Şimdi Ara

PC mi PS4 mü? cevabı içeride! (oyun için)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
16.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba uzun yıllardır pc ve konsolun içindeyim daha öncelerde bende hep bu soruyu soruyordum pc mi konsol mu?Şimdi detaylara geçelim. (pc ve ps4 e sahibim karşılaştırma yaptım)

Özet cevap:10.000 lira nız yoksa kesnilikle PS4 ( xbox one konusuna girmeyeceğim)

Çocukluğumdan lise 2 ye kadar pc den oyun oynadım o zamanlar nerdeyse çoğu oyunun cracki kırılıyordu ve torrentten indirip oynayabiliyorduk ama hep bi daha güzel görüntü almak istiyoduk buda bütçeyi zora sokuyordu.

Lise 2 den (2009) şuan günümüze kadar 2017 xbox 360,PS3 ve şuan hala kullanmakta olduğum PS4 kullandım.Ve bu hafta monster laptop aldım gtx965 4 gb İ7 6700hq işlemciye sahip.

Şimdi gelelim konumuza;

PS4 yada PS4 pro yu alıyorsunuz şuanki fiyatı neyse tam bilmiyorum 1000-1600 arası diyelim.Aldınız giriyosunuz forumda kardeşlik takas bölümüne 1 tane oyun alıyosunuz oynuyosunuz ve geri satıyosunuz belki aynı fiyata belki 5-10 lira altına belki 5-10 lira üstüne.Oyunumuzu bedava oynamış oluyoruz.

PC'ye gelirsek ben 4000 lira verdim aldım.Girdim bir oyun indireyim dedim güncel oyunların çoğu yok crack kırılmamış.ee napcaz dedim steama baktım fiyatlar uçuk.Diyelim aldınız bir oyun steamdan 100 lira geri satamıyorsunuz? online modu olmayan oyunun turşusunu mu kurayım ben?
    Neyse farcry primali buldum indirdim very high te açtım ama AA son ayarda açamadım fbs düştü,sonra ultra ayarda oynayamadım,Yanii sonu yok hep daha yüksek ayarda oynamak istiyosunuz bunun içinde fiyatlar katlanarak artıyor iyisi olsun diyosunuz gtx980 alıyım diyosunuz parayı bayılıyosunuz bu seferde monitör iyisi olsun diyosunuz parayı bayılıyosunuz.Bitti mi? hayır bide oyuna para bayılcaksınız her ay.

Gelelim sonuca bu yazı çok uzardı ama kısa kestim.Sonuç olarak 10.000 liranız ve her ay oyuna verecek paranız yoksa PS4 alın bir kere verin parayı 5-6 yıl bedava oyun oynayın.Yok kastı yok fbs düştü derdi yok ama grafiklerden çok beklentiniz olmasın ( kötü demiyorum çok harika bir grafik beklemeyin bir gtx 970 üzeri kadar)

Benim param var kardeşim diyosanız alın pc yi benim 4000 bin lira param vardı ve 4000 liralık (monster abra a5 v8.1.2) pc beni hiç tatmin etmedi.Oyunlarımı konsoldan bedava oynamaya devam edeceğim pc dende cs go oynarım
    (cs go için 4000 lik bir pc ye ihtiyaç yok tabiki)

Oyun oynamak için ortalama bütçe hesabı:

PS4 fiyat=1.100TL+oyun bedava
    PC fiyat=2.500TL-10.000TL+aylık oyun parası

NOT: Hiç bir şekilde ps4 fanı yada pc fanı yada xbox fanı değilim.3 cihazıda elimde bulundurmuş oynamış biri olarak kendi görüşlerimi ve yorumlarımı yazdım
    NOT:PS plus üyeliğini bedava alabiliyoruz o yüzden onada para veriyoruz gibi yorum yapmayın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoIF -- 14 Ocak 2017; 21:36:9 >

