Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
671
Cevap
5
Favori
391.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HD15 sızı yanıltmasın, kablonun ısmıdır, vga kablosuıdur. Asagodakı lınkden de bakabılırsınız.

http://www.si87.com/Products/Cabling/Cables/vgacables.html

Alıcagınız ses kablosunun 5mlık mesafe de sorun cıkartıp cıkartmayacagını bılmıyorum.
  • arkadaşımızın tavsiye ettiği bağlantıyla s-video ile karşılaştıramayacak kadar iyi bir görüntü alırsınız
    ses için 5m mesafede herhangi bir sorun yaşamazsınız merak etmeyin
  • Valla saolun ben az kaldı S-Video kablo alıyodum.
    Peki bi soru daha sorayım o zaman yanlış bildiğimiz bişey olmasın:
    Bilgisayardan ses çıkışım 3.5 mm...
    Tv'nin PC girişi de 3.5 mm ama ben malesef kaliteli kablolarda (AR, Profigold) 5 metrelik 3.5mm to 3.5mm kablo bulamadım 1.2 metreliği 3 metreliği filan var bunların hep. Bu yüzden ben de 3.5 to 2RCA alırım diyodum. Bu sorun yaratmaz dimi?
    Yani görüntüyü PC girişinden vermem sesi başka bi girişten vermem?
    Sorun olcaksa dandik bi kabloyla mı işimi hallediyim yoksa kaliteli kablolarla ek yaparak mı?
    Sorun yaratmayacaksa yine de ek yapmak mı iyidir yoksa 2 RCA ile çıkış almak mı iyidir ya da al bi dandini 3.5mm to 3.5mm kurtul mu dersinizzz???
  • quote:

Orjinalden alıntı: BORDERLINE

Yani görüntüyü PC girişinden vermem sesi başka bi girişten vermem?

TV nızın tam ozellıklerını bılmıyorum ama PC baglantısı ıcın verılen ses ve goruntu gırıslerını bırlıkte kullanmanız gerekır diye dusunuyorum. Kullanım kılavuzunda da baglantılar kısmında bu sekılde acıklanmıstır tahmınımce. Kendı TV ımden ornek vermem gerekırse, kılavuz da 2 termınalden pc baglantısı yapmam solenıyor. EXT4 termınalı vga + 3.5 mm ve EXT5 termınalı dvi-hdmı + 3.5 mm seklinde mesala.
  • Valla bu Samsung'un kullanma kılavuzunda utanmasa hiçbişi olmıcakmış.
    Kılavuzda TV'yi nasıl açacağımı, menüyü nasıl kullanıcamı anlatıyo.
    Insan yazar oraya öle bağlayın böle bağlayın. PC in girişi PC bağlamak içindir yazıyo o kadar.
    Ben en iyisi bi 3,5 to 3,5 bulayım 5 metrelik baksanıza zaten scart to scartta da profigold'tan ööle bi güzellik göremedik...
    Uyduruk bişile işimi hallediyim. TV'ye optik girişi koysalarmış tam süper olacakmış ama... Yok malesef...
    Bu arada sakın ha dandik kablo alma filan dicek birileri varsa konuşsun hemen zira sıkılmaya başladım evde DT filmleri izlemekten.
    Pek yakında alıcam gidip kabloları...
  • Selamlar,

Pc'den TV'ye görüntü almakta problemim yok, yalnız ekran kartı ayarlarında sinyali PAL yaptığımda görüntü bozuluyor, NTSC yaptığımda düzeliyor, televizyon PAL olduğuna göre saçma bir durum değil midir ? Bu televizyonun NTSC desteklediği anlamına mı geliyor ?

