Şimdi Ara

PC USB Leri GÖRMÜYOR YARDIM EDİNN ALLAH AŞKINA ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar düne kadar hiç bir şey yoktu normal çalışıyorlardı usb girişlerini 4 ünü kullanıyorum önde 2 arkadan 2 tane sabah pc actım baktım modemin link Işıgı Yanmıyor Önce modemde var sandım Arıza Yok Değilmiş diğer usb Ye Bağlı cihazlarda ÇAlışmıyor ( YAzıcı,WebCem,Modem,Direksiyon,Bide sx 1 Telefon ) Anlayamadım gitti Su anda İnternete 56 k Modemle Bağlanıyorum :( :( Windows Kurdum Olmadı setup ayarlarını Resetledim Olmadı Ne Bileyim Çalışmıyorlar Ne Yaptımsa ama UsbLere elektirik Gidiyor YAni Poewr Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyorlar Yani Hiç Bir Şey Yokmuş Gibi Bana YArdımcı Olun sorun nerde AnakarMı Bozuldu Yandımı Ne Oldu Anarkar Modeli Ve Markası

GIGABYTE 8IG1000MK 865G 800MHZ 400DDR VGA 8AGP

PC USB Leri GÖRMÜYOR YARDIM EDİNN ALLAH AŞKINA ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jette -- 9 Ağustos 2005, 0:51:56 >

• Anakartlarda zaman zaman kasa ön USB bağlantıları bu tip sorunlar yapabiliyor,önce anakart kasa ön usb jumper larını çıkartıp arka usb lerden cihazları tek tek dene derim.Bu arada Format attığına göre usb 2.0 driver larını da yüklediğini farzediyorum (gerçi SP lerde mevcutlar).Ayrıca usb kablolarının 1 metrreden uzun olması pek tavsiye edilmez(Şimdi birçok kullanıcı bizde 2M hiç bir sorunda yok diyecektir.Bu çıkmayacağı anlamını taşımasa da saygı duymak lazım) Modem driver ini kadırıp tekrar kurmayı denediğinde usb fişi takılı olsun o sana ne zaman çıkarman gerektiğini söyleyecektir.(ADSL usb modemlerin pek çoğu windosun içerisine kendi usb eklentilerinide atarlar dolayısı ile silerken cihaz makineye bağlı olmalıdır.)
    Dilerim bunlar sorununu çözer.Sorunsuz günler dilerim.

• anakartını garantiye yolla derim ben....dinle beni...

birde cinalis arkadaşım. jette arkadaşım usb ler çalışmıyo demiş. usb modemi tanıtamıyorum değil. konuyu iyice sapıttırmışsın....
  • Bios pilinde veya başka bir sebepten dolayı Bios ayarların default olup USB portların kapanmış veya sen yanlışlıkla kapatmış olabilirsin.Ayrıca arıza tespitinde bilgisayrını minimum çevre bağlantısı ile çalıştırman en mantıklısıdır. USB gibi seri bağlantılarda arızalı bir alet diğerlerinin önüne set çekebilir.O yüzden bütün cihazlarını sök ve teker teker hepsini tüm portlarda çalıştırmayı dene. Bu şekilde devam et.Sonuç alamazsan ve garantisi varsa bundan sonrası senin işin değil zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.