Şimdi Ara

PC DEPO BATTI BİNLERCE MAĞDUR VAR! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
2.765
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • adamlar bi tokatlamış şimdi bi daha tokatlamak istiyorlar. ellerinde 5 milyon tl olsa bunun 90 günlük faiziyle paçayı kurtarırlar heralde(ekim kasım aralık ocak ortalarına doğru iadeler tamamlansa mesela gayet mantıklı adam parayı topladı faizle şirketi kurtardı millete paralarını geri verdi)

komplo teorisi de olabilir ama ben olsam böyle yapardım eğer yasal bir skntı yoksa
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Aşağı yukarı %25 fark var.Birde malları dolar artışından önce çektiyse zarar değil kar yapması lazım.Dolar en fazla kısa bir süreliğine 3-3.05 gibi oldu.Şubatttan sonra mal aldıysa o günden sonra dolar artış gösterdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar iki yıl önce bu firmanın bulunduğu yere gitmiştim. Bildiğiniz daireyi iki odası ofis diğer tarafları depo gibi kullanıyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

quote:

Orijinalden alıntı: arnald06

Kredi kartı ile alan arkadaşlara bankalarına başvurmalarını öneririm.

Süreç şöyle işliyor;
    Bankayı arayıp ''harcama itirazı yapmak istiyorum'' diyerek bilgi alın. Bir faks numarası verecekler.
    Bir kağıda; bankanızın xxx nolu müşterisiyim xxx tarihinde xxx adlı yerden xxx tutarında xxx nolu kartım ile alışveriş yaptım. Sipariş teslim edilmemiştir. İadesini rica ederim yazıp faks yollayın.
    Banka bu aşamada araştırmaya başlayacak. Genelde 14 güne size ücreti iade ediyorlar.
    Bundan sonra firmaya ''teslim edildiğine dair belge'' soracak. Belge gösteremezlerse parayı firmadan kesecek. Size zaten ücreti iade etmişlerdi. Eğer belge verirlerse ücreti sizden geri alacaklar.
    Bu süreç 14-90 gün arası sürüyor. Örneğin Akbank 14 günde parayı iade edip öyle araştırıyor. Garanti önce araştırıp sonra parayı veriyor. Bankadan bankaya değişiyor ama her türlü parayı geri alırsınız.

Bankanın insiyatifinde olan bir şey değil bu durum. VİSA/MASTERCARD/AMEX in dünya çapında uyguladığı yasal mevzuat bu. Banka yapmak zorunda, boşuna ricacı olmayın.

Bankalar genelde bu gibi durumlarla uğraşmamak için 40 takla atarlar alamassınız, para aktarıdı vs. vs. ama visa yada master card'a sizi şikayet edeceğim derseniz bunu göze almayacaklardır.
    Çünkü visa ve master card işi paypal gibi sıkı tutuyor.

Hocam yanlış bilgi vermeyelim. Bankalar 40 takla atmıyor bu durum için. Faks numarasına faks çekmeniz yeterli. Gerisini tamamen onlar hallediyor. Havale-Eft için dediğiniz doğru.

Araştırdıkları temel kriter ''şans oyunları'' İnsanlar internetten kumar sitelerine para yatırıp sonra chargeback başvurusu yapıp parayı geri alıyor. Bankalar bu konuyu sıkı tutuyor. Parası mevzuat yüzünden iade etseler dahi kartınızı kullanıma kapatıyor.

''Mastercard'a şikayet ederim'' derseniz gülerler. Mastercard böyle bir şey için şikayet almıyor. Araştırırsanız bireysel kullanıcılar için bir şikayet sistemleri de yok. Bu konudaki şikayeti Türkiye'de BDDK alır.

