Şimdi Ara

PC mi PS4 mü? cevabı içeride! (oyun için) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
16.659
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kontrolcü ile oynamayı sevmiyorum çünkü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • guzel sacmalamissin
  • Lyzard kullanıcısına yanıt
    Siz açıklayında anlayalım o zaman beyler benim dusuncelerim bunlar 1100 lirasi olan birisi ps4 alip daha fazla para vermeden butun oyunlari oynayabilir.siz toplayinda bi 1100 liralik sistem oyunlari ayni ozellikte acsin bakalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış olacağım ama yeni konu açmak istemedim. Öncelikle 2011 yılında bi laptop aldım
    Core i7 720qm
    6 gb 1066 mhz ram
    Nvidia Gt420m 2gb ekran kartı
    ssd takviyesi yaptım laptopuma.

bu laptoptan memnundum beni yarı yolda bırakmadı ama son çıkan oyunlar için artık miladını doldurduğunu düşünüyorum. hatta bazı 2016-2017 oyunlarını sistem gereksinimlerini karşılamadığı halde açıyor. bu laptop oyun laptopu bile değil. şuan bu laptopu kullanıyorum. ama artık yeni oyunlarıda oynamak istiyorum. Ps4 mü yoksa oyun laptopu mu alsam diye kararsızım. Benim online oyun oynama alışkanlığım yok. sadece ilerlemeli oyunları oynarım. sürekli oyun oynamam. sadece uzun akşamlı günlerde yani sonbahar kış ilkbahar aylarında. sizce yeni bi laptop mu almalıyım yoksa ps4 mü 26 yaşındayım bu arada. daha önce konsolda pes harici oyun oynamadım. konsolda klavye ve mouse tadını ararmıyım sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin_92

Merhaba arkadaşlar konuyu biraz hortlatmış olacağım ama yeni konu açmak istemedim. Öncelikle 2011 yılında bi laptop aldım
    Core i7 720qm
    6 gb 1066 mhz ram
    Nvidia Gt420m 2gb ekran kartı
    ssd takviyesi yaptım laptopuma.

bu laptoptan memnundum beni yarı yolda bırakmadı ama son çıkan oyunlar için artık miladını doldurduğunu düşünüyorum. hatta bazı 2016-2017 oyunlarını sistem gereksinimlerini karşılamadığı halde açıyor. bu laptop oyun laptopu bile değil. şuan bu laptopu kullanıyorum. ama artık yeni oyunlarıda oynamak istiyorum. Ps4 mü yoksa oyun laptopu mu alsam diye kararsızım. Benim online oyun oynama alışkanlığım yok. sadece ilerlemeli oyunları oynarım. sürekli oyun oynamam. sadece uzun akşamlı günlerde yani sonbahar kış ilkbahar aylarında. sizce yeni bi laptop mu almalıyım yoksa ps4 mü 26 yaşındayım bu arada. daha önce konsolda pes harici oyun oynamadım. konsolda klavye ve mouse tadını ararmıyım sizce
    oyun icin laptop alinmaz masaustu toplaman lazim

• zehir tukuren kobra kullanıcısına yanıt
    çok uzun bi süre sonra cevap gelmiş :) evet masaüstü toplayacağım fakat amd ryzen 5 3.nesili bekliyorum şu ara almak pek mantıklı gelmedi
  • online oyun için para vermek zorunda olduğum sürece hiç bir zaman konsol almayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caped 117 Crusader

online oyun için para vermek zorunda olduğum sürece hiç bir zaman konsol almayacağım.
    eskiden sırf millet konsol alsın diye pc ye doğru düzgün oyun çıkmıyordu şimdi de öyle mi?
  • zehir tukuren kobra kullanıcısına yanıt
    pc'ye her zaman oyun çıkıyordu. oyum yapımcıları konsol ve pc dengesini next gen dalgası çıkana kadar tutturamadılar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoIF

