Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

pc'imde reset sorunu yardım???

8
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> pc'imde reset sorunu yardım???
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    959 Mesaj
    arkadaşlar 5 aydan beri bilgisayarımda reset sorunu var her geçen gün dahada artıyor.Genellikle müzik dinlerken ve yanında internetteyken yapıyor zora geldimi hemen reset atıyor. olay şöyle click diye bir ses geliyor ardından yeniden başlıyor sonra normal açılyor.perpormans süper nasıl iş anlamadım lütfen yardım edin????
    system:intel pentium 4 2.80 80 gb harddisk 256 mb ram geforce fx5200 ekran kartı 400W psu philips 107ts monitör asus p4x anakart

|
    |

• Yarbay
    2116 Mesaj
    click diye bir ses derken normalde bilgisayarı açtığımızda yada kendimiz reset attığımızda gelen sesten farklı mı eğer öyleyse nerden geldiğini anlamaya çalış harddiskten falan diye düşünür insan ama ilk anda büyük ihtimal power supply olabilir reset sorunlarında ilk bakılacak yerler ram ve güç kaynağıdır ama voltaj dalgalanmaları,işlemci ısınması hatta aklına gelmeyecek bir sürü sebepten reset attığını gördüm makinelerin şu durumda buradan sana çok sağlıklı bir yardımda bulunmak zor dostum...

saygılar..
    |
    |
  • Yarbay
    9371 Mesaj
    eğer internet sayfası açtığında atıyorsa ram bozuk demektir.bence başka bir ram le dene ondan sonra sorun ram demi değilmi anlarsın.Ona görede hareket edersin.
    |
    |
    959 Mesaj
    ses direk kasanın içinden geliyor arkadaşım click derken anlatma kolaylığı olsun diye söyledim elektrikler kesilince bir ses gelir ya onun gibi işte direk kesiliyor sanki fişi çekmişim gibi ısıda en fazla 53 oldu
    |
    |

• Yüzbaşı
    959 Mesaj
    birde aynı buna benzer bi olay oluyordu arkadaşlar mavi ekran olayı mavi ekran olayı varken siyah eran gelip reset yapmıyordu yani önce mavi ekran vardı bu sorun format attıktan sonra düzeldi şimdide işte siyah ekran ve reset yardımlarınız içn çok teşekkürler arkadaşalar
    |
    |

• Yarbay
    2116 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim171

ses direk kasanın içinden geliyor arkadaşım click derken anlatma kolaylığı olsun diye söyledim elektrikler kesilince bir ses gelir ya onun gibi işte direk kesiliyor sanki fişi çekmişim gibi ısıda en fazla 53 oldu

o zaman bu seste anormal bi durum yok sanırım reset atarken yapılan işlem de anlık elektrik kesintisi gibi birşey sonuçta... ısıda normal başka bir ram deneme şansın varsa dene derim çok fazla da fikir yürütemiyorum açıkçası...

saygılar..
    |
    |
  • Yarbay
    19901 Mesaj
    Belleği diğer girişlere takmayı dene.
    |
    |
    PS4 Pro || Samsung Galaxy S9 Plus | iPhone XS Max || Gigabyte X99 Gaming G1 Wi-Fi || Core i7-5820K@4.8 - Noctua NH-D14 || G.Skill Ripjaws 4 4x4 GB @3200 MHz cl15 || MSI GTX 980 Ti Lightning || BenQ XL2420T @141 Hz - Samsung 55JU6570 TV || Corsair Neutron GTX 240 GB - Sandisk X300s 256 GB || Creative Sound BlasterX G6 + Sennheiser PC 360 + Sennheiser Momentum On-Ear || Thermaltake Toughpower Grand RGB 850W || Corsair Air 540 || Corsair M65 Pro RGB | Logitech G510
  • Teğmen
    102 Mesaj
    bende de olmuştu.ama benimkinin çözümü farklıydı.
    iç bağlantı+ram sorunmuş.
    uraştım yaptım
    |
    |

belkide kötü...
  • Çavuş
    97 Mesaj
    anakartın modeli asus p4x demişsin.. Tam olarak yazarsan iyi olur. buna benzer bir sorunla karşılaşmıştım.
    |
    |
1
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
üniversite
Blogio
son dakika
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,197
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.