Şimdi Ara

Pc in Desk ( Masa içi PC ) eXtreme yapım. %100 Tamamlandı. FINAL (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
9
Favori
11.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yorumlar için tşkler. sorularınızı buradan veya pm ile sorabilirsiniz. bugun zaten resimlere devam edecem yan kapak montaj. power switch düğmelerinin montajı revervuar borularının kesilip montaj fotolarını ekleyecem.
  • mesajım kalsın, devamını merakla bekliyor olacağım
    Yalnız riot game logosu yerine daha genel bir logo yada kendi tasarımınız olan başka bir logo yapsaydınız dahada iyi olurdu diye bir düşünceye kapıldım, tabi kendi zevkiniz ( ben olsam dota yapardım sanırım )
  • Süreli oynadığım muptelası olduğum bi oyun :) ama güzel duruyor. Ve lazer kesimi çok zordu sağolsunlar başardılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açılabilir üst kapaklar montajı

Pc in Desk ( Masa içi PC ) eXtreme yapım. %100 Tamamlandı. FINAL

• Forumda adam gibi çalışma görmek güzel dostum .

Meslek eğer mobilyacılıksa , eline sağlık , piyasadaki 10 tane mobilyacının 8 tanesi o konik kesimleri yapamazdı.

Yok eğer kendin yapmamış, bir atölyeye yaptırmışsan , o atölyenin adresini yayınla forumda bir çok arkadaşın işine yarayacaktır.

Takıldığım bir iki nokta var. Mesela bu kadar güzel bir çalışma yaptıktan sonra niye MegaDeBlow kopyası yaptın
    .
    https://www.google.com.tr/search?q=mega+deblow+desk+pc&rlz=1C1NHXL_trTR690TR690&espv=2&biw=1680&bih=920&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiIvvm4vo_QAhVJ1hQKHaaIAEkQsAQIGA#imgrc=UpPDsJnpS4xCRM%3A

biraz oynasan biraz farklı bir şey yapsan herşeysi ile sana ait bir çalışma olsa daha iyi olurdu bence…

Ama ben bu kasayı çok beğendim , benimde böyle bir kasam olsun istedim diyorsan 1/1 aynısını yapabilmişsin , eline sağlık iyi günlerde kullan,

Takıldığım bir başka nokta ise kasanın içinin çok boş kalmış olması.

İhtiyaca, elindeki ürünlere göre bir kasa yapmamamışsın…
    Kocaman bir masa yapmışsın... sonra bunun içini dolduracağım diye çalışmışsın, ama donanım ve sıvı soğutma ürünleri kasayı doldurmaya yetmeyince ortaya gereksiz boş alanlar çıkmış…seni sınırlayan ön çekmecelerde elini kolunu bağlamış büyüklük açısından tabi…

masayı küçültebilirmiyim diye baktım .. bende küçültemedim bu nedenle..

Bunun dışında boru işçiliği ve plexi çalışmaların güzel.

Güzel bir kasa olmuş iyi günlerde kullan.

• tşk. yorumun için. konunun başında zaten belirtmiştim. de blow mega pc den görüp esinlenip yaptım diye okumadınız herhalde.
    boş kalmış kısmına gelince kullanılacak malzemeler belliki boş kalma kısmını anlayamadım. :)

masanın dış iskeletini büyük bir reklam firmasına yaptırdım konunun ilk kısmında belirttim zaten. ismi BTL Reklam ama bi daha yapmayacaklarına yemin ettiler adamları bezdirdim onlarda bezdi :)

diğer kontrplak ve diğer kesimleri deri kaplama bölümünü ben yaptım.

bu masada amaç zaten kabloları gizlemek ve bu çok zor ve zahmetli iş heleki 1,5 2 metre civarı hatta daha fazla belli bölgeleri kablo çekimi yaptım.

buzdağının gorunmeyen yüzünü bugun resimlerle açıklayacam inş. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: xLazine

tşk. yorumun için. konunun başında zaten belirtmiştim. de blow mega pc den görüp esinlenip yaptım diye okumadınız herhalde.
    boş kalmış kısmına gelince kullanılacak malzemeler belliki boş kalma kısmını anlayamadım. :)

masanın dış iskeletini büyük bir reklam firmasına yaptırdım konunun ilk kısmında belirttim zaten. ismi BTL Reklam ama bi daha yapmayacaklarına yemin ettiler adamları bezdirdim onlarda bezdi :)

bu masada amaç zaten kabloları gizlemek ve bu çok zor ve zahmetli iş heleki 1,5 2 metre civarı hatta daha fazla belli bölgeleri kablo çekimi yaptım.

MegaDeBlow dan alıntı yaptınız diye sizi kınamadım.
    insanın çok beğendiği bir şeyi gidip satın alması, eğer satın alamıyorsa kendisinin yapması çok normal dostum.
    Ben sadece bu kadar emekle kendi tasarımınız, size özgü bir şey yapsaydınız dedim sadece..
    Ama ben bunu beğendim ve onu yaptım dedikten sonra zaten sorun yok , zaten bunu belirtmiştim.

Kasada kabloları gizlemek, yer yer 1,5-2 metre kablo kullanmak zorunda kalıyoruz. ama tasarım burda kendini belli eder. yoksa ürünleri kasanın içinde istediğin yere koymak değildir.
    Tasarım. onları en ideal yerine yerleştirmek , ve sonunda olmadık uzunlukta kablo ve borularla bunları birbirine bağlıyacağım diye uğraşmak değildir.
    Bu yazdıklarım siz böyle yaptınız anlamında değil , tasarımın ne olduğunu anlatmak amaçlıdır.

