Şimdi Ara

PC’yi satıp xbox one mı alsam??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her sene donanıma para vermekten sıkıldım valla. 700 liraya xbox one alıp gamepass ile takılayım AMA cyberpunk gibi oyunlar çok pahalı konsolda, pc de bir sürü kütüphanem oldu. Gamepad ve düşük fps de can sıkıcı.

Çok daraldım bu aralar valla yenilik lazım bana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Pc'nin özelikleri nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kendomen

Pc'nin özelikleri nedir?
    İmzamda detaylı yazıyor. Rx 570 ryzen 2600 falan 144 hz

• vallah xbox one x al derim çünkü pc performans rahatlıgını arıyosan.
    birde game pass EA pass çakarsın 1-2yıllık :D zati içindeki oyunlar seni baya
    bi idare eder yeni oyunları arkadaşlık sistemi ile yarı fiyatına ala bilirsin
    yani xbox da p1 p2 her iki hakda aynı sayılır kendi kulandıgın hesaptan oynuya biliyon
    oyunu ps4 deki gibi degil ps4 de p2 hakı sadece o hesaptan aça biliyon.
  • Kütüphaneni forum üzerinden satarsın, o paraya game pass vs yaparsın. Ayrıca arkadaşın dediği gibi kardeşlik sistemi sayesinde oyunlar yarı fiyatına geliyor. Forumdaki xbox oyun kardeşliği konusuna gir, bayağı uygun fiyatlara oyun hesapları satılıyot, takas ediliyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence o sistemden Xbox One'a geçmek mantıklı değil. Bu sistemle devam edip 600-700 liraya xbox alsanız bence daha iyi olur.
    Yada bu sistemi satıp Xbox One X alırsanız o zaman farkı hissedersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kendomen

Bence o sistemden Xbox One'a geçmek mantıklı değil. Bu sistemle devam edip 600-700 liraya xbox alsanız bence daha iyi olur.
    Yada bu sistemi satıp Xbox One X alırsanız o zaman farkı hissedersiniz.
    Pcyi satmadan xbox alırsam ayda yılda bir bakarım xboxa. Tam geçiş yapmak istiyorum da artılar, eksiler, alışkanlıklar vb şeyler var. Kararsızım

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Pcyi satmadan xbox alırsam ayda yılda bir bakarım xboxa. Tam geçiş yapmak istiyorum da artılar, eksiler, alışkanlıklar vb şeyler var. Kararsızım

Alıntıları Göster
    Bence geçmeyin. Sizinki ile benzer bir sistemimi sattım one x aldım. Online oyunların çoğunda işlemci yetersizliği nedeni ile darboğaz yaşanıyor. Zaten fps türevleri hariç çoğu 30 fps o da kalabalık ortamlarda düşüyor. Özellikle rdr 2 PC de önerilen 1080p de 1060 istemesi ve one x deki gpu daha güçlü olmasına rağmen 30 fps kilidi ile ve yer yer frame düşüşleri yüzünden konsoldan şu an soğumuş durumdayım. Sanırım 1080p 60 fpsyi 4K 30 a tercih ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

Bence geçmeyin. Sizinki ile benzer bir sistemimi sattım one x aldım. Online oyunların çoğunda işlemci yetersizliği nedeni ile darboğaz yaşanıyor. Zaten fps türevleri hariç çoğu 30 fps o da kalabalık ortamlarda düşüyor. Özellikle rdr 2 PC de önerilen 1080p de 1060 istemesi ve one x deki gpu daha güçlü olmasına rağmen 30 fps kilidi ile ve yer yer frame düşüşleri yüzünden konsoldan şu an soğumuş durumdayım. Sanırım 1080p 60 fpsyi 4K 30 a tercih ediyorum.

Alıntıları Göster
    One x 2000 tl zaten onu almaktansa bir sene bekleyip yenisini almak daha mantıklı.

One alsam pes 19 zaten gamepasste var. Yanında bir sürü oyunda var zaten ha pc kadar hakkını veremez oyunların bu makine ama oyalar yinede.