• 1.5 yıl önce 1700 TL'ye topladığım 750 Ti tabanlı sistemin şuan açmadığı oyun yok. Çoğu güncel oyunu medium'da oynatıyor. İlla 3000-4000 TL para bayılmaya gerek yok.(Tabi o zamanın dolar kuruyla şimdiki bir değil.) Oyun fiyatları konsol kadar uçuk değil. Kabul edelim oyun fiyatları konusunda tartışmasız PC daha uygundur. G2A, ****, Plati.ru gibi yerlerden çok ucuza oyun alınabiliyor.
    Ayrıca tutturmuşsunuz kardeşlik diye gidiyor. Her yeni oyunda tanımadığın adamlarla muhattap mı olacaksın? Kime güveneceksin kardeşlik yaparken? Hadi yaptın diyelim parayı gönderdin adam sana hesap bilgilerini göndermedi, ne yapacaksın? Hadi tanıdıkla yaparsın, tamam. Ama adam senin almak istediğin oyunu almak istemiyor. Ne yapacaksın yalvaracakmısın adama?
  • 1.5 yıl önce 1700 TL'ye topladığım 750 Ti tabanlı sistemin şuan açmadığı oyun yok. Çoğu güncel oyunu medium'da oynatıyor. İlla 3000-4000 TL para bayılmaya gerek yok.(Tabi o zamanın dolar kuruyla şimdiki bir değil.) Oyun fiyatları konsol kadar uçuk değil. Kabul edelim oyun fiyatları konusunda tartışmasız PC daha uygundur. G2A, ****, Plati.ru gibi yerlerden çok ucuza oyun alınabiliyor.
    Ayrıca tutturmuşsunuz kardeşlik diye gidiyor. Her yeni oyunda tanımadığın adamlarla muhattap mı olacaksın? Kime güveneceksin kardeşlik yaparken? Hadi yaptın diyelim parayı gönderdin adam sana hesap bilgilerini göndermedi, ne yapacaksın? Hadi tanıdıkla yaparsın, tamam. Ama adam senin almak istediğin oyunu almak istemiyor. Ne yapacaksın yalvaracakmısın adama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kendomen -- 14 Ocak 2017; 23:36:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendomen kullanıcısına yanıt
    yaklaşık 9 aydır ps4 oyun alığ satıyorum tek bir sorun yaşamadım tabi 1 günlük üyeliği olan adamdan oyun alırsan sorun yaşarsın.9 aydır tek bir kuruş vermedim oyuna aldım oynadım sattım.pc de böyle bir imkan yok paran gidecek illa ne kadar ucuz olursa olsun bir daha yüzüne bakmayacağım oyun bende neden dursun?
    Bilgisayar konusuna gelirsek oyun açması önemli değil,önemli olan ne kadar güzel bir görsellikle oynadığın medium seni tatmin edebilir 3 yıl sonra çıkacak oyunu mediumda oynayamayacaksın ama ben 5 yıllık xbox ımla gta v oynayabiliyodum geçen seneye kadar.şuanki ps4 ümlede 3-4 yıl oynayabileceğim aynı grafikte.Ama şuanki 4000 binlik gtx965 lik bilgisayarım ile 3-4 yıl sonra highta oynayamıyacağım çıkan oyunları.
    Sen demek istediklerimi tam anlamadın bence
    net olarak konsola bir kere para veriyosun 1100 tl 5-6 yıl bütün oyunları oynatıyor sana hiç oyuna para vermeden.Bilgisayara kıyasla istersen bu son yazdığımı

• RoIF kullanıcısına yanıt
    Tabi referanslı üyeden alınca sorun çıkma ihtimali daha az. Kardeşlik yapınca oyun fiyatlarının PC'den daha uygun olduğunu kabul ediyorum. Buradaki sıkıntı güven. Ben 1 oyun için elin adamıyla muhattap olmak istemem. PC'de Plati.ru gibi bir nimet var. 2-3 dolara adamlar sana Battlifield 1, Gta 5, Watch Dogs 2 gibi oyunları veriyor. Tabi burasıda riskli. Adam şifreyi değiştirirse ortada kalırız. Satıcı'ya mesaj atınca bir ihtimal yeni hesap veriyor.

