Şimdi Ara

Pc toplamak için 7nm islemcileri beklemelimiyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimdeki sistem iyi kotu idare etmekde beni. Bu yuzden zaman yonunden pek bir acelem yok yanlizca dogru zamanda toplamak istiyorum. Bildigim kadariyla ryzen 7 nm islemcisini piyasaya 2018 de surucek kacici ceyrek de olucak bu bilmiyorum bilen varsa aydinlatabilir. Ayrica yeni teknoloji anakart, ram ve ekran karti gibi bilesenlerin fiyatlarida oldukca cep yakmakta. Vatan daki son indirime bakilicak olursa bu yone bir iyiye gidis var. Yani sonuc olarak 7nm islemcilerin cikar cikmaz cok fahis fiyatlari olmaz ise 2018 sistem toplamak icin daha iyi bir yil olucak gibi duruyor. Sanirim ekliyecek bir sey kalmadi gonderiyim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 7nm ye daha 3 sene var en az
  • www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMD-vites-yukseltiyor-Zen-2-islemciler-2018de-ustelik-7nm.htm

2018'de çıkacak Zen 2 mimarisi, 7nm ile üretilecek!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dangerwrestling -- 20 Ağustos 2017; 17:50:0 >
  • Dangerwrestling D kullanıcısına yanıt
    bekleyip göreceğiz 2020'mi 2018 mi
  • Elinizdeki sistemi yazabilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • valkyn skoria kullanıcısına yanıt

Gecen forumda paylasmistim, sistemim bu fiyatlarin hepsi ikiye katlamis zaman gectikce ibretlik. Bunun disinda sisteme sonradan 4 gb ram, hdd ve islemci sogutucusu dahil ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dangerwrestling -- 21 Ağustos 2017; 11:11:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dangerwrestling

Gecen forumda paylasmistim, sistemim bu fiyatlarin hepsi ikiye katlamis zaman gectikce ibretlik. Bunun disinda sisteme sonradan 4 gb ram, hdd ve islemci sogutucusu dahil ettim.

İmkanınız varsa bence beklemeyin

• Bakalim yeni yorumlar gelicek mi

• teknolojinin sonu yok. 7 nm beklersin o gelir bu sefer 5 nm cikar. onu beklersin sonra 3 nm 2 nm derken gider.

• Beklemeyin alın bence.

• Intelin coffeelakede cekirdek sayisini arttirmasindan sonra daha uzun omurlu islemciler bizi beklicek gibi duruyor yine amd tarafindada ryzen ayni sekilde yani beklemenin bi manasi yok coffeelake'in cikmasina kisa bi sure var bekleyin kafaniza yatan olursa coffelake olmazsa ryzen alip gecin.

• Eger bekleyip dusuk butceli sistem toplayacaksan hic bosuna bekleme derim.7nm nin bize hiz olarak kazandiracagi hicbirsey yok.verimlilik anlaminda birseyler katacak sadece.

Bunun disinda o sistem nasil idare ediyor onuda anlayamadim.sanirim internet ve film takiliyorsun.

• Tadından yenmez olur ryzenlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lorenzo__ -- 22 Nisan 2020; 19:37:20 >
  • Genel olarak yorumlara şöyle cevap vericem. Geçmişte nanometre düşüşleri daha uzun aralıklarla yapılıyordu ya da böyle kısa sürede yarıyarıya bir düşüş olmuyordu. Bu hızlı düşüş bana kalırsa 14 nm işlemcileri çabuk eskiticek şimdi 32 nm bir işlemciye ne gözle bakıyorsak bir sene sonra 14 nm işlemciye de aynı gözle bakabiliriz. Yani çabuk eskiyebilir. İkinci olarak malum ekran kartına aşırı olan talep nedeniyle ekran kartı piyasasında büyük bir balon var buda fiyatları olumsuz etkilemekte. Aynı zamanda yeni nesil anakart ve özelikle ram lerin fiyatı da fazla pahallı görünüyor bunların biraz daha normal seviyeye geliceğini düşünüyorum. Bütçe benim elimde yani f/p bir ürünü fiyatına bakmadan alırım ama temel şart f/p olması. Yani ssd, kasa, modular psu bu tip şeylerden fiyat kısmam. Son olarak elimdeki sistem gerçekten iyi iş çıkarıyor son dönemde oynadığım oyunları ve ayarlarını şöyle söyliyim; Gta V msaa hariç en üst ayarlar populasyon ayarları en yüksekde çimler ultra, The Witcher 3 High Medium arası ayarlar, AC unity yüksek ayarlar, Fallout 4 30 40 mod ile birlikte yüksek ayarlar, Mad Max sorunsuz bi şekilde oynamıştım ayarları hatırlamıyorum, Far Cry Primal en üst seviye ayarlar vs aynadığım tüm oyunlara girersem konu bitmez sonuç olarak eski sistemleri çok küçümsemeyin yetmese bin kere değiştirdim zaten.

Bu arada konuyu açtığımda kararsızdım. Ben bekliyeceğim şuan sadece farklı yorumlarınızı merak etmekteyim.

• ben de kıvrılayım şuraya karar vereceğim bir aya
  • Benim gibi dusunenler ve kararsizlar varsa bu videoya bakabilir

https://youtu.be/SCE2nFa685o

• 7nm den ziyade 4ghz üzeri rahat çıkan 2. Seri Ryzenler gelirse Intel işlemcileri atomuna ayırır.

• 7 nm zen 2 2018 in 4. çeyreğinde en az %10 ipc yükselişi ve 5 ghz frekansla gelecek ben olsam beklerdim 2. pc mi zen 2 olarak kuracağım bende. Ve çekirdek sayısıda artabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitelotus59 -- 1 Eylül 2017; 0:11:10 >
  • Mobil platform için beklemeye değer mi? Hani az çok işimi gören 1.nesil core serili bir notebookum var. Ben Ryzen(2)'li + Vega/Navili bir notebook arayışındayım. Oldukça kaslı ve güç tüketimi az.

• HaypurTiryading kullanıcısına yanıt
    ryzen+ vegalı bir notebook kesinlikle beklemeye değer olacaktır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.