Şimdi Ara

pc donuyor(acil yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba. son zamanlarda pc im durup dururken donmaya başladı. özellikle oyunlarda ve youtube gibi siteler açıkken. donanım özelliklerinden ekran kartımın durmuna baktım. 'düzgün çalışıyor' diyor. Ekran kartından şüpheleniyordum. yardımcı olursanız çok sevinirim.

• RAMlerinizde sorun olabilir. 2 tane ise yerlerini değiştirerek, 1 tane ise başka bir slota takarak deneyin ve aynı sorunla karşılaşırsınız slotları kontrol edin.
  • işlemciyi kontrol et ekran kartından sanmıyorum işlemci fanı dönüyormu yada herhangi ayaklarından biri kırıkmı yerine iyi oturmuşmu işlemci sıcaklığını kontrol et sonra tekrar bize bilgi ver
  • slot yerlerini değiştirdim olmadı. bütün fanlar çalışıyor. işlemci ayaklarında da sorun gözükmüyor. başka önerileriniz varsa bildirin lütfen..
  • dostum ekran kartından da olabiilir..benim de aynı sorunum vardı ekran kartımla ses kartımın arasında yer yok gibiydi ve fan infilak etmis haberim olmadı ugrastım durdum olmadı..kasayı actım baktım ki fan durmus:D sonra yeni aldım simdi canavar,fana bi bak yada sıcaklıgını kontrol et ekran kartının..ok?
  • Bence de biraz sıkcalıkla alakalı gibi geliyor.Çünkü bilgisayar oyunlarda bi süre sonra donmaya başladı diyorsun ki bu gibi sorunların en büyük nedeni sıcaklık...
  • Eğer söylediğimiz yerleri kontrol ettiyseniz ve sorun yoksa Everest programı ile işlemci ısısına bakın. Eğer aşırı ısınıyorsa reset atması ya da donması normaldir.
  • merhaba kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum. pc ye format attım. ayrıca everest ile test yaptım. normal kullanımda pc de donma yok ancak oyunlarda var. bildiğiniz başka bir çözüm var mı?everest ile çıkan rapor söyle:
    Sıcaklıklar:
    Anakart 30 °C (86 °F)
    CPU 37 °C (99 °F)
    Aux 33 °C (91 °F)
    WDC WD800BB-00DKA0 39 °C (102 °F)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.