• Tabikide PC. Sadece oyun değil her işini görürsün. Oyun hemen cıkınca illa bende hemen indireyim diye beklene zaten üstünden biraz zaman geçince çıkar crackler. Sisteminde iyi tüm güncel oyunları oynarsın seni baya bi götürür ister tv ye bağla kablosuz klavye mouse ile ak iste dibinde oyna. Konsol hatadan başka birşey değil bence. Ps4 alacaktım arkadasınkini eve getirdim babamla deneyelim dedim fps zulüm gibi. Sen koskoca sony'sin usb formatı beğeniyorsun. Fat 32 ye cevirdim icini doldurdum bu seferde dosyalar cıkmadı illallah ettirdi pc gibisi yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Steam de de kardeşlik yada aile gibi birşey var. Single oyunları başkalarının kütüphanesinden oynayabilirsin. Ben şahsen arkadaşlarımla öyle yapıyorum. Sonzamanlarda abuk sabuk fiyatlarla çıkan oyunlarıda almıyorum.

Ayrıca eskiden final fantasy14 oynardım. Oyun ps4 ile crossplatformdu. Raidlerde hata yapınca pardon ben ps4 den kolla oynuyorum derdim öyle yırtardım:)
  • dediklerinize katılıyorum ama steam de de keşke kardeşlik tarzı alıp satma olsa.steam deki aile olayı arkadaşım herhangi bir oyuna girince ben oynayamıyorum bu saçma olmuş
    plati.ru bir rehber varmıdır forumda.dediğim gibi pc oyunlarından 4-5 yıldır uzağım.Eğer dediğiniz gibi uygun girip alayım
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/plati-rudan-alisveris-yapma-rehberi.84523/
    https://forum.donanimhaber.com/plati-ru-rus-psn-card-alma-alisveris-rehberi--109224603
    Youtube'de falan da rehber videoları var. Yalnız her satıcıya güvenmemek lazım. Hesabın çalınmayacağına dair garanti yok. Hesapta aldığınız oyun olmayadabilir. Ben garanti vermiyorum. Oyunu alırken bölge kısıtlaması var mı, hangi dilleri destekliyor bakmadan almayın.

tamamdır teşekkürler
  • yaniii 4000 tl yi o laptop a verirsen ps4 daha iyi dersin,insan hep daha iyisini istiyor dersin tabi.Gidip adam gibi masa üsyü toplasaydın ne bileyim bi witcher 3 ü pc de görseydin aaa gerçekten pc de grafikler iyimiş derdin ama....
  • SZR_CLN kullanıcısına yanıt
    masaüstüde toplasam 4000 liraya wicther 3 ü ultrada açamıycaktım 30fbs üstü? hepiniz pc fanı olmuşsunuz benim anlatmak istediğim olay farklı burda pc yi kötülemiyorum biraz daha anlamaya çalışarak oku lütfen!
    8350 ve 390 la bütün ayarlar ultrada hairwork dahil hepsi en üst ayarlarda(ps4 de kapalı) 2560x1080 de 45 fps nin altını görmedim
    Ayrıca ben pc fanı degilim ps4 üm olsada oynasam.Ben dövüş oyunlarına eskiden beri ilgiliyim. mesala ınjustice 2 pc ye belki gelir ama nezaman belliolmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SZR_CLN -- 15 Ocak 2017; 17:15:24 >
  • Ben laptopu TV'ye bağlayıp Xbox360 kontrolcusuyle birlikte oynuyorum. Her zaman konsolcu oldum. Şimdide gemimi böyle yürütüyorum. Konsol kullandığım vakit kutulu oyun alırdım. Arşiv mantığı eğer kutulu oyun tutkunuz yoksa kardeşlikte arada yoksa psn vs steamde steam ucuz geliyor. PC'de multiplatformlarda Türkçe yama oluyor. Ps'de özel oyunlar Türkçe , ben hem PS hemde Xbox One / PC öneriyorum. Bırakın artık konsol konsol , konsol pc tartışmaları 2008de filan modaydı artık iyice cılkı çıktı , ya da yiyin birbirinizi ileride gereksiz olduğunu anlayınca boşunaymış dersiniz. Bunu klon atari , sega , ps1 , ps2 , xbox , ps3 , xbox360 , psp , 3ds , wii kullanmış biri olarak söylüyorum.

