Şimdi Ara

pc önerisi yardım edin ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle oyun oynamayı seven birisiyim ama aynı zamanda da macbookların tasarımı hoşuma gidiyor, daha estetik geliyor bana. Duyduğum kadarıyla macbook pek oyun bilgisayarı değil acaba bu doğru mudur ? Macbookla oyun oynanmaz mı ? Oynanmazsa bana hem estetik hem de güçlü bir bilgisayar tavsiye edebilir misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Macbooklarla oyun oynamayı seven biri gerçek anlamda zorlanır hocam :) Hem istediğin her oyunun OSX versionunu bulamazsın hemde sıkıntı yaşarsın genel anlamda. MacbookAir için konuşuyorum tabi ki. Ama macbook pro tarafından seçersen ki o da zaten 15k+ fiyatı rahat bi şekilde oyun oynarsın. İnce tasarım bir notebook seviyorsun anlaşılan. Benim sana tavsiyem ise ;
    https://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-ideapad-c340-core-i5-10210u-1-6ghz-8gb-256gb-ssd-14-mx230-2gb-touch-w10.html şu tarz notebooklar kesinlikle uzun ömürlü oyun deneyimini sana sağlar. 10.nesil i5 kullanıyor. 1.6 Ghz işlemci hızı 4.2 Ghz 'e kadar çıkıyor oyunlarda. Yani şöyle düşün. Normal kullanımda pil tüketimi ve ısınma sorunu yok oyunlarda ise tam bir performans canavarı :)

• NeverWalkAlonee N kullanıcısına yanıt
    mx230 güncel oyunlar için uygun mu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • SilentOfDeath S kullanıcısına yanıt
    MX230 güncel oyunlarda normal-high seviyesi performansı gayet stabil çalışan bir ekran kartı notebooklar için hocam. Bende mx130 serisi var ve istediğim her oyunu çok rahat şekilde oynayabiliyorum. Oynadığım oyunlarıda belirteyim sen ona göre kendi oynadıklarına kıyasla ;

Bf1 , GTA5 , OverWatch,CS GO , LoL, Knight , Deceit

Hiç bir sıkıntı yaşamadan oyunlarımı oynuyorum. Tabiki de en yüksek performasnta değil :) altını çizmem gerek
  • NeverWalkAlonee N kullanıcısına yanıt
    Bende laptop arıyorum 5bin tl bütçem var mx230 olan bir cihaz ve gtx1050ti olan buldum
    O yüzden sorayım dedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkür ederim hocam. Anladığım kadarıyla bu tablet olarakta kullanılabiliyor kalemi felan da var. Tasarımı güzel hoşuma gitti inceden ziyade biraz daha estetik bilgisayar gözede hitap etsin baktığın zaman ben burdayım diyebilsin. Tabiki tercihim ince zaten ama aklıma takılanlar var acaba i5 işlemcili bir bilgisayar yeterince kasmadan açabilir mi güncel oyunları ? Gta5 diyorsunuz da tee kaç sene öncesinin oyunu şu an elimde toplama bir masaüstüm var i7 işlemcili 16 gb ram ama çözemedim bir sıkıntısı mı var nedir istediğim performansı vermiyor. Elimde bir tanede lenovo idea pad var yine i5 8gb ram mor olan kardeşim kullanıyor kaç yıllık olmasına rağmen gayet iyi. Lenovo kaliteli bilgisayar üretiyor gerçekten. Hp veya msi tavsiye eder misiniz hocam ? Fiyatları uçmuş bu arada bu ne böyle 7k xd oda i5 işlemci

• 8 senedir macbook pro kullaniyorum, oyun oynadim mi oynadim ama burada kocaman bir parantez acmak istiyorum bu aletin genel kullanim amaci bana gore oyun degil. Internete gir, gunluk rutin islerini yap, video foto programlari guzeldir ancak 8 senedir ucretsiz kullandigim office programlarina son guncellemeden sonra (iphone gibi guncelleme aliyor bunlarda) kullanis izni vermedi, app storeden 400 kusur liraya indirip lisansli olanlari kullanmami istiyor. Bazi ihtiyac goren programlar ne yazikki ucretli, ucretsiz yok mudur vardir illaki ama ne kadar iyidir bilemem. Son guncelleme 8 senedir kullandigim bilgisayarimida 3 ay icinde benden aldi, beyaz ekran uyarisi verdi disk gozukmuyor apple servisi disk gitmis dedi, bilgisayara uzulmedim icindekilere uzuldum...

8 sene harika bir zaman gecirdigimi soyleyebilirim ama, param olsa yine alirim benim kullanim amacima uyuyor mac, omru de ortalama bilgisayar omrunden uzun. 8 senede 1 kere format derdim olmadi. Ama oyun icin alinmaz. Ornek vereyim bir oyun oynayacaksin cheat engine falan hayatta yukleyemezsin maclere, guvenlik duvarini kaldirsanda son catalina guncellemesinden sonra asla izin vermiyor, onceden yukleniyordu ama artik mumkun degil. Oyunu mac'in cizdigi kurallar dahilinde oynayip kaparsin sadece. Oyun icin windows iyidir bana gore, sekle semale aldanma. Hele de son catalina guncellemesinden sonra bence siniri asti apple, catalina ile ilgili yorumlari nette bulabilirsin ben olumlu bulmadim. Calisan bilgisayarim 2 dakika actigim bilgisayarim 20 dk da acilmiyordu bu guncelleme sonrasi ve bir gun hic acilmadi... Verileri kurtarmak icin 250 dolar + kdv istiyorlar suanda... Dikkatli dusun derim, oyunsa derdin hic bulasma. Zaten macler oyun icin zevk vermez bu da ayri konu...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.