Bu güne kadar Türkiyede yapılmış 2 tane çok güzel REPLİKA KASA gördüm birincisi yöneticimiz Barhondanın yaptığı kasa idi diğeri ise sizin yaptığınız bu kasa...
    Elize emeğinize sağlık..iyi günlerde kullanın.

Madem konunun devamı var boş kalan kısımlarla ilgili düşüncelerimi gerek kalırsa bitmiş kasa üzerinde yapmam daha doğru olacak.
    Doğmamış çocuğa don biçmiş olmayayım şimdilik....

• quote:

Orijinalden alıntı: arg-ist

quote:

Orijinalden alıntı: xLazine

tşk. yorumun için. konunun başında zaten belirtmiştim. de blow mega pc den görüp esinlenip yaptım diye okumadınız herhalde.

MegaDeBlow dan alıntı yaptınız diye sizi kınamadım.
    insanın çok beğendiği bir şeyi gidip satın alması, eğer satın alamıyorsa kendisinin yapması çok normal dostum.
    Ben sadece bu kadar emekle kendi tasarımınız, size özgü bir şey yapsaydınız dedim sadece..
    Ama ben bunu beğendim ve onu yaptım dedikten sonra zaten sorun yok , zaten bunu belirtmiştim.

Kasada kabloları gizlemek, yer yer 1,5-2 metre kablo kullanmak zorunda kalıyoruz. ama tasarım burda kendini belli eder. yoksa ürünleri kasanın içinde istediğin yere koymak değildir.
    Tasarım. onları en ideal yerine yerleştirmek , ve sonunda olmadık uzunlukta kablo ve borularla bunları birbirine bağlıyacağım diye uğraşmak değildir.
    Bu yazdıklarım siz böyle yaptınız anlamında değil , tasarımın ne olduğunu anlatmak amaçlıdır.

Bu güne kadar Türkiyede yapılmış 2 tane çok güzel REPLİKA KASA gördüm birincisi yöneticimiz Barhondanın yaptığı kasa idi diğeri ise sizin yaptığınız bu kasa...
    Elize emeğinize sağlık..iyi günlerde kullanın.

Madem konunun devamı var boş kalan kısımlarla ilgili düşüncelerimi gerek kalırsa bitmiş kasa üzerinde yapmam daha doğru olacak.
    Doğmamış çocuğa don biçmiş olmayayım şimdilik....

Tşk ederim düşüncelerin için. Beğenmene de çok sevindim. Dediğin gibi bitmeden ne olduğu belli olmayacak :) tahmini 1 hafta kaldı bitirmeme. Sata uzatma ve pci ex uzatma kablolarını bekliyorum. Bunlar geldikten sonra son montaj ve su soğutma sıvısı ekleme ve kaçak testleri kalacak. Zaten böyle bir çalışma vardı aklımda de blow da gördükten sonra acaba yapabilirmiyim dedim. Kısacası bu çalışma bnm için yapabilmenin bi kanıtı oldu. Bundan sonraki eğer ki olursa aklımda bi masa çalışması daha var.

• Ülkedeki en muhteşem proje olduğunu düşünüyorum konuya her girip baktığımda...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Aracı

Ülkedeki en muhteşem proje olduğunu düşünüyorum konuya her girip baktığımda...

Sağ ol kardeşim bu güzel yorumun için böyle yorumları duydukça bitirmek için daha çok hevesleniyorum .
    Bugün veya yarın kısmetse detaylı bir video anlatım yapacağım bu vidyo anlatımında kullandığım ekipmanları nerelerden nasıl kablo çekildiğini. Kullandığım su Soğutma ekipmanlarını detaylı bir şekilde anlatmaya düşünüyorum belki yapmayı düşünen arkadaşlara bir bilgilendirme olacaktır .
  • xLazine kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle çok iyi olur Hocam, fiyat olarak bir bant verirseniz oda çok faydalı olur.
  • Selam kardeşim eline emeğine sağlık muhteşem olmuş bende böyle bir şey düşünüyorum ama bilgim cok az bana ayrdımcı olma sansın varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lycans53

Selam kardeşim eline emeğine sağlık muhteşem olmuş bende böyle bir şey düşünüyorum ama bilgim cok az bana ayrdımcı olma sansın varmı

Tabiki yardımcı olmak isterim. Videoları çektim kablo montaj , su soğutma ekipmanları montaj ve ışıklandırmayla ilgili. Yrn kısmetse siteye ekleyecem. Yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Videoları izledikten sonra aklına takılan bişey olursa pm atabilirsin.
    Ekran kartı soğutucusu ile GPU block soğutucusu arasında performans farkı ne kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: waroflords

Ekran kartı soğutucusu ile GPU block soğutucusu arasında performans farkı ne kadar

hava ve su soğutma araasındaki farkı soruyorsun herhalde ?
  • Sizin isteiğiniz üzerine ilk video , PC bağlantı ekipmanları , pc bileşenleri ve montajı

• Uzun zamndan beri takip ediyorum çok başarili bir çalışma

• Su soğutma bileşenlerini anlatımı hakkında video :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xLazine -- 11 Kasım 2016; 14:51:23 >
  • Masa içi ışıklandırma videosu :

Aynen hocam gtx 1070 var bende okadar güzel ki sivi sogutma blogu takmaya kiyamadim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.