• Mümkünse ikisi birden . Oyun oynamayı seviyorsanız tabi. İyi bir televizyon ve ortalama bir masaüstü iş görür rahatlıkla.

Konsol seçiminde tercih her zaman Sony olmalıdır . Nedeni ise exclusive oyunları , Sony bu konuda tartışmasız liderdir Microsoft'u kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın. God of War 3 , Uncharted serisi , Bloodborne , Ratchet and Clank, The Last of Us 1 , Infamous , Until Dawn , The Last Guardian , The Order 1886 ve yakında çıkan- çıkacağı duyurulan Days Gone , Death Stranding , Detroit : Become Human , Crash Bandicoot , The Last of Us 2 , yeni God of War , Horizon: Zero Dawn gibi oyunlar başlı başına ps4 alma sebebidir oyun severler için.

Konuya gelecek olursak masaüstünün keyfi ayrı konsolun keyfi ayrıdır. Online oyunlar için ideal olan masaüstüdür bana göre.Yukarıda yazdığım oyunlar için ben ps4 aldım ve hiç bir pişmanlığım yok. 2. el oyun alıp maksimum 20 lira zararla satıyorum. 2 sene önce de 5500-6000 tl fiyat aralığında bir masaüstü toplamıştım ondan yanada bir pişmanlığım yok ddr4'ü tercih etmemem dışında. 2 senedir tüm oyunları ultra - high arasında oynuyorum ve herhangi bir performans düşüşü yaşamadım.

Geriye bir tek sanırım oyun fiyatları kalıyor. Ps4 için yukarıya yazmıştım , atıyorum 100'e aldığınız ikinci el oyunu 80'e veya 90'a şansınız varsa aynı fiyata satma şansınız var eğer koleksiyon yapmayacaksınız.Ayrıca ben PSN'de Steam'den daha düşük fiyatlara satılan oyunlar gördüm geçtiğimiz yılbaşı indirimlerinde. Pc platformunda iş daha farklı , arayan mevlasını da buluyor belasını da. Steam tek platform değil yani oyun almak için. Tek sorun dijital olarak alındığı için elden çıkarılamaması. O problemi de konsol + masaüstü kombosu ile çözebilirsiniz. Fiyatını yüksek bulduğunuz oyunları konsoldan alıp oynayıp satabilirsiniz. Online FPS oyunlarda benim tercihim masaüstünden yana.

Laptop' dan örnek vermek doğru olmaz , Laptop'un ömrü masaüstüne göre her zaman daha kısadır. Ortalama fiyata toplanan bir masaüstü sürekli güncellemeye açıktır ve iyi bakarsanız uzun yıllar sizi götürebilir.

Birde online olmayan oyunlara para vermeme düşüncesi nasıl bir kafaya ait merak ediyorum. Neden yani haketmiyorlar mı para verilip alınmayı ?

• catho C kullanıcısına yanıt
    seçimi laptop'dan yapmamın sebebi işim gereğiydi ayrıca aynı paraya masaüstü toplamayı denedim fiyat aynı civara geliyor aynı özellikler.Bende ikisi birden daha mantıklı düşünüyorum ps4 ümde duruyor oyunları ondan oynayacağım,online oyunları pc den.Oyun konusuna gelirsek hak etmiyolar bir oyuna 200 lira verebilecek durumda değilim 1 tanesine veririm başka hiç bir oyun alamam ki bazı oyunlar 300 den çıkıyor.Bizim ülkemizde oynlara sürekli bu paraları vermek bence çok lux birşey.
  • İlk paragraftan sonra okumayı bıraktım.

Tamamen saçmalamışsın kusura bakma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    saçma birşey yok gerçekleri yazıyorum ikiside önümde duruyor karşılaştırdım yazdım. Pc de her zaman yüksek beklenti içindesin hep daha iyi grafik son seviyede oynama isteği oluyor.ps4 te öyle bir sorun yok
  • Oyunu grafik için mi oynuyorsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • grafik için oynamıyosan neden ps4 almıyosun o zaman? 1100 liralık bi alet hemde
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.