T.V : 72 ekran Sony CRT Flat 100hz
    Ekran kartı : Xfx 7600 GT
    Giriş : S-video
  • quote:

Orjinalden alıntı: BORDERLINE

Valla bu Samsung'un kullanma kılavuzunda utanmasa hiçbişi olmıcakmış.
    Kılavuzda TV'yi nasıl açacağımı, menüyü nasıl kullanıcamı anlatıyo.
    Insan yazar oraya öle bağlayın böle bağlayın. PC in girişi PC bağlamak içindir yazıyo o kadar.
    Ben en iyisi bi 3,5 to 3,5 bulayım 5 metrelik baksanıza zaten scart to scartta da profigold'tan ööle bi güzellik göremedik...
    Uyduruk bişile işimi hallediyim. TV'ye optik girişi koysalarmış tam süper olacakmış ama... Yok malesef...
    Bu arada sakın ha dandik kablo alma filan dicek birileri varsa konuşsun hemen zira sıkılmaya başladım evde DT filmleri izlemekten.
    Pek yakında alıcam gidip kabloları...

5 mlık ucuz 3.5mm kablo arızalı olmadıgı surece sorun yasayacagınızı dusunmuyorum.
  • yha benim ekibisistemim var 32nvidia tnt2 ekran kartı sadece vga çıkışı var ve tv nin de sadece rf, composite girişleri var benim bi dönüştürücüye ihtiyacım var mı yoksa bana göre bi ara kablo var mı?
    şimdiden teşekkürler..
  • PC -- TV bağlantısını yapamıyorum, ekran kartı x850xt, VİVO su var, s videodan scart adaptörü ile TV nin scart girişine bağlıyorum, hiç bir görüntü yok.

Herhangi bir ayar felan gerekiyormu, çözemedim.

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: muzeg

PC -- TV bağlantısını yapamıyorum, ekran kartı x850xt, VİVO su var, s videodan scart adaptörü ile TV nin scart girişine bağlıyorum, hiç bir görüntü yok.

Yok mu bilen biri, neden olabilir.???
  • quote:

PC -- TV bağlantısını yapamıyorum, ekran kartı x850xt, VİVO su var, s videodan scart adaptörü ile TV nin scart girişine bağlıyorum, hiç bir görüntü yok.

TV nizde VGA, DVI yada HDMI girişlerinden biri mevcut değilse, PC baglantısını yapsanız da görüntü kalitesi acısından hayal kırıklıgına ugrayabılırsınız. S video dan bagladıgınız da ekran kartı ayarlarında TV gozukuyor mu ?
  • quote:

TV nizde VGA, DVI yada HDMI girişlerinden biri mevcut değilse, PC baglantısını yapsanız da görüntü kalitesi acısından hayal kırıklıgına ugrayabılırsınız. S video dan bagladıgınız da ekran kartı ayarlarında TV gozukuyor mu ?

Hocam başka bir bağlantı yok, sadece scart, ekran kartı ayarı nedir, sadece driver yüklü bende, başka bir program felan mı lazım bu ayarlar için (ati tool, riva tuner v.s), veya nasıl yapılıyor.
  • quote:

Hocam başka bir bağlantı yok, sadece scart, ekran kartı ayarı nedir, sadece driver yüklü bende, başka bir program felan mı lazım bu ayarlar için (ati tool, riva tuner v.s), veya nasıl yapılıyor.

Ek bir programa ihtiyac yok, baglantı duzgun yapılırsa ekran kartı ayarlarında TV gozukur. S video - Scart ile baglantı hıc yapmadım, TV de scart menusundeki ayarlara bir bakın ayrıca TV nin ekran kartı tarafından gorulup gorulmedıgını kontrol edin. Ekran kartı gormuyorsa, kabloda yada adaptor de bır sorun olabılır.

