Şimdi Ara

Pc Optik Ses Bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pc de ses kartında optik ses girişi mevcut ,elimdede 5+1 ses sistemi var. Ben bunu normal jak girişi ile bağladım çünkü ses sisteminde optik giriş yok ve normal çalışıyor sıkıntı yok.

şimdi optik girişle ses sistemini bağlamak istersem nasıl bir aparat gerekli?

Ayrıca iki seçenek arasında bir fark varmı? hangisi daha iyidir?

• Öncelikle sizin ses kartınızdaki optik ses girişi değildir çıkışıdır muhtemelen. Optik ses girişi ise bazı ses sistemlerinde bulunur. Optik kablo ses sinyallerini dijital olarak aktardığı için daha kaliteli bir ses almanızı sağlar. Normal jack sesi analog olarak aktarır. Sizin ses sisteminizde optik giriş olmadığı için dönüştürücü ile orijinal optik girişli ses sistemi kadar verim elde edeceğinizi zannetmiyorum. Ama yine de almak istiyorsanız digital to analog audio converter olarak geçiyor araştırabilirsiniz. Hem dönüştürücüler sorun çıkarmaya meyilli oluyor. O yüzden daha iyi bir ses elde etmek istiyorsanız optik girişi olan yeni bir ses sistemi almak daha mantıklı bence. Şimdilik bu şekilde analog olarak kullanabilirsiniz zaten arasında çok fazla bir fark olacağını düşünmüyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gazelle555 -- 28 Ocak 2023; 17:20:38 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.