yaklaşık 9 aydır ps4 oyun alığ satıyorum tek bir sorun yaşamadım tabi 1 günlük üyeliği olan adamdan oyun alırsan sorun yaşarsın.9 aydır tek bir kuruş vermedim oyuna aldım oynadım sattım.pc de böyle bir imkan yok paran gidecek illa ne kadar ucuz olursa olsun bir daha yüzüne bakmayacağım oyun bende neden dursun?
    Bilgisayar konusuna gelirsek oyun açması önemli değil,önemli olan ne kadar güzel bir görsellikle oynadığın medium seni tatmin edebilir 3 yıl sonra çıkacak oyunu mediumda oynayamayacaksın ama ben 5 yıllık xbox ımla gta v oynayabiliyodum geçen seneye kadar.şuanki ps4 ümlede 3-4 yıl oynayabileceğim aynı grafikte.Ama şuanki 4000 binlik gtx965 lik bilgisayarım ile 3-4 yıl sonra highta oynayamıyacağım çıkan oyunları.
    Sen demek istediklerimi tam anlamadın bence
    net olarak konsola bir kere para veriyosun 1100 tl 5-6 yıl bütün oyunları oynatıyor sana hiç oyuna para vermeden.Bilgisayara kıyasla istersen bu son yazdığımı
    konsol grafik kalitesi pc den her zaman geridedir cesit cesit ekran karti var kim hangi ayarda oynamayi seviyorsa ona gore ekran kartini alir grafik hastasiysa konsolu tokatlayacak gibi bir sistem toplar yuksek fiyatli ekran karti alir. konsol seviyesinde grafik istiyorsa ona gore alir yok medyum yetiyorsa ona gore alir oynar. pc de olanaklarin siniri yok konsol ise sana ne verirse onu alirsin yani konsol herkese uymaz pc daha iyi daha esnek daha akla yatkin

not konsollarin da bir omru var xbox 360 5 sene oynadim bir sure sonra oyun cikmadi ve cihaz tamamen cop oldu ps3 de ayni hikaye su an cop zaten bu cihazlari cikar cikmaz alamiyor cogu kimse o sekilde dusunursen onlarin da omru ekran karti kadar oluyor. pc de imkan verdigi derecede ekran karti degistirilir olmuyorsa anakart islemci ram de degistirilir kalan parcalar ssd hdd psu kasa ise yarar ve devam edilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zehir tukuren kobra -- 14 Nisan 2019; 18:12:59 >

• Grafik kalitesi farkı bence pek yok ki zaten hele 10bin tl'lik bir fark kesinlikle yok.

• Oyunları daha uygun fiyatlı oynayabilmek için Pc, exclusive oyunlar için Ps4.

• quote:

Orijinalden alıntı: zehir tukuren kobra

konsol grafik kalitesi pc den her zaman geridedir cesit cesit ekran karti var kim hangi ayarda oynamayi seviyorsa ona gore ekran kartini alir grafik hastasiysa konsolu tokatlayacak gibi bir sistem toplar yuksek fiyatli ekran karti alir. konsol seviyesinde grafik istiyorsa ona gore alir yok medyum yetiyorsa ona gore alir oynar. pc de olanaklarin siniri yok konsol ise sana ne verirse onu alirsin yani konsol herkese uymaz pc daha iyi daha esnek daha akla yatkin

not konsollarin da bir omru var xbox 360 5 sene oynadim bir sure sonra oyun cikmadi ve cihaz tamamen cop oldu ps3 de ayni hikaye su an cop zaten bu cihazlari cikar cikmaz alamiyor cogu kimse o sekilde dusunursen onlarin da omru ekran karti kadar oluyor. pc de imkan verdigi derecede ekran karti degistirilir olmuyorsa anakart islemci ram de degistirilir kalan parcalar ssd hdd psu kasa ise yarar ve devam edilir

Alıntıları Göster
    Grafik kalitesi farkı fiyat farkına değecek ölçüde mi? Birinin 1500 birinin 10-15 bin tl olduğunu düşünürsek. (ps4 grafik kalitesi 4-5 bintl lik sistemlerin grafik kalitesine yakın seviyede sanırım)
    Pc'nin mi yoksa konsolların mı ömrü daha çabuk doluyor? Ömrü dolduğunda hangisinin maliyeti daha çok oluyor? Örn: Yeni işlemci yeni soket tipi yapsa eski anakart çöp.
    Ps4 oyunları pahalı gta5 250-300tl ama pc oyunları da ucuz değil onda da 150tl filan yani çok fark var mı? (2. el ucuza ps4 oyunu almanın bir dezavantajı var mı?)

Ben bilgisayar olarak zaten laptop kullanan biri olarak oyun için pc almak yerine ps4 almayı daha uygun buluyorum

