Şimdi Ara

pc kulaklık tamiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
2.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kullandığım kulaklığın devre bağlantı noktasından kabloları koptu. lehimlemeye çalıştım ancak sadece bir taraftan ses aldım.
    elektronik tamircilerine götürdüğümde ilgilenmediler. ücreti mukabil bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

50$ lık bir kulaklık olduğu için atmak istemiyorum.

resimleri:

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/9/14210.jpg
    http://i1106.hizliresim.com/2011/6/9/14218.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inceyol -- 9 Haziran 2011; 21:35:13 >

• resimler görünmüyor.
  • hizliresim.com u kullanabilirsiniz resimler görünmüyor
  • galiba imageshack de bir sorun var. yarın mesaja eklerim ya da farklı bir siteye yüklerim.
  • resimleri yeniden yükledim. telefonla çektiğim için pek net değil, kusura bakmayın.
  • güncel.
  • lehim noktaları arasında kısa devre olmuş olabilir onu bi kontrol et istersen...
  • o kadar bilgim yoktur. eğer yardımcı olmak isterseniz kargo ile göndereyim bir bakın.
  • bağlantılarla daha önce hiç oynandı mı?
  • devrenin kulaklık tarafındaki bağlantılara dokunulmadı.
    jak tarafındaki kablolar ise tamamen koptuğundan tahmini olarak lehim yapıldı.
    onun dışında müdehale yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbilginer

devrenin kulaklık tarafındaki bağlantılara dokunulmadı.
    jak tarafındaki kablolar ise tamamen koptuğundan tahmini olarak lehim yapıldı.
    onun dışında müdehale yok.

büyük ihtimalle halledilir
  • bir olcu aleti ile kablolarin her yerini test edersen cok kolay neden tek taraftan ses geldigini cozebilirsin.kartta $uanda sorun kalmayip bir yerden kopma olu$mu$ olabilir.sorun illaki resmini cektigin yerden cikacak diye bir sey yok.
  • verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. ancak elektronik bilgim zayıf olduğu için uçları nasıl ölçeceğimi bilmiyorum.
    bu nedenle sizlerden yardım istedim.
  • uçlarını ölçmek demek kablonun elektrik iletip iletmediğini kontrol etmek demektir.bunu 2 yolla ölçebilirsiniz

1-avometreniz varsa avometreyi buzzer konumuna alırsınız,avometrenin 2 ucunu test edilecek kablonun 2 ucuna değdirirsiniz buzzer öterse kablo sağlamdır.
    2-basit bir led+pil ile yapacağınız devre ile ölçersiniz,ledin bir ucunu pile bağlarsınız diğer ucunu test edilcek kabloya,pilin boşta kalan ucunuda kablonun diğer ucuna bağlarsınız led yanarsa kabloda sorun yoktur.
    lehim probleminide deneme yanılmayla yaparsınız.

ama illaki ben yapamam ya çöpe atıcam ya siz yardımcı olacaksınız diyorsanız gönderin bana kargo ile elimden geleni yaparım.ücret falanda istemem
  • tahmini bağladık demişsiniz bağlantılar da yanlış olabilir plaketin yakından yollar ve üzerindeki düğme vs devre elemanları da görünecek şekilde çekerseniz belki buradan yardımcı olunabilir ama arkadaşların dediği de doğru kopukluk heryerden olabilir kablonun jaka giriş yerinden de kulaklığa giriş yerinden de olabilir
    kolay gelsin..
    iyi forumlar...
  • İzmir deysen yardım ederim arkadaşım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbilginer

merhaba,

kullandığım kulaklığın devre bağlantı noktasından kabloları koptu. lehimlemeye çalıştım ancak sadece bir taraftan ses aldım.
    elektronik tamircilerine götürdüğümde ilgilenmediler. ücreti mukabil bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

50$ lık bir kulaklık olduğu için atmak istemiyorum.

resimleri:

http://i1106.hizliresim.com/2011/6/9/14210.jpg
    http://i1106.hizliresim.com/2011/6/9/14218.jpg

İstanbul'da iseniz görüşelim.

• @NitroWar iletişim bilgilerinizi pm ile iletirseniz kargo ile göndereyim, bir bakın lütfen.

vakit ayırıp cevap veren herkese tekrar teşekkür ederim.
  • cevapladım
  • bugün elime geçti kargo hallettim sorunu bi kaç kabloyu yanlış bağlamışsınız birde bakır yollardan biri kalkmış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.