Şimdi Ara

Coffee Lake Pc Toplandı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
1
Favori
3.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: asko56

hmm yok sen bi arkadaşa bu konu hakkında bi sey söylemiştin bulamadım onu ondan bende seni çagırdım z370 de ses sorunu yaşıyordu

konuda arkadaş a z370 ve 8100 lü bi sistem kurdurduk

ses de bi problem varmış ama bilmiyorum konu sahibinden bi ses gelmedi

bu arada bu konuda sizden saglam bi cevap bekliyordum ama gelmedi olsun

https://forum.donanimhaber.com/r5-1400-benchmark-testi-hakkinda-ne-dusunuyorsunuz--130142093#130142093

Valla ses değil de ethernet sorunu yaşayan bi arkadaş vardı MSI anakartta, onu çözdük ama konu sahibi arkadaşın sorunu biraz garip. Biostan ziyade anakartın sitesinden uygun driver indirildikten sonra sorun düzelir diye düşünüyorum.

O konuya da baktım açıkçası Coffe Lake çıkmışken gidip Ryzen almanın bir esprisi kalmadı. I3 8100 4C/4T en ucuz anakart ve ram ile paşalar gibi oyun oynatabilirken, R3 1200 al işin yoksa git 2x8 ateşten pahalı +3000 Mhz ramlara paya bayıl falan. İnsanları anlamak zor.

Şahsen ben 144 kare/sn odaklı oyun için aldım I5 8400'ü gayet de memnunum çoğu oyunda +120 FPS'te at koşturuyorum.

Öte yandan 144 Hz + GTX 1080 sahibi arkadaşım R5 1600 işlemcisi yüzünden illalah etmişti max 120 FPS'e vuruyordu oyunlarda, geçenlerde sistemi 8700K ile değiştirdik ekran kartının önü açıldı resmen.
  • bide bi kafadan sorunlu arakdaş var sallayıp duruyor :D

zaten ryzenler 144 hz üzerine çıkamıyor her videoda görüyorum

zaten arkadaşa bu yüzden ryzencilere direndim ve 8100 ü yapıstırdık indirimde iken ilaç oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

bir sorun eklenmiştir

Açıkçası sorunu tam kestirmek zor. Ama ses ile ilgili olanı zannedersem aşağıda anlattığım olabilir. Çünkü benim de başıma geldi.

Eğer onboard ses kartı(Realtek ise) driverını Realtek'in kendi sitesinden yüklediyseniz maalesef Windows 10'da böyle bir hata var. Ya cızırtı (daha çok crackling sound gibi) problemi ya da komple ses hizmetinin durması gibi saçma sorunlar olabiliyor. Garip bir şekilde Realtek'in son 6-7 sürümü Windows'un kendi HD Audio Definition driverı ile çakışma yapıyor.

Komple tüm Realtek driverlarını ve HD Audio Definition driverlarını güvenli modda silip, anakart modelinizin sitesinden indirmeniz en doğrusu olur. Ve bir süre güncellemeyin mümkünse Realtek driverını. Mutlaka önümüzdeki güncellemeler ile düzeltilecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 1 Aralık 2017; 7:54:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siannis

quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

bir sorun eklenmiştir

Açıkçası sorunu tam kestirmek zor. Ama ses ile ilgili olanı zannedersem aşağıda anlattığım olabilir. Çünkü benim de başıma geldi.

Eğer onboard ses kartı(Realtek ise) driverını Realtek'in kendi sitesinden yüklediyseniz maalesef Windows 10'da böyle bir hata var. Ya cızırtı (daha çok crackling sound gibi) problemi ya da komple ses hizmetinin durması gibi saçma sorunlar olabiliyor. Garip bir şekilde Realtek'in son 6-7 sürümü Windows'un kendi HD Audio Definition driverı ile çakışma yapıyor.

Komple tüm Realtek driverlarını ve HD Audio Definition driverlarını güvenli modda silip, anakart modelinizin sitesinden indirmeniz en doğrusu olur. Ve bir süre güncellemeyin mümkünse Realtek driverını. Mutlaka önümüzdeki güncellemeler ile düzeltilecektir.

anakartin sitesinden indirmistim 2 surumude. bakalim farkli biseyler deneyip ihtimalleri azaltmaya calisicam

cevabiniz icin tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benzer sorun gene oldu, pc takılma yapmadığı halde ses takılma yapıp cızırdadı sesli halde, sonra ses normalde döndü

mesela şuan kayıttan yürütme aygıtları açılmıyor, discord açmaya çalışıyorum açmıyor. origine basıyorum connecting to origin kısmında kalıyor, nası oluyorsa ses sorunu pc yi etkiliyor. steamda oyuna başlat dedim, oyun ekranı gelmeden steam dondu kaldı. ama reset atarsam düzelicek, tabi her seferinde resetle kim uğraşıcak
  • sorunu daha basit şekilde anlattım. şuanlık pek ses sorunu yaşamadım, ara sıra program açınca donma devam ediyor.

