Şimdi Ara

PC TEKLEYİP KAPANIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhabalar benim pc üzün bir süredir bir sıkıntısı var şöyle pc resmen arada tekliyor sanki marş basmıyormuş gibi bir şey tık tık atıyo sanki zorluyor,bu olurken pc baya bir yavaşlıyor bazen hemen geçiyor bazen uzun sürüyor sık sık da tekliye tekliye en sonunda pc kendini kapatıyor elektrikleri kesilmiş gibi bir anda sorun acaba psu mu ?

h61m-k

1050 ti

i5 3470

400 w aercool

• Yaptığınız tariften net bir şey söylemek zor PC TEKLEYİP KAPANIYOR 

PSU'dan da kaynaklanıyor olabilir, işlemci çok ısındığı için de yavaşlama ve kapanma söz konusu olabilir.

HWM ile işlemci sıcaklıklarını takip edin.

HWM'den voltajları da kontrol edin.

Bir de arkadaşlardan/komşulardan sağlam olduğundan emin olduğunuz bir PSU ödünç alarak o PSU ile sistemi çalıştırmayı deneyin. PSU'nuz VX modeldir muhtemelen. Kalite olarak çok kötüdür o seri.

• O güc kaynagi ile bu sistemi ne kadardir kullaniyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CPU sıcaklığı,
    Hdd bad sector,
    PSU en son

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kunGFu kullanıcısına yanıt

yaklaşık 4 senedir

• ehhalil kullanıcısına yanıt

teşekkürler öncelikle dostum ama maalesef psu bulma imkanım yok ama değerleri şöyle bırakabilirim :)

normal şekilde masaüstü değerleri bu hiç bir program açık olmadan

PC TEKLEYİP KAPANIYOR
  • Melihgd M kullanıcısına yanıt

Psu dur hocam. Tekleme bilhakis bunun gostergesi gibi geldi bana da, eger test edebilirseniz iyi olur. Bunun icinde birinden ödünç alinabilir.

• hocam evet bende öyle düşünüyorum ama maalesef ödünç alma gibi bir ımkanım yok :(

Fotoda gorunmeyen kisim lazim, 3,3v, 5v 12v falan ama bu da birsey ifade etmeyebilir. Islemci sicakligi max 60 gormus, yan kapagi acip kullanin bakalim tekrar kapanma yapacak mi? 60 da sistem kendini kapatmaz ama... Ucretsiz test :) ve ayni zamanda sfc scannow testi de yapabilirsiniz, dosya sistemi hatasi var mi? Crystal disk info dan hdd sagligina da bir bakin bakalim.

• hocam dediğinizi yapmıştım zamanında bazen teklemeye başlayınca kapağı açıyordum ve tekleme bitiyordu hemen o negüzel dedin böyle kullanayım ozaman ta ki açıkkende tekleyip kapanana kadar hdd sağlığınada bakmıştım bir sorun yoktu.

PC TEKLEYİP KAPANIYOR

12 ile 5V görünmüyor fotoda... Ama baska bir güc kaynagi ile denemek disinda aklima baska bir fikir gelmiyor. Hdd saglam diyorsun, sicaklik ile alakali degil diyorsun, supheli guc kaynagi kaliyor geriye...

anlıyorum teşekkürler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.