Şimdi Ara

PC Toplayacağım Bütçe 3000 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar , ekim ayı başı gibi bir sistem toplamayı düşünüyorum . Bütçem 3000 TL olacak fakat şuan kullandığım bilgisayarımdaki HD7770 ve 500GB HDD yi yeni sistemde de bir süre kullanacağım . Yeni sistemde windows için SSD düşünüyorum ve sistemi AMD Ryzen üzerine kurmak istiyorum , şimdiden yardımcı olacaklar için teşekkürler iyi forumlar .

• Ekran kartınızın ve HDD'si olması çok güzel bir 5 1600 sistem toplamamıza olanak sağlıyor, hayırlı olsun şimdiden!
    https://i.hizliresim.com/bLjrAm.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Townley -- 19 Eylül 2017; 17:19:53 >
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler , cpu soğutma ile birlikte ryzen 5 1600x gibi bir işlemci de bu sistemde güzel durmaz mı SSD,PSU ve Kasa dan biraz kısalsa peki ? Bende şöyle bir sistem topladım hepsiburadadan sizce 1600x için değer mi ;http://prntscr.com/gn2gkc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jrsmurfs -- 19 Eylül 2017; 17:26:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

Cevabınız için teşekkürler , cpu soğutma ile birlikte ryzen 5 1600x gibi bir işlemci de bu sistemde güzel durmaz mı SSD,PSU ve Kasa dan biraz kısalsa peki ? Bende şöyle bir sistem topladım hepsiburadadan sizce 1600x için değer mi ;http://prntscr.com/gn2gkc

Kasayı 100R seçmemin sebebi çok kaliteli 600W 80+ bir PSU ile geliyor olması, SSD marketteki en iyi F/P ve en hızlı SSD'lerden biri, PSU 600W 80+ Geleceğe yönelik, Ryzen gibi. 1600X ile 1600 arasındaki fark yok denecek kadar az neden 1600X istiyorsunuz? OC yapmayı mı düşünüyorsunuz?

Ben genellikle internet üzerinde fazla sayfa açan backgroundda twitch açıkken bazen başka şeyler yapan biriyim ryzeni istememin sebebi öncelikle bu 1600x i istememin sebebi ise csgo da güzel fps almak istiyorum. Csgo yu rekabetçi seviyede oynuyorum ve 144hz monitörüm var şuan ki bilgisayarımda fps bazen 144 ün altına düşüyor buda fps lagına sebebiyet veriyor. Csgo yu düşük çözünürlükte oynayınca oyun cpu ya bağlı performans gösteriyor haliyle single-core gücü fazla olan işlemciler daha fazla fps veriyor dediğiniz gibi OC yapabilirim bu yüzden ana sebebi bu . Yani iş görür bir ssd , psu ve kasa benim için sorun olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Townley

Ekran kartınızın ve HDD'si olması çok güzel bir 5 1600 sistem toplamamıza olanak sağlıyor, hayırlı olsun şimdiden!
    https://i.hizliresim.com/bLjrAm.png

Ssd 850ye düşürülüp anakart b350 plus yapılabilir. Orta seviyede profesyonel kullanim yoksa 850 serisi bir ssd son derece yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jrsmurfs

Ben genellikle internet üzerinde fazla sayfa açan backgroundda twitch açıkken bazen başka şeyler yapan biriyim ryzeni istememin sebebi öncelikle bu 1600x i istememin sebebi ise csgo da güzel fps almak istiyorum. Csgo yu rekabetçi seviyede oynuyorum ve 144hz monitörüm var şuan ki bilgisayarımda fps bazen 144 ün altına düşüyor buda fps lagına sebebiyet veriyor. Csgo yu düşük çözünürlükte oynayınca oyun cpu ya bağlı performans gösteriyor haliyle single-core gücü fazla olan işlemciler daha fazla fps veriyor dediğiniz gibi OC yapabilirim bu yüzden ana sebebi bu . Yani iş görür bir ssd , psu ve kasa benim için sorun olmaz

Hocam 5 1600 zaten OC edilebiliyor, 1600X'e para harcamanıza gerek yok CSGO'nun CPU-Heavy bir oyun olduğunu biliyorum, fakat oyunun 144FPS altına düşeceğini düşünmüyorum 1600'de bile, bu parçalar kaliteli parçalar "iş görür" olması kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Dediğim parçaları alırsanız rahat ederseniz fakat yok ısrarcıyım diyorsanız şöyle bir PC'ye yönelin gönderdiğim videoyu izledikten sonra.

https://www.youtube.com/watch?v=jITUZk3_aqU

Tekrar söylüyorum, 5 1600 ile 1600x arasında fark çok az fakat ısrarcıyım diyorsanız şöyle bir PC'ye yöneltelim sizi:

https://i.hizliresim.com/NO3p15.png

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Arkadaş yayıncılıkta yapacakmışta, 3200/1500 hızına değişmem ben 960'ı.
    Arkadaş 17 saniye önce atmış o mesajı
    Ancak ben bu farkın 150 liraya değeceğini düşünmüyorum.
    Ayrıca ram leri ledsiz seçersek yaklaşık 50 lira daha tasarruf edebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johan Elmander -- 19 Eylül 2017; 17:54:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

Ee? 17 saniyede bir cümle okuyamadığımı falan mı sanıyorsunuz? 150TL'ye 2660 yazma 980 yazdırma farkının değmeyeceğini düşünüyorsunuz yani?
  • quote:

quote:

Ee? 17 saniyede bir cümle okuyamadığımı falan mı sanıyorsunuz? 150TL'ye 2660 yazma 980 yazdırma farkının değmeyeceğini düşünüyorsunuz yani?