üst konuda "Chordsolo" nun PC baglantısı ıle ılgılı yazısına bır goz gezdırın.
  • merhaba arkadaşlar bnm enteresan bi sorunum var, 10 mtlik bi kablo aldım ve televizyona taktım;

ekran kartım ati radeon x1600 avivo 512mb ve program ati catalyst control center

ancak görüntü tv ye geldiğinde pc deki gidiyor ve (monitörde çözünürlüğü 1280x960 yapın yazıyor.. pc de görüntü olunca da tv de olmuyor.)

swap devices diyerek yapıyorum bunu.. ama 2. kısma televizyonu getiremiyorum.. ikinci kısım disable.. nerden açarım ve televizyonla pc yi aynı anda kullanırım sizce ATİ CATALYST control CEnterda?
  • merhaba arkadaslar konudaki butun yazılanları okudum ve kendi planlarıma gore suna karar verdim ama bilen ve test etmis kisilerinde onayını almak istedim..

samsung un 225BW 22" modelini almak istiyorum.. odamda tv playstation ve dvd izlemek amacıyla kullanmayı dusunuorum.. bildigim kadariylada ekranın vga girisi var sadece dvi olsa bile cok onemli degil ceviri kullanılırda...simdi benim sorum su

1) uydu receiver ın scart cıkısından lcd ye uygun olan kablolarla vga girisi yaptıgımda goruntu kalitesi nasıl olur? kayıp cok olur mu?

2) sony dvd player ımın hem component hemde composit cıkısı var.. dvd nin cıkısını component to vga ya da composit to vga yapabilirmiyim? (sanırım component in goruntu kalitesi daha iyi..) yaparsam goruntu kalitesi nasıl olur??

3) playstation 2 yi de composit to vga seklinde yapmam lazım sanırım..eger bu sekilde yaparsam goruntu kalitesi nasıl olur??

simdiden tesekkurler...

sanırım bu resimdeki kablo isimi gorecektir playstation ve uydu receiver icin.. ama dvd nin scart cıkısı olmadıgı icin ve component cıkısından daha kaliteli goruntu alabilcegim dusuncesinden isime yaramayacaktır..ama composit i vga ya bu kabloyla donusturebilirim.. die dusunuyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhdrctr -- 9 Mart 2007; 12:03:53 >
  • bu konu rafa kaldirilmamistir umarim arkadaslar...
  • LCD monitörü, TV gibi kullanmaya calısıcaksınız. Bu sizin icin ugrasması zor bir durum olabilir. Sürekli tak, cıkar vs. Bu monıtor yerıne, 26" yada 32" bir LCD TV alsanız, sizin icin cok daha iyi bir cozum olucaktır. Baglantı konusunda sıkıntı yasamazsınız, PC monıtoru olarak rahatlıkla kullanırsınız, ayrıca boyut olarak sizi daha fazla tatmin edicektir.
  • tak cikar hic problem degil acikcasi.. masaustu pc kullanmiorum 2 laptop var cunku... ben o ekrani uygun yere koyup altinada bi uydu receiver almayi dusunuorum... hatta coklu scart girisi saglayan bi parca var yazicioglunda gordum onu alip hepsini ona baglayip cikisinida scart to vga yapabilirim.. benim icin goruntu kalitesi onemli.. bide sordugum sorularin hepsine cevap verebilirseniz cok mutlu olurum... tesekkurler...
  • arkadaslar merhaba..

benim sorunum su; hıs atı 1600xpro ekran kartım var s-video cıkısı var. önce s video cıkıs ve aynı ucu yine s-video giris olan kabloyu denedim tv de svideo giris ve ekran kartının s video cıkısına yani. neyse görüntüyü aldım av den ama parazit var yukarıdan asagıya akan sekilde parazit bilmem anlatabildim mi. sonra bi ucu s-video bi ucu tos olan bi adaptörle bu sefer tvnin scartına girdim görüntü gene var ama yine biraz parazit.. yani ne yaptıysam bi türlü net görüntü yakalayamadım tırlacam az kaldı. kabloda dandik kablo falan degil. bana bi akıl verecek olan var mı arkadaşlar????
  • çok yaralı/bilgi dolu bir konu..

herkese teşekkürler arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.