı ekran kartından çok fazla parazit çekiyor ses kartını aşağıda bulunan ikinci pci x16 slotuna takabilrmiyim yani ?

evet takabilirsiniz

http://intel.pclabs.com.tr/555/kartinizi-takacak-pcie-x1-yuvasi-bulamazsaniz-ne-yaparsiniz/
  • belki birilerinin işine yarar diye buraya da yazayım

yaptığım araştırmalar sonucu 2. pci x16 slotuna başka bir kart takmanın iyi bir fikir olmadığı sonucuna vardım:çünkü 2. pci x16 slotuna takılan kart birinci x16 slotuna takılan ekran kartının performansını kısıtlayabiliyormuş
  • quote:

belki birilerinin işine yarar diye buraya da yazayım

yaptığım araştırmalar sonucu 2. pci x16 slotuna başka bir kart takmanın iyi bir fikir olmadığı sonucuna vardım:çünkü 2. pci x16 slotuna takılan kart birinci x16 slotuna takılan ekran kartının performansını kısıtlayabiliyormuş

Ben daha detaylı bilgi bulamadığım için buraya açtım bu konuyu, böyle önemli bir konu hakkında kimse pek birşey bilmiyor. Ayrıca ikinci slota takılan kartın diğer ekran kartının performansını etkileyeceğini düşünmüyorum çünkü arada sli yada crossfire köprüsü yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rewolwer_

quote:

belki birilerinin işine yarar diye buraya da yazayım

Ben daha detaylı bilgi bulamadığım için buraya açtım bu konuyu, böyle önemli bir konu hakkında kimse pek birşey bilmiyor. Ayrıca ikinci slota takılan kartın diğer ekran kartının performansını etkileyeceğini düşünmüyorum çünkü arada sli yada crossfire köprüsü yok.

evet ancak her iki slot da pci x16 olduğu için bant genişliğini etkiliyor sanırım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.