• windows 10 un sürümü güncelmi
  • quote:

windows 10 un sürümü güncelmi

güncel değil, bilerek düşürdüm sürümü işletim sistemiyle alakalı mı diye, ses sorunu şuanlık yaşamadım, donma sorunu devam ediyor

• quote:

https://www.youtube.com/watch?v=5j-XnKYnnKs böyle birşeymi

yok değil, bunda sistem tekliyor. bendeyse program yanıt vermiyor, kalıyor öyle, anca kapatıyorum, resetliyorum, öyle düzeliyor, steamda oyun başlat dedikten sonra steam donuyor mesela arada

• hocam bi ekran kartınızı devre dışı bırakın ve steam vs açmayı deneyin aynı sorunu yapıyormu sonra tekrar ekran ı aktif edin
  • quote:

hocam bi ekran kartınızı devre dışı bırakın ve steam vs açmayı deneyin aynı sorunu yapıyormu sonra tekrar ekran ı aktif edin

her zaman yapmadığı için denk gelmesi biraz zor olabilir, bakalım yarın devre dışı yapıp takılıyım.

• burda amacımız onbord dada aynı sorunu yapıyormu yapıyorsa windows 10 da sorun var demek ozaman

ama yapmıyorsa ekran kartı driver ları silinip sonra dvd sinden grafik sürücüsünü kur sonra güncel sürücüyü kur
  • quote:

burda amacımız onbord dada aynı sorunu yapıyormu yapıyorsa windows 10 da sorun var demek ozaman

ama yapmıyorsa ekran kartı driver ları silinip sonra dvd sinden grafik sürücüsünü kur sonra güncel sürücüyü kur

asusa mail attım, donanımsal olduğunu sanmıyorum, ama her seçeneği denemekte fayda var.

acaba win 8.1 veya 7 ye falan mı dönsem

bu çılgınlığı yapasım var ama driverler anakart sitesinde sadece win 10 ve win 7 olarak var

• böyle bişi denemeyin sisteme yazık olur :D windows 10 güncellemeleri ile gider ama dedigim gibi her varyasyonu denemekte fayda var
  • quote:

böyle bişi denemeyin sisteme yazık olur :D windows 10 güncellemeleri ile gider ama dedigim gibi her varyasyonu denemekte fayda var

hd grafikte gta 5 te girişte dondu, reset attım düzgün girdi, ama gta 5 te donan hali steamda donmadı, yani sorun devam ediyor gibi

• Texassm0ke kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar yüksek sisteminize crak oyunları indirmeyin sisteminizi zarar verebilir virüs girebilir virüs programları bile indirmeyin performansı düşürüyor gerekirse steamdan oyun alırsanız sizin için daha iyi olur sadece Bazı oyunların orjinal siteleri var ordan indirin daha iyi ama size tavsiyem steamdan olsa sizin için ve sisteminizin güvenliği için iyi olur
  • trolmüsün sen adam diyor steamdan giriyorum diyor

hocam bide windowsu son güncelleme yapıp hd grafikde deneyin

hiç mi hiç olmazsa windows 8.1 e dönücen
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    ben pek fazla bilmiyorum ama hd grafikte oynaman için monitörünüz 1080 p hd niz olması gerekir monitör hd deilse nasıl hd grafikte oynuyacanki windows la alakalı olcağını pek sanmıyom

Mesela ben gta 5 i monitörüm hd deil bende Samsung 55 inç 140 Ekran Ultra HD 4K Smart Led Tv
    de daha mükemmel bir performasta rahatlıkla oynayabiliyorum. windows 10.1 benimki
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeRKosT

Arkadaşlar yüksek sisteminize crak oyunları indirmeyin sisteminizi zarar verebilir virüs girebilir virüs programları bile indirmeyin performansı düşürüyor gerekirse steamdan oyun alırsanız sizin için daha iyi olur sadece Bazı oyunların orjinal siteleri var ordan indirin daha iyi ama size tavsiyem steamdan olsa sizin için ve sisteminizin güvenliği için iyi olur

bilmem kaç yıl olmuş modası geçmiş oyunlara 40 50 tl veremem sanırım. sadece online si olan şeylere para veriyorum. gerisi çok zor

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.