Şimdi Ara

Pc kasa tasarım çizimim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
4.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: RESSAS

güzel çalışma inşallah hayata geçer bazıları .

Teşekkürler.İkinci çizim kapakları olmayan kasayı forumdan bir arkadaşa ücret karşılığında çizmiştim kendisi üretecekti.
  • Güzel çalışma. Tasarım hayata geçer de umarım burada da bizlerle paylaşırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Güzel çalışma. Tasarım hayata geçer de umarım burada da bizlerle paylaşırsınız.

Teşekkürler inşallah.
  • Ellerine sağlık...bu kadar fanla neyi soğutuyorsun :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoşo

Ellerine sağlık...bu kadar fanla neyi soğutuyorsun :D

Teşekkürler.Forumdan bir arkdaş istemişti böyle olmasını full tower kasa yapacakmış fanların arkasına radyatör bağlıyacakmış bende onun isteği üzerine çizdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMW M3 POWER

quote:

Orijinalden alıntı: şoşo

Ellerine sağlık...bu kadar fanla neyi soğutuyorsun :D

Teşekkürler.Forumdan bir arkdaş istemişti böyle olmasını full tower kasa yapacakmış fanların arkasına radyatör bağlıyacakmış bende onun isteği üzerine çizdim

Anladım.Tekrar tebrik ederim, güzel çalışma...

• İlk çizim çok iyi olmuş bence efsane duruyor :=) ellerine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batum23

İlk çizim çok iyi olmuş bence efsane duruyor :=) ellerine sağlık

Sağolun boyalı olan kırmızımı yoksa boyasız olanmı?
  • Dostum çizimlerin güzel eline sağlık . forumda bu konuda çalışan düşünen ve düşündüklerini çizen bir arkadaşımızın olması mutluluk verici.

Ama mesleği gereği az buçuk tasarımla uğraşan biri olarak sana şu eleştirileri getireceğim ..

Forumda bazı arkadaşları yaptığı gibi…

kırmızı led takmışsın, çoooook güzel , mükemmel… eline sağlık … harikaaaaa… demiyeceğim….

Çizimlerin çok ütopik.. daha uygulamaya yönelik çizmeni tavsiye ederim. Bunun içinde sadece 3 boyutlu değil çizimleri plan- görünüş-kesit olarak da eklemeni beklerim .hatta malzeme bilgisi ile beraber…

Çizimleri yaparken bunu hangi malzemeden üreteceğini baştan belirlemeli ve ona göre çizim yapmalısın.

Plan-görünüm ve kesit 3 boyutlu çizim kadar güzel görünmüyor , ama… uygulanırlık için zorunlu.. yoksa bunlar sadece ütopik güzel resimler olarak kalır.

Örneğin son yaptığın çizimde, yeşil plexi uygulamalı.. üstteki ızgara aralıkları kaç mm olara düşündün,
    Çizim üzerinden ölçülendirirsek ızgara boşlukları 25 -30 mm den az değil.. gerçekçi değil ..aradan adam düşer içeri…
    Üst ızgarayı radyatör için yaptığını varsayarsak , ki öyle.. o zaman bunun kalınlıklarının ön ve yan görünümlere yansıması gerekirdi …ama görünümlerde bu düşünülmemiş..

Bu bana hocalarımızın söylediği bir şeyi hatırlattı.

Mimarlar genelde iyi resim yapan insanlar olarak düşünülür , ama bu yanlıştır iyi resim yapandan iyi mimar olmaz çünki onlar projelerini resim olarak görürler ve uygulamayı düşünmezler .. derlerdi. Sen bunları karakalem resim olarak yapmıyorsun..Yaptığın teknik resim 2 boyutlu olarak da desteklersen başarın tam olacaktır. iyi resim değil iyi teknik çizim yapmaya yönel...

Özet olarak malzemeyi de düşünerek kullanacağın parçaların ölçülerini de hesaplıyarak daha gerçekçi çizimlere yönelmen.. belki bu kadar güzel olmayacaklar ama uygulanır olacaklar..

Söylediklerimden alınmayacağını umarak kolay gelsin eline sağlık derim. arg-ist.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 4 Aralık 2013; 11:01:20 >

• Güzel bir çalışma olmuş....

Şu tarz 3D programları ahh bi de ben kullanabilsemmm, kafamda neler var nelerr.....
  • arg-ist kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle eleştirin ve yorumun için çok teşekkür ederim.Ben 6 yıldır bu mesleği okuyorum dediğiniz gibi normalde kesit görünüşleri teknik resim bilgileri ile çiziyorum zaten öyle yapmazsanız üretim olmaz.Burada sadece bir görsellik olması amacıyla böyle çizdim.Kendilerine özel kasa yapacak forumdaki arkadaşlara bir fikir olması amacıyla çizdim.O yüzden sadece göze hitap eden bir çizim oldu,diğer türlü çok daha fazla zaman harcamam gerekirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: arycanda66

Güzel bir çalışma olmuş....

Şu tarz 3D programları ahh bi de ben kullanabilsemmm, kafamda neler var nelerr.....

Valla hocam çok zor bir şey değil internette zaten bir dünya eğitim videoları var ben önüme gelen her şeyi çiziyorum çok zevkli bir meslek.İlerleyen zamanlarda çizim bölümüne yada bu raya diğer çizimlerimide paylaşacağım

Bu arada sizin mesleğiniz nedir hocam sormayı unuttum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMW M3 POWER

Bu arada sizin mesleğiniz nedir hocam sormayı unuttum

Mimarım dostum .(MSÜ)
  • BMW M3 POWER kullanıcısına yanıt
    boyalı olan kırmızı mükemmel autocad ile mi çizdin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batum23

boyalı olan kırmızı mükemmel autocad ile mi çizdin :)

Solidde çizdim.Makine tarzı parçlar en kolay solidde çiziliyor autocada daha çok mimari için şehir planlaması falan.Çok daha profesyonel modelleme istiyorsanız da catia derim
    Hocam tekrar belirtmek istedim mesajı görmediniz sanırım,(Öncelikle eleştirin ve yorumun için çok teşekkür ederim.Ben 6 yıldır bu mesleği okuyorum dediğiniz gibi normalde kesit görünüşleri teknik resim bilgileri ile çiziyorum zaten öyle yapmazsanız üretim olmaz.Burada sadece bir görsellik olması amacıyla böyle çizdim.Kendilerine özel kasa yapacak forumdaki arkadaşlara bir fikir olması amacıyla çizdim.O yüzden sadece göze hitap eden bir çizim oldu,diğer türlü çok daha fazla zaman harcamam gerekirdi.)
  • 10 numara okuduğun bölümün hakkını veriyorsun helal olsun başarılarının devamını dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ging_Gral

10 numara okuduğun bölümün hakkını veriyorsun helal olsun başarılarının devamını dilerim

Teşekkürler hocam
  • O ne kadar fan yaa

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.