• Müthiş boş yapılan ve bilmeden sallanan konu...Ps4 grafik kalitesinin pc karşılığı 1080p medium low karışımıdır.(Exc. Hariç).Öyle 5000lik pc ile yarışamaz ki burda 10000 15000lik pahalı sistemlerle kıyaslamışlar.Fakat insanlar anlamsız şekilde yayıncıların vs. Hazır topladığı çöp sistemlere dünya para verince pc çok pahalı zannediyor.Az işi bilen adam 4000 5000 bandında harika Pc toplar.Diğer ve en önemli detay 1700 1800e ps4 alıp iş bitti sanıyorlar.Neden Tv maliyetini eklemiyorsun ?Oyun konusunda korsan morsan işlere girmeden cidden ps store veya xbox storenin Steamle Epicle vs fiyatta yarışabilceğinimi düşünüyorsunuz?Bi kere sadece online oynayabilmek için yıllık ücret ödüyosun.Ha bana deki hile olmasın Klavye mouse gerektiren rekabetçi Fps sevmiyorum Fifa Mortal kombat Hikayeli oyunlar hoşuma gidiyor ki burda bile TR yama şansı ile Pc önde sana hak vereyim.Ama boş yere Pc ile Ps4 kıyasını F/p açısından yapmayın zira komik oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aarda06

Müthiş boş yapılan ve bilmeden sallanan konu...Ps4 grafik kalitesinin pc karşılığı 1080p medium low karışımıdır.(Exc. Hariç).Öyle 5000lik pc ile yarışamaz ki burda 10000 15000lik pahalı sistemlerle kıyaslamışlar.Fakat insanlar anlamsız şekilde yayıncıların vs. Hazır topladığı çöp sistemlere dünya para verince pc çok pahalı zannediyor.Az işi bilen adam 4000 5000 bandında harika Pc toplar.Diğer ve en önemli detay 1700 1800e ps4 alıp iş bitti sanıyorlar.Neden Tv maliyetini eklemiyorsun ?Oyun konusunda korsan morsan işlere girmeden cidden ps store veya xbox storenin Steamle Epicle vs fiyatta yarışabilceğinimi düşünüyorsunuz?Bi kere sadece online oynayabilmek için yıllık ücret ödüyosun.Ha bana deki hile olmasın Klavye mouse gerektiren rekabetçi Fps sevmiyorum Fifa Mortal kombat Hikayeli oyunlar hoşuma gidiyor ki burda bile TR yama şansı ile Pc önde sana hak vereyim.Ama boş yere Pc ile Ps4 kıyasını F/p açısından yapmayın zira komik oluyor.
    4-5bin bandında örnek harika bir pc bir toplar mısınız gerçekten merak ettim çünkü bu forum dahil toplanan sistemler en az 7-8bini buluyorda. Sadece çok harika olmayan rtx2060 2500tl mi nedir. Gerçekten merak ettim ve yanıtınız da okuyuculara çok faydalı olacaktır.

• Konsol pişmanlıktır. Çöp cihaza para verip pişman olanlar, kendilerini avutmak için saçma argumanlar üretir durur. Artık birçok konsol oyunu da pc için çıkıyorken uğraşılmaz 30fps ilkelliği ile. Henüz konsol alma gafletinde bulunmamış arkadaş, sakın gaza gelip alma. Ona vereceğin para ile mevcut pcne upgrade yap mis gibi oyununu oyna.

• kortor K kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlış düşünüyorsunuz, bütçesi kısıtlı olup öncelikli amacı sabit performansla oyun oynayabilmek olan insanlar konsola yönelebilirler. Ben 1-1,5 yıl kadar önce bilgisayarım çok eskidiği için oyun oynayamaz olmuştum, baktım ki sırf ekran kartı parasına sıfır konsol alabiliyorum ki bu konsol bu parayı vereceğim ekran kartından performans olarak hiç aşağı kalmıyordu. Doğal olarak konsolu tercih ettim çünkü oyun oynama aracı olarak mantıklı bir seçim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende bir hevesle bir ps4 pro aldim 2 ay kullandim sonra satmak icin baya ugrastim hem param cop oldu hemde akillandim benim tavsiyem zengin degilseniz bulasmayin oyunlar o kadar pahaliydiki playstation bana ben ona bakiyordum pc her zaman candir ps4 butceye uygun filan diyorlar ama hikaye zaten ps4 oyunlarina verecegin parayla saglam pc toplarsin aman degim bulasmayin.
  • He bu arada 30 fps unutmusum gta 5 ve witcher oynarken kor oluyordum bunu goz onunde bulundurun birde sacma aylik ucreti
  • ledie L kullanıcısına yanıt
    Ryzen 5 3600 / rx 580 / 16gb 3200mhz ram üçlüsü f/p'de harikadır ve inanın her işinizi fazlası ile görür.Psu SSD kasa ve anakartı duruma göre kendiniz seçin.Popüler donanım mağazalarına girip fiyat almayın az araştırın lütfen.Kalan paranızla 144hz monitör alma şansınız bile var ki ps4 bu sistemin inanın yanına yaklaşamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarda06 -- 7 Ekim 2019; 3:21:41 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.