Para kaptıran arkadaşlar, kredi kartı kullandıysa chargeback(harcama itirazı) ile paralarını kesinlikle geri alacaktır merak etmesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnald06 -- 9 Kasım 2015; 19:41:12 >

• Pcdepo.com isimli site üzerinden alışveriş yapan binlerce kişi, ürünlerini teslim alamadı. Benzer sıkıntıyı yaşayan hemen herkes, ödedikleri paraları nasıl alabileceklerinin yanıtını arıyor. Uzmanlar, kredi kartı yolu ile yapılan ödemlerde, derhal ilgili banka ile temasa geçilmesi gerektiğine işaret ediyor. Başvurulacak bir diğer yöntem ise, ilamsız icra takibi ile şirket sorumlularının banka hesaplarına bloke konulması.......................

http://www.hurriyet.com.tr/paranizi-boyle-kurtarabilirsiniz-40011928
  • quote:

Orijinalden alıntı: TNTB

Aşağı yukarı %25 fark var.Birde malları dolar artışından önce çektiyse zarar değil kar yapması lazım.Dolar en fazla kısa bir süreliğine 3-3.05 gibi oldu.Şubatttan sonra mal aldıysa o günden sonra dolar artış gösterdi.

Yalan zaten dolar o kadar artmadi ayrica sen urunleri satarken ekim ayinda yani dolar 3-3,07 arasiydi
    Parayi ceviriyorlar insallah banka hesaplarinin tumune bloke konmustur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aylar önce ben bu firmayla ilgili bir dolandırıcılık faaliyetinden bahsetmişim. ASUS ile birlikte yapılan nitelikli dolandırıcılık faaliyeti... Yenilenmiş ürünleri, millete sıfır ürün diye kakalıyorlardı. N550 serisi satılan ne kadar cihaz varsa neredeyse tamamı sıkıntı yaşattı müşterilere. Yenilenmiş ürünler olduğu bilinmesine rağmen bu firma tarafından çatır çatır satıldı piyasada. ASUS Türkiye de bu rezilliğin bir diğer sacayağı idi. Açılan konu 7-8 sayfa olmuştu muhtemelen, baya da mağdur vardı. Nihayetinde firmaların yaptığı baskı sonrasında reklam gelirleri düşmesin diye konu gösterimden kaldırıldı, kilitlendi. Şimdi bakıyorum ortalığa, PC Depo ile ilgili sorun yaşayan onlarca, yüzlerce kişi var. Açılan her konu yine patır patır kapatılıyor. Bu konu da fazla hayatta kalmaz. Umarım şikayette bulunanların üyeliklerini silmezler.
  • http://www.patronlardunyasi.com/haber/Binlerce-kisiyi-magdur-eden-Pcdepo-nun-sahibi-konustu-Unutun-/174375

Binlerce müşterisine sattığı bilgisayarları teslim edememesi ile gündeme gelen Pcdepo.com ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Şirket sahibi Sinan Yener, yüklü alım yapan bir müşterisine yaptığı açıklamada, yaşadıkları sıkıntının kaynağında, bankaların hesaplarına bloke koymasını gösterdi. Elinde hiçbir şeyin kalmadığını ifade eden Yener “Sadece ceketim kaldı. Mal gönderimini unutun” dedi. Öte yandan, şirket sitesine koyduğu açıklamada ise, teslim edilmeyen bilgisayar sayısını 180 olarak açıkladı.

• Ekim ayında pcdepo dan leptop alacaktım fiyatta uygundu sonra firma hakkında yorumları okuyunca almaktan vazgeçtim, direkten dönmüşüm. İyiki de hepsiburada dan almışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Q2ID

Aylar önce ben bu firmayla ilgili bir dolandırıcılık faaliyetinden bahsetmişim. ASUS ile birlikte yapılan nitelikli dolandırıcılık faaliyeti... Yenilenmiş ürünleri, millete sıfır ürün diye kakalıyorlardı. N550 serisi satılan ne kadar cihaz varsa neredeyse tamamı sıkıntı yaşattı müşterilere. Yenilenmiş ürünler olduğu bilinmesine rağmen bu firma tarafından çatır çatır satıldı piyasada. ASUS Türkiye de bu rezilliğin bir diğer sacayağı idi. Açılan konu 7-8 sayfa olmuştu muhtemelen, baya da mağdur vardı. Nihayetinde firmaların yaptığı baskı sonrasında reklam gelirleri düşmesin diye konu gösterimden kaldırıldı, kilitlendi. Şimdi bakıyorum ortalığa, PC Depo ile ilgili sorun yaşayan onlarca, yüzlerce kişi var. Açılan her konu yine patır patır kapatılıyor. Bu konu da fazla hayatta kalmaz. Umarım şikayette bulunanların üyeliklerini silmezler.