Şuan 102 ekran tv ile xbox 360 da pes 18 oynuyorum baya keyifli ya. Pcnin bitmeyen donanım masrafından sıtkım sıyrıldı. Yaşlandım sanki artık koltukta yayıla yayıla oynama moduna geldim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNewAtilla -- 13 Ekim 2019; 16:56:20 >

• xbox alınmaz net zaten gamepass pc var gears 5 den forza 4 e zaten mevcut

ps4 alıp özel oyunları oynamak daha cazip üstüne last of us 2 de geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

xbox alınmaz net zaten gamepass pc var gears 5 den forza 4 e zaten mevcut

ps4 alıp özel oyunları oynamak daha cazip üstüne last of us 2 de geliyor
    O makineyi sevmiyorum, oyunlar daha pahalı geliyor üstelik. Belki ps5 alırım exclusiveler için

• Benim, buyurun.

Ben aynısını yaptım, 1 sene kadar oldu. gerçi ekran kartı 1060 6GB idi. PC'im HTPC olarak salonda kuruluydu ve kablosuz Logitech gamepad vardı.

Bana göre geçişin artı ve eksileri şöyle;

Artılar
    - Performans kaygın yok, olsa da yapacak bir şeyin yok :) O oyun bu kadar RAM istiyor, bu oyun şu çözünürlükte şu GPU, yok min şu kadar çekirdek gibi bir derdin yok.
    - Sürücü, bios vs update olayı yok. Zaten büyük gün iş, güç yorulup bi de onun kahrını çekmek istemiyordum.
    - Hacim olarak çok daha küçük ve salonda daha şık duruyor.
    - Gamepad'ler çok daha ergonomik.
    - Gamepad'de kulaklık çıkışı ile ortalık gümbürdemeden oynanabiliyor.
    - PC'deki Logitech gamepad'lerin sinyal alışı asap bozucu seviyede zayıftı, bunda öyle bir derdim yok.
    - Gamepass ve EA Access alınca oldukça kalabalık oyun arşivine erişiliyor, hardcore gamer olmayanlar benim gibiler için fazlasıyla yeterli.
    - Media oynatma cihazı olarak iyi performans gösteriyor (Netflix ve IPTV kullanıyorum).

Eksiler
    - Gamepass / EA Access dışındaki oyunlar oldukça pahalı
    - Multiplayer'de performans düşüşünden bahsediliyor (Forza Horizon haricinde multi oynamış değilim).

Ben çok memnunum, TV full hd olduğu için One S almıştım, 4K ile değiştirirsem, One X'e geçerim muhtemelen.

NOT: Daha önce PS4 de almıştım, 1 hafta içinde elden çıkarttım ikinci el.

• quote:

Orijinalden alıntı: cat_power

Benim, buyurun.

Ben aynısını yaptım, 1 sene kadar oldu. gerçi ekran kartı 1060 6GB idi. PC'im HTPC olarak salonda kuruluydu ve kablosuz Logitech gamepad vardı.

Bana göre geçişin artı ve eksileri şöyle;

Artılar
    - Performans kaygın yok, olsa da yapacak bir şeyin yok :) O oyun bu kadar RAM istiyor, bu oyun şu çözünürlükte şu GPU, yok min şu kadar çekirdek gibi bir derdin yok.
    - Sürücü, bios vs update olayı yok. Zaten büyük gün iş, güç yorulup bi de onun kahrını çekmek istemiyordum.
    - Hacim olarak çok daha küçük ve salonda daha şık duruyor.
    - Gamepad'ler çok daha ergonomik.
    - Gamepad'de kulaklık çıkışı ile ortalık gümbürdemeden oynanabiliyor.
    - PC'deki Logitech gamepad'lerin sinyal alışı asap bozucu seviyede zayıftı, bunda öyle bir derdim yok.
    - Gamepass ve EA Access alınca oldukça kalabalık oyun arşivine erişiliyor, hardcore gamer olmayanlar benim gibiler için fazlasıyla yeterli.
    - Media oynatma cihazı olarak iyi performans gösteriyor (Netflix ve IPTV kullanıyorum).

Eksiler
    - Gamepass / EA Access dışındaki oyunlar oldukça pahalı
    - Multiplayer'de performans düşüşünden bahsediliyor (Forza Horizon haricinde multi oynamış değilim).

Ben çok memnunum, TV full hd olduğu için One S almıştım, 4K ile değiştirirsem, One X'e geçerim muhtemelen.

NOT: Daha önce PS4 de almıştım, 1 hafta içinde elden çıkarttım ikinci el.
    En iyisini yapmışsın. Bekar evine çıkınca bende salon-tv-7+1 setup yapacağım. Donanıma para harcamaktım bıktım ya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.