Şimdi Ara

pc res atiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar pc res atiyor nedenini anlamiş degilim sistemim amd barton+2500 epox8rda3+2*512 kingdton ram cm 450 psu real power pc açildiginda 45 46 derecede oluyor oyuna gir yada hic program çalşitirma 50 oluyor 2 defa 3 defa res atiyor mavi ekran cikiyor nededir arkadaşlar acaba anakartmi degiştirmem lasim lutfen bi yardim yotumlarinisi bekliyom

tesskurler

• Mavi ekran çıkıyorsa ramleri kontrol et. Genellikle söylenen budur.Bir dene bakalım...
  • windows kur yeniden yine yaparsa ram i bi değiştir dene ram den dir büyük bi ihtimal
  • power supply arızalı olabilir o da değilse sorun anakartında olabilir kolay gelsin
  • yane mavi ekran cikiorda basende cikmadan res atiyor psu arizali degil sanki anakart dan gibime gelior sorun
  • Sen bir ramleri dene bakalım.Fikir yürütmek biraz zor bu aşamada...
  • Belleklerin yerini değiştir.Gene düzelmezse sadece 512 olanı tak.Düzelecek mi?Belki ikisi birden uyumsuzluk yapıyordur.Düzelmezse biostan cas latency ayarını bir seviye yükselt.Belki o sebeptendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 2 Ağustos 2005, 22:54:09 >
  • main board
  • bizim şirkette mehmet ali diye bi şahıs var biz ona kısaca mali diyoruz.onun makinası da durup dururken donuyor.görüntü var fakat hiçbişey çalışmıyor öyle kalıyor.hatta reset de çalışmıyor fişini çekiyoz. bilen varmı yaa bu mali nin bilgisayarı ne mal dimi :)
  • ben bununla ilgili bir anımı anlatayım belki 6-7 ay bulamadım. pc sürekli reset atıyordu.. herkes ramleri değiştir filan diyordu.. ama aynı ramlerle bir süre önce sorunsuz çalışıyordu.. yeni ram almayı hiç aklıma bile getirmedim . mutlaka ince bir nokta var diyordum... düşündüm ve o olaydan önce bilgisayarı başka prize taktığım aklıma geldi ve prizi söktüm ucların + tarafının gevşek olduğunu ve temassızlık olduğunu fark ettim iyice sıktım belki o olaydan sonra 14 ay geçti hiçbir sorun yok... bence herzaman herşey ramden olmuyor.. bununda bilinmesi gerekiyor...
  • ramleri suclama bencede! benim harddiskte badsector var dı ve buyuzden mavi ekran cıkıyordu!
  • ilk yapcan rami kontrol et yukarda arkaşın da dediği gibi bad sektorden de olur MAVİ EKRAN başlamıssa o bilgisayar yavas yavas meftadır acele et bence
  • remlerde onceden hiç bi sorun yoktu res olayi ya sicaktan olabilir die dusunuyom ama tabi anakartta muhtemelendir degiştircem zati anakarti abit nf7 s nforce anakartini alcam
  • anakartının kondansatörleri şişmiş olmasın? epox sahibi olan 2 arkadaşımında aynı şey başına gelmişti nedeni kondansatörlerin şişmesiymiş..
  • Abicim bu ne yaw kondansatörler şişiyor filan ne iş.
  • kalitesiz anakartlarda oluyormuş kondansatör şişmesi epox kalitelimi ??
  • epox kaliteli bi kart şişme yok elektriksel olabilir yoksa remleri degiştirirm nasil olsa garantisi var yen 2 dene 512 ram alirim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.