Şimdi Ara

PC satışları çöküşte, toparlanma çok zor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
0
Favori
11.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ucuzlasın dicem ama her yerde ucuzlasa. Bizim ülkede ucuzlamaz dolar aldı başını gidiyor.
  • 6 senelik notebook’umu halen kullanıyorum mecburiyetten.Bakıyorum şöyle fiyatlara adam gibiler 7bin liradan başlıyor oda orta sınıfa yakın olanlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz indirim yapsınlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biraz indirim yapsınlar

• Bu fiyatlara pc toplamak zor

• 2k da biraz performans olsun yüksek fps lerde oynayalım dedik 15 milyar para gitti yine iyi satmışlar

• İnsanlar satın almak yerine güncelleme yapıyor. Güncelleme yerine uygun koşullarda kampanyalar yapsalar kendilerini zaten kurtarırlar

• Sırada Cep Telefonları Var
  • Kur farkını geçtim bir dünya da vergi ekleniyor bir tane kendimize bir tanede devlete alıyoruz her aldığımızdan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çirkinlik Ne Kadar Kolay

Her yerde ucuzlasa bile burada ucuzlamaz, gammazcılığı seven bir ülkeyiz.
    hemde nasıl beyim,her taraf mezarcı
  • Bizim ülkede dolar 1. 5 - 2TL felan olsa yeminle genç nüfus o sektörü ayakta tutardı tüm Avrupayla eşdeğer pazar olurduk

• Bizim ülkede dolar 1. 5 - 2TL felan olsa yeminle genç nüfus o sektörü ayakta tutardı tüm Avrupayla eşdeğer pazar olurduk

• mafolduk

• rx 5700 xt nitro+ kart alayım dedim 5 gün önce 2800 dü şimdi 3200 tl diyorlar pazarlık yok diye de yazmışlar. Bu gidişle hiçbirşey yapılmaz

• bizim ülke herşeyde böyle adam 10 sene önce aldıgı 300 liraya pc direksiyonunu şimdi 700 lira istiyor nolacak belli degil
  • Satış konusunda ben de tersini söylüyorum. Tam tersi fiyatlar neredeyse 1000-1500 TL arası yukarı çıktı ki zaten alınacak makul bilgisayar da kalmadı stoklarda. Varsa da karantina süreci devam ederse daha yüksek fiyattan satmak için stoklarda tutan vardır. Bir distributor sahibinden aldığım bilgiye göre çatır çatır bilgisayar satmışlar, ama tabi son kullanıcıya değil ara esnafa. Özellikle bankalar ve bazı şirketler çalışanlarının evde çalışması amacıyla binlerce orta segmentte bilgisayar satın almış. 500 TL'lik tabletler de 1000 TL'ye çıkmış. Oyun bilgisayarları için satış azaldı diyebiliriz. Çünkü işten çıkarmalar vs. derken kimse önünü göremediği için evde de kalsa böyle bir lüksü göze alamıyor şimdi. Hayatta kalmaya odaklanmış durumda insanlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justruth -- 12 Nisan 2020; 16:21:47 >
  • "Toparlanma çok zor" ne demek acaba? Şu yorumu yapmadan olmuyor mu haber? Almayacak kimse bilgisayar sektör çökecek Apple HP Lenovo hepsi PC tarafında batacak mı yani? Nasıl haber şişiriyorsunuz Allah aşkına. Yine bu sitede laptop satışlarının Türkiye'de dahil arttığını okumadık mı? Bu yazarlar kendi sitelerini okumuyormu?
    Bu durum oyun konsollarının ilk popülerliği zamanında da oldu. İnsanlar bütçelerini ilk oyun konsollarına harcamaya başladı. Pc satışları düştü. Şimdide pandemi yüzünden oluyor. Hatta Q2 de üretim durmasından ötürü daha da kötü sonuçlar olacak. Hele birde Intel geri dönüş yapınca ivme bayağıda artar.

• Gerçekten ucuzladiğini görsem alırdım da bizim ülkede bu zor.

• burakdc B kullanıcısına yanıt
    quote:

her araba alanin nakliyeci yada f1 pilotu olma zorunlulugu olmamali

Bu çok iyiydi Valla öyle.Maalesef alım gücümüz çok düşük, git gidede düşüyor. İşin kötüsü Türkiye'de gerçek anlamda 2. el piyasası da yok. Yani kaç kere ikinci elde 0'dan daha pahalıya satılan bilgisayar parçası, araba gördüm. Akıl alır gibi değil. Adamlar 3-5 senelik 100.000km ye dayanmış araca, 0'ından 10.000 aşağı fiyat koyuyor. O kadar parayı veren 10.000 daha verir 0'ı alır zaten. Napsın senin 3 tane tramer kayıtlı, 100bin kmlik aracını. Biraz fiyatı olması gerektiği gibi buluyorsun ona da bir bakıyorsun adam sahip olmadığı aracın sahte ilanını açmış, kaporadan milleti dolandırmaya çalışıyor.

Valla ben pc den para kazandığım halde 2 pc'yi zor güncel tutuyorum. 3. olan laptop ise 8. senesine girdi. Bir türlü yenisine kaynak ayıramadım. Bu devirde zaten küçük işletmeler ölümle pençeleşiyor. Kaç tane tanıdığımız 3-4 çalışanlı firma iflas verdi. Onları gördükçe hala sigorta, bağkur ödeyebildiğime şükrediyorum valla. Milyonluk müşterilerle çalışıyorum ama herkes işin en ucuzuna kaçma derdinde. Sen hazır bir şey mi kullanıyorsun 0'dan mı yapıyorsun umurlarında değil. Örneğin daha önce çalıştığımız milyon üzeri milyonluk hastane, bizden sonra anlaştıkları adamlara sadece 15 dolarlık wordpress teması kurdurtmuş. Bense günlerce css ile tane tane onların istediği özel tasarımı çıkartmıştım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.