Arkadaş o mesajı benden 17 saniye önce atmış. DH sunucularını dikkate alırsak okuyabilmiş olmam imkansız. Onu kastetmiştim.

Kağıt üstünde m.2 ve sata ssd arasında ciddi fark olsa da hdd ssd farkı gibi açık bir biçimde hayata yansımıyor maalesef.

Yani evet, orta seviye için değeceğini düşünmüyorum. Çünkü kısa süreli olarak kullandığım 950pro dan 850evo ya geçince bir çağ geri gitmişim gibi hissetmemiştim.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaş o mesajı benden 17 saniye önce atmış. DH sunucularını dikkate alırsak okuyabilmiş olmam imkansız. Onu kastetmiştim.

Kağıt üstünde m.2 ve sata ssd arasında ciddi fark olsa da hdd ssd farkı gibi açık bir biçimde hayata yansımıyor maalesef.

Yani evet, orta seviye için değeceğini düşünmüyorum. Çünkü kısa süreli olarak kullandığım 950pro dan 850evo ya geçince bir çağ geri gitmişim gibi hissetmemiştim.

Kişiden kişiye göre değişir o hissiyat, fakat yayıncılıkta disk hızı önemlidir bence. Genel kullanımdada hızlı bir SSD sahibi olmak kimseyi incitmemiştir, yararınızadır. 150TL gibi bir fiyat için bence değer 960'a.

Ben açıkçası ram led parası+m.2 ssd parasının daha sağlam bir anakart için kullanılmasından yanayım. Bana göre sonradan depolama birimi eklemek, anakart değiştirmekten daha kolay oluyor. Ya da daha sağlam bir ekran kartı almak için saklayabilir.

Alacak arkadaş eğer ciddi render alıyorsa 960a yönelmesi mantıklı olur. Ancak oyun 1. planda tutulacaksa 850 serisi kendisine yetecektir bence.
  • suan bence ssd nin parasını ekran kartına eklemek bence daha mantıklı çünkü ssd stokları hemen tükenen bi öge degil ama bi minig krizi oldu gtx1050ti 600 tl den 1000 tl ye fırladı bence ssd parasına daha iyi bi ekran kartı alabilirsiniz çünkü oyunları ekran kartı çalistiriyor ssd degil :D
  • quote:

Ben açıkçası ram led parası+m.2 ssd parasının daha sağlam bir anakart için kullanılmasından yanayım. Bana göre sonradan depolama birimi eklemek, anakart değiştirmekten daha kolay oluyor. Ya da daha sağlam bir ekran kartı almak için saklayabilir.

Alacak arkadaş eğer ciddi render alıyorsa 960a yönelmesi mantıklı olur. Ancak oyun 1. planda tutulacaksa 850 serisi kendisine yetecektir bence.

RAM Led parasında haksızsınız demedim hiçbir zaman doğrudur biraz aceleye getirip hep o RAM'i topluyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

suan bence ssd nin parasını ekran kartına eklemek bence daha mantıklı çünkü ssd stokları hemen tükenen bi öge degil ama bi minig krizi oldu gtx1050ti 600 tl den 1000 tl ye fırladı bence ssd parasına daha iyi bi ekran kartı alabilirsiniz çünkü oyunları ekran kartı çalistiriyor ssd degil :D

Konuyu okudunuzmu bilmiyorum fakat arkadaşın ekran kartı var ve kullanmayı düşünüyor sonradan alacakmış ekran kartını.
  • 7770 ekran kartı güncel oyunlar için aşırı derece yetersiz vede güncel sisteme 7700 takmak çok saglıklı olurmu orasıda ayrı bi muamma

ben şahsen gidip 3000 tl verip süper bi sistem alıp 7700 a magdur kalmak hiç istemem

bide arkadasın mönitörü 144hz bi 1080p mönitör için en düsük gtx1060 lazım ki hakkını versin
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

7770 ekran kartı güncel oyunlar için aşırı derece yetersiz vede güncel sisteme 7700 takmak çok saglıklı olurmu orasıda ayrı bi muamma

ben şahsen gidip 3000 tl verip süper bi sistem alıp 7700 a magdur kalmak hiç istemem

bide arkadasın mönitörü 144hz bi 1080p mönitör için en düsük gtx1060 lazım ki hakkını versin

Vallahi hocam arkadaş öyle belirtmiş, yok ekran kartıda eklemek istiyorsa onu yaparım ama arkadaşın dediği bu.
  • en azından biz bilgimizi verelim çünkü 7700 eski bi ekran kartı tabikide kötülemek bize düsmez ama

cs go lol ve int de gezinmek için yeterli ama

elindeki 144 hz mönitör en düşük gtx 1060

en optimal gtx1070 şart ki verim alsın
    O zaman hocam sistemin son haline şöyle diyelim mi;

CPU: AMD Ryzen 5 1600/AMD Ryzen 7 1700(isteğe bağlı yükseltme)

RAM: Corsair Vengeance LPX 3000mHz C16 Red/White/Blue/Black

Anakart; Asus Prime B350M-A/Asus Prime B350 Plus(isteğe bağlı yükseltme)

SSD: Samsung 850 Evo series 250GB/Samsung 960 Evo series 250GB(isteğe bağlı yükseltme)

Kasa: Corsair 100R(açıkçası alt seviyede kasa psu Combo'larına çok hakim değilim siz önermişsiniz o yüzden değiştirmedim)

Biraz zorlasak 1700 de sığdırabiliriz sanki.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.