Şimdi Ara

PC ye Gelmesini İstediğimiz Oyunlar (Genellikle Eskilerden)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu konunun amacı,zamanında Playstation 3 ve Xbox 360 gibi efsane konsollarda çıkmış oyunlar hakkında hasret gidermek,isteğimizi dile getirmek(Remake veya Remastered),tahminlerde bulunmak üzerinedir,maksat muhabbet olsun.

Eskiden çıkan oyunlar yeniliğe açık cesur yapımlardan oluşurdu,şimdi yıl 2022 ve birbirine aşırı benzer oyunlar çıkmakta,battle royal gibi türler peydah olup piyasayı domine etmektedir.Hikâyeli oyunlar giderek azalmakta yahut yapılsa dahi süreleri çok kısalmaktadır.

Bağımsız oyun geliştiricileri sayesinde güzel ve hikâyeli oyunlar görmekteyiz.Yenilikten korkmamaları,oyuncuları dinlemeleri ayrı bir artıdır ayrıca.Neyse efendim çok uzatmadan herkes yorumlarda ''pc ye gelse oynanır'' dediği oyunları yazabilir.

Benden bir kaç örnek ;

Shadow of the Damned - 2011 yılında Shinji Mikami ve Goichi Suda(Suda51) gibi efsane oyun yapımcılarının elinden çıkmış aksiyon türünde bir yapım.Oyunun müziklerinin bestecisi Silent Hill gibi kült bir yapımında müziklerini bestelemiş Akira Yamaokadır. Underrated tabirine cuk oturmaktadır.

Condemned 2: Bloodshot - 2008 yılında Monolith Productions tarafından yayınlanmış hayatta kalma-korku yapımıdır.İlk oyunu Condemned Criminal Origins'in devamı niteliğindedir.Bence zamanında çıkmış çok kaliteli bir oyun serisidir.

Resistance Serisi - 2006 yılında ilk oyunu Fall of Man çıkmış,2011 yılında 3. oyunla seri bitmiştir.Ayrıca PsVita da 2012 yılında çıkış yapmış bir adet yan oyunu bulunmaktadır.

Oyunun geliştirmesini Insomniac Games ve Bend Studio yapmıştır.Insomniac, Marvel's Spiderman ve Ratchet and Clank oyunlarını yapan firmadır.Bend Studios da en son Days Gone oyununu yapmıştır.

Bu serinin yeri bende çok ayrıdır.

Infamous Serisi - İlk oyunu 2009 yılında çıkmış,2014 yılında çıkan bağımsız DLC First Light ile sona ermiş, Sucker Punch tarafından geliştirilmiş aksiyon macera türündeki oyun serisidir.Sucker Punch firması en son Ghost of Tsushima adlı oyunu geliştirmiştir.

Silent Hill Serisi (ilk 4 oyun) - 1999 yılında Team Silent tarafından geliştirilmiş psikolojik-korku türündeki efsanevi yapımdır.İlk 4 oyun aynı firma tarafından geliştirilmiş olsa da,sonrasında çıkan yapımlar başka firmalar tarafından yapılmış,serinin ismi düşüşe geçmiştir.Benim hayatımda yeri çok çok ayrı olan muhteşem bir oyun serisidir.Müziklerini hala bıkmadan dinlerim.

İlk örneklerim bunlardı,yazacak çok oyun var yavaş yavaş güncelleyeceğim,sizler de yorum kısmında belirtebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V.Corax -- 24 Ocak 2022; 15:49:53 >

• Bloodborne'dan başka bir şeyin gelmesine gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Condemned 2 gelse harika olur.

• Bu bloodbornda kaliteli bir hikaye varmı yoksa zorlanarak boss kesmekten ibaret mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla ps xbox eski oyunları bilmiyorum hiç ama ben de bloodborne çok istiyorum

• JaReD22 kullanıcısına yanıt

Soulslike bir oyun. Bu da ikinci söylediğinize daha yakın olduğu anlamına geliyor. Bastıra bastıra, sunumlarla anlatılan bir hikaye yerine lore üzerine kurulmuş bir oyun bu.

• O zaman dark soulstan farksız

• Metal gear oyunları pc ye gelse güzel olurdu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • JaReD22 kullanıcısına yanıt

Combatı daha akıcı ve tatmin edici. En iyi soulsborne oyunu bence.

• Silent Hill 1-2-3 remake

Witcher 1-2 remake

Dino Crysis remake

Blodbourne

Last of Us 1-2

Soul Reaver serisi remake

• raskoom R kullanıcısına yanıt

Kesinlikle.

• Katılıyorum,özellikle Silent Hill serisi.PC ye Gelmesini İstediğimiz Oyunlar (Genellikle Eskilerden) 

• Kesinlikle infamous, çıktığı zaman mediamarkt'da lan oyuna bak ne güze keşke ps'm olsa dedirten oyundu :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.