Şimdi Ara

Pc için hangisi daha iyi? / Dualshock 4 vs. Xbox One Controller

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pc için hangisi daha iyi? / Dualshock 4 vs. Xbox One ControllER

Uzun zamandır Pc için güzel bir gamepad almak istiyorum.bu haftasonuna kısmet olacak ama hangisi karar veremedim.
    İkisinide kendine göre iyi tarafları var.
    Bilgisi olan acil yardım edebilirse çok iyi olur.

Şimdiden sağolun.

• Pc ile %100 uyumlu XO controllerı , ben kullanıyorum gayet iyi . DS4 icin bi tool kuruyosun DS4 ü Xbox controllü olarak görüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat.gel

Pc ile %100 uyumlu XO controllerı , ben kullanıyorum gayet iyi . DS4 icin bi tool kuruyosun DS4 ü Xbox controllü olarak görüyor

Kullanan birinin yazması çok iyi oldu.Birkaç sorum olacak?

trigger lar için özel titreşim sistemi bilgisayarda da çalışıyormu?
    analoglarda herhangi soyukma çizilme var mı?
    eğer kullandıysanız 360 kontolleriyle kullanış açısında fark var mı çünkü ikisi arasında neredeyse 100 liraya yakın fark olabiliyor.

şimdiden teşekkürler
  • Onceden 360 pad ini kullanıyodum o da güzeldi ama XO pad i Çoook daha iyi , soyulma vs olması imkansız gayet uzun ömürlü ve ele cok iyi oturuyo , titreşim süper çalışıyo her oyunda bir sıkıntı yaşamassın emin ol

• Trigger a özel titreşim nedir tam anlamadım bu arada ?

• Fps oyunlarda ateş edilirken sadece trigger lar titriyor.Yarış oyunlarında gaza basıldığında titreşimi vererek daha gerçekçi olması için tasarlanmış

• Yarın advance warfare de dener yazarım sana , daha iyi olur

• quote:

Yarın advance warfare de dener yazarım sana , daha iyi olur

Vallaha çok iyi olur. Süper yardım.Çok sağolun
  • quote:

Yarın advance warfare de dener yazarım sana , daha iyi olur

Deneme şansınız oldu mu?

• Shadow in the Dark kullanıcısına yanıt
    az önce denedim , çalışıyo evet çok değişik bir hisdmiş bende yeni fark etim valla :D
  • quote:

az önce denedim , çalışıyo evet çok değişik bir hisdmiş bende yeni fark etim valla :D

triggerlarda titreşim pcde destekli değil yav, normal avuç içi titreşimleri çalışıyor sadece şu an ben de kullanıyorum xbox one controller daha destek gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi designr -- 8 Kasım 2014; 20:15:38 >
  • designr kullanıcısına yanıt
    Ben ole hisettim o zaman , ben bi araştırayım şunu
  • quote:

Ben ole hisettim o zaman , ben bi araştırayım şunu

pc de destekli dediğim de şey şu oyun yapımcılarının destek vermesi gerekiyor. mesela şu an xbox one controller pcde her oyunda xbox360 gibi davranıyor xinput üzerinden eğer yapımcılar oyunu geliştirirken bunun ayrımını yaparlarsa triggerlarda da titreşim gelir. project cars'da bu destek gelebilir nete düşen alpha sürümünde xbox one controller olarak görüyor ama titreşim desteği yoktu belki final sürümde gelebilir
  • Xbox dışındaki kumandalar(hem 360 hem One) her oyunda otomatik algılanmıyor ve çoğu zaman ekstra program kullanmak gerekiyor.
    Xbone kumandası kullanıyorum bir süredir, herhangi bir kötü yanını görmedim.

Dualshock 4'te touch pad fare niyetine kullanılabiliyor sanırım. TV'ye falan bağlayıp kullanacaksan mouse işini de görür. Bu özelliği kullanmam diyorsan kesinlikle Xbox One kumandası derim uyumsuzluk sorunu olmaması adına.
  • xbox one exclusive olarak çıkan dead rising3 ü denedim onda da xbox 360 controller şeması var ve trigger rumble çalışmıyor
  • Önce yardımlarınız için sağolun.

Eğer trigger titresim yoksa her turlu 360 daha avantajli gibi.

peki şuan sadece kablo bağlı iken calisiyormus.Bunun ne zaman çözülebileceği hakkinda bilgi var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow in the Dark

Önce yardımlarınız için sağolun.

Eğer trigger titresim yoksa her turlu 360 daha avantajli gibi.

peki şuan sadece kablo bağlı iken calisiyormus.Bunun ne zaman çözülebileceği hakkinda bilgi var mı?

kablosuz alıcısı çıktığında ama kablosuz olsun diye diretmezsen xbox one çok daha iyi şu an. bundan önce de 2 sene xbox 360 controller kullandığımı belirtmek isterim.
  • designr kullanıcısına yanıt
    son olarak iste ikisi arasindaki farklar nedir?
    2yil kullandiktan sonra sizi etkileyen one in guzel ozelligi neydi?

birde aletin icinde wireless sistemi oldugunu saniyordum.driver ile halledilecek diye dusunmustum.Donanimhaberde oyle anlatilmisti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

birde aletin icinde wireless sistemi oldugunu saniyordum.driver ile halledilecek diye dusunmustum.Donanimhaberde oyle anlatilmisti

gamepad içinde wireless var zaten sadece pcye bir alıcı bağlamak gerekecek çıktığında, gamepad değiştirmeden.

en önemli fark triggerlar ve analoglarda. iyi yönde çok değişim var kontrolü daha da hissettiriyor insana. dpad zaten olması gerektiği gibi olmuş, 360ın en kötü yanı dpadidir rezalet ötesiydi o. wireless olmasına rağmen 360daki gibi pil çıkıntısı yok o kamburdan kurtulunmuş. 360 ele çok iyi oturuyor diyordum da one'a kadarmış çok daha iyi oturuyor ele

• quote:

Orijinalden alıntı: designr

quote:

gamepad içinde wireless var zaten sadece pcye bir alıcı bağlamak gerekecek çıktığında, gamepad değiştirmeden.

en önemli fark triggerlar ve analoglarda. iyi yönde çok değişim var kontrolü daha da hissettiriyor insana. dpad zaten olması gerektiği gibi olmuş, 360ın en kötü yanı dpadidir rezalet ötesiydi o. wireless olmasına rağmen 360daki gibi pil çıkıntısı yok o kamburdan kurtulunmuş. 360 ele çok iyi oturuyor diyordum da one'a kadarmış çok daha iyi oturuyor ele

Microsoft para göz olup çıktı.

Teknosada fiyatlar
    Xbox One Controller (Pilli) / 200 TL
    Xbox One Controller (Şarjlı) / 250TL
    Play & Charge Kit / 100TL
    Kablosuz Alıcı / ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.