Eğer yenilenmiş ürünleri sıfır diye sattıkları doğruysa ve ilgili konu Donanım Haber moderatörleri tarafından özellikle silindiyse şöyle bir sonuç çıkıyor ortaya. Donanım Haber ailesi bizzat bu dolandırıcılığın başka bir ayağı olmuş oluyor. Nasıl bir ilişki içindeler bilmiyorum ama belki yargı yoluyla susturulmuş olabilirler, dolandırıcılığıın bir ayağı ise ilgili firmadan moderatörlere vb. para akışı sağlanmış olabilir. Siz böyle bir ithamda bulundunuz madem, ben bir tüketici olarak konu ile ilgili daha fazla ayrıntı görmek isterim. (Yenilenmiş ürün - Sıfır ürün satışı ile ilgili, konunun kaldırılması ile ilgili vb.)

• Böyle bi duyuru paylaşılmış sitesinde

Gazetelerde yayınlanan haberlerin başlangıcında yer alan firmamızın yılda 25.000 adet bilgisayar sattığına ilişkin beyanlar dışındaki haberin tüm içeriği gerçeği yansıtmadığı gibi doğruda değildir.

Firmamız 13 yıldır bu sistemle piyasada olan en çok perakende bilgisayar satan firmadır. Bu durumda yasa gereği teslim sürecimiz 45 gün olarak öngörülmüş olduğundan firmamız 3-4 günlük rötar ile birlikte asgari 5000 adet bilgisayarı alıcıya teslim edemememiz gerekirdi oysaki, şuan firma kayıtlarına göre alıcıya gönderilmeyen bilgisayar sayısı sadece 180 adettir.

Firmamız kötü niyetli olması halinde bu sayı yaklaşık 5000 adet civarı olması gerekirken ortada böyle bir mağdur olmadığı gibi Türkiye de bankacılık sektörünün denetimsizliğinden ve adalete ve hukuka aykırı olarak keyfi davranışları sonucu şirketimiz mağdur edilmiştir.

Biz bu mağduriyeti müşterilerimize yansıtmamak adına her türlü maddi manevi fedakarlığı yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Geçen süreçte döviz kurlarındaki ani yükseliş nedeni ile ilk 45 günlük iç piyasada nihai tüketici bağlantımız 4000 bilgisayar civarında olmuştur. Bu fark dahi firmamızın 2,5milyon TL zararı ortaya çıkarmıştır. Firmamız buna rağmen faaliyetine ve teslimlerine devam etmiştir.

Aynı süreçte bankalar bilançolarımızı sürekli inceledikleri için firmamızdan ek teminatlar talep etmişler ve bu talep üzerine iyi niyetli olarak bankaları şirketimizin ve şahsımın maliki olduğu tüm taşınmazları rehin etmiş bulunmaktayız.

Garanti bankası riskinden daha fazla ek teminatları aldığı günün hemen ardından firmamıza tahsis edilen kredileri durdurmuş ve sanal pos hesaplarını bloke edip 27/10/2015 tarihi itibariyle ticari faaliyetlerimiz bloke edilmiştir.

Ardından finansbank, Vakıfbank ve Akbank aynı şekilde tüm hesapları bloke etmek zorunda bırakılmıştır.

Şirket aktif ve pasifimiz yüksek banka temerrüt faizleriyle yok edilmesini engellediğimiz an şirketimizin faaliyetlerine devam edebileceği gibi yüksek bir oranda öz sermayesine de kavuşabilecektir.

Bu hususlara yönelik ilgili bankalar ile firmamız ve avukatlarımız görüşmelere devam etmektedir.

