Şimdi Ara

Pc Kendi Kendine Reset Atıyor.. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
5
Favori
261.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya Arkdaslar Benimde Bi Sorum Olucak.Benim bi Bilgisayarım var 4 5 yıldır var.Yamuk Ksaydı. Donuyodu Mavi Ekran Hatası Alıyodum.Kasadakileri düz kasaya geçirdim.2 ay gitti sonra mavi ekran geldi.
    Sonra Ram Aldım 4 Gb Anakart aldım. İşlemcim intel r pentium r cpu 3.00hz 3.00hz ram 4 gb
    Sistem türüm 32 bit işlemciydi bunları aldım yine geldi bide fanda aldım bu arada yine geldi adam bu parçalardan deil dedi windowsdan dedi
    windows 7 yaptk 3 hafta gitti bu seferde ilk 1 kere attı sonra 4 gün sonra 1 daha attı sonra 1 gün sonra attı şimdide 2 3 saatte bir atıyo
    sorun nedir Yardım edebilirsimisinz kasayı açıp temizlememmi lazım lütfen yardım pls
  • ya bu bendede oluyor oyuna girdigim anda reset atıyor açılmasını bekliyorum daha hiç bişeye basmadan tekrar reset atıyor ne yapmam gerek daha yeni format attım 1 hafta oldu.
  • power kablosunu da kontrol et yetersiz güçten de olur ya da bi temassızlık vardır arada elektrik geçişi kesiliyodur bu da ekran kartına zarar vermiş olabilir
  • pc subsytem hatası veriyodu format attım şimdi ise arasıra metin2 ye girerken veya çıktıkdan sonra başka bi yere tıklar iken reset atıo bazen media playerde atıo kısaca arasıra bi program çalıştırayım res atıo neden olabilir
  • Bendede bu sorun vardı sanırım güç kaynağın yetersiz ya da diğer parçalar ısınmadan dolayı hata veriyor. Anakartınnın bios ayarlarından overclock yapma yerinde el ile(manual) olarak parçaların hızlarını en aza indir busekilde kullan bende sorun kısmen çözüldü. Onceden bilgisayar hosgeldinizde takılırken simdi çok nadir takılıyor.
  • 7 Yıllık konuyu hortlattınız
  • harbi simdi gördüm tarihi yalnız her ay biri mesaj atmış :D kimse yadırgamamış yani son mesaja bakarak mesaj atmış
  • s.a arkadaşlar benimde pc sürekli reset atıyo kendi kendine vin 7 kurdugum zaman blu scren hatası veriyo xp kurunca direk resetliyo bi hata yazmıyo yani 1 anakart yandı bu yüzden sonra ram leri degiştirdim olmadı kasa yı degiştridim ana kart da yeni
    geriye ekran kartı ve hard disk ler kaldı sizce degiştirmelimiyim
  • Arkadaşlar bendede aynı sorun var 1-2 hafta önce ram ve ekran kartı eklettim.(128 ram 128 ekran)
    Düne kadar takır takır çalışıyordu.2 Gündür ise açıyorum pcyi 5 dk çekmeden restart atıyor.Sorun nedir acaba ?
  • bu sorun genellikle güç kaynağından kaynaklanıyor. Bios pilinizde sorun yoksa güç kaynağı sorun cıkarıyordur. Bios ayarlarından parça hızlarını en düşüğe getiriindaha az takılacaktır.
  • arkadaslar benim pc nın sorunu cok ilginç pc de hemen hemen her oyunu takılmadan oynuyabılıyorum ama diablo 3 u actıgım zaman en fazla 2 saat acık kalıyor pc sonra reset atıyor kendıne, dıger hıcbır oyunda boyle bır sıkıntı olmuyor ,yerı gelıyor pc 2-3 gun acık kalıyor yıne resetlemıyor kendını ama dıablo da sureklı reset atıyor (fanlar temız, macun yenı -kasa ısı degerlerı normalın altında)
  • everest indirip bi bak
  • benim 3 yıllık toshiba laptopum da son 1 haftadır reset atıyor.windowsu yüklüyor açılıyor ardından reset atıyor.10 dk sonra bi daha,15-20 dk sonra bi daha.sonra 1 saat sonra tekrar.daha sonra 1-2 saat içinde tekrar reset atıyor.fazlada ısınmıyor :( bi arkadaş termal macun kurumuştur servise götür dedi.siz ne dersiniz ?
  • sorun 1- fanlar 2- güç kaynağı 3- donanım birimlerin de olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nadiröztürk -- 24 Mayıs 2012; 18:39:55 >
  • sanırım servise götürmek en mantıklı çözüm
  • ısınmadan kaynaklanıyodur kardeşim.
  • ısınmadan olduğu belli oldu.fan artık çalışmıyor ama resette atmıyor artık
  • evettt bugün laptopu temizlettirdim.ısınma problemi artık yok.ama yine reset atıyor.ama güvenli modda sorun yok.formatlık mı oldum sizce ??
  • ya birileri yardımcı olabilirmi ? bendeki sorun biraz daha farklı windows 7 kullanıyorum windows başlatılıyor diyor ve ardından reset atıyor yardım lütfen
  • YA KARDES BENİM PC DE 2 GB RAM WAR 512 MP EKRAN KARTI VAR NVİDİA GFORORCE 7100 630İ WİNDOWS XP BENİMDE PC DURUP DURURKEN RES ATIYOR DEDİGİN GİBİDE MAVİ EKRAN GELİOR NE YAPMAM GEREKİYOR
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.