Sonuç olarak hesaplarımıza bloke konulan 27/10/2015 gününe ilişkin sadece 1 günlük bilgisayar alıcısı mağdur durumdadır. Bu mağduriyet de en kısa sürede firmamız tarafından ortadan kaldırılacaktır.

Norma Bilgisayar Dış Tic.LTD.ŞTİ.

• Aciklama yapmislar guzel hos da sirkette niye kimse yok? Madem kacmadiniz sirkette durun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fallout

quote:

Orijinalden alıntı: Q2ID

Aylar önce ben bu firmayla ilgili bir dolandırıcılık faaliyetinden bahsetmişim. ASUS ile birlikte yapılan nitelikli dolandırıcılık faaliyeti... Yenilenmiş ürünleri, millete sıfır ürün diye kakalıyorlardı. N550 serisi satılan ne kadar cihaz varsa neredeyse tamamı sıkıntı yaşattı müşterilere. Yenilenmiş ürünler olduğu bilinmesine rağmen bu firma tarafından çatır çatır satıldı piyasada. ASUS Türkiye de bu rezilliğin bir diğer sacayağı idi. Açılan konu 7-8 sayfa olmuştu muhtemelen, baya da mağdur vardı. Nihayetinde firmaların yaptığı baskı sonrasında reklam gelirleri düşmesin diye konu gösterimden kaldırıldı, kilitlendi. Şimdi bakıyorum ortalığa, PC Depo ile ilgili sorun yaşayan onlarca, yüzlerce kişi var. Açılan her konu yine patır patır kapatılıyor. Bu konu da fazla hayatta kalmaz. Umarım şikayette bulunanların üyeliklerini silmezler.

Eğer yenilenmiş ürünleri sıfır diye sattıkları doğruysa ve ilgili konu Donanım Haber moderatörleri tarafından özellikle silindiyse şöyle bir sonuç çıkıyor ortaya. Donanım Haber ailesi bizzat bu dolandırıcılığın başka bir ayağı olmuş oluyor. Nasıl bir ilişki içindeler bilmiyorum ama belki yargı yoluyla susturulmuş olabilirler, dolandırıcılığıın bir ayağı ise ilgili firmadan moderatörlere vb. para akışı sağlanmış olabilir. Siz böyle bir ithamda bulundunuz madem, ben bir tüketici olarak konu ile ilgili daha fazla ayrıntı görmek isterim. (Yenilenmiş ürün - Sıfır ürün satışı ile ilgili, konunun kaldırılması ile ilgili vb.)

Bu forumun sahibi, yöneticileri, bir şekilde reklam karşılığı para kazanıyorlar, bu onların hakkı da diyebiliriz, Lakin haksızlık karşısında öyle olmamalı, Maalesef çoğu zaman bu işin maddi boyutu daha ağır basıyor ve konular kilitlenip yada kaldırılıyor. Benim özellikle TT Ve TTnet ile alaklı konular hep dikkatimi çekmiştir, Eleştiri Odaklı açılan konuların bir çoğu nedense buhar olmuştur. Bazen sesimizi çıkarıyoruz ama o zamanda adminin sopasından (uyarı-ceza vs) nasibimizi alıyoruz. Hayırlısı olsun arkadaşlar. Allahın'da sopası vardır. Hayırlı Cumalar

• Blindfire kullanıcısına yanıt
    Konuların kilitlenmesi farklı sebeplerden dolayı olmuş olabilir. Örneğin ttnet ile ilgili bir konu açarsın; benden fazla para aldılar, beni dolandırdılar diye vb. Konu ile ilgili resmi belgeleri koymazsan anında silinmesi veya kaldırılması kadar normal bir durum olamaz. Sonuçta forumda "chılqın cocuq" nickli (salladım rumuzu) kullanıcının yorumlarındansa vergilendirilmiş faturanın vb. resmi belgenin ibraz edilmesi daha doğru olacaktır.

Konuyla ilgili DH ailesi itham edildiği için ben bizzat merak ettim hangi konuların silindiğini vb. Öğrenmek amacıyla sormak istedim arkadaşa ayrıntıları.
  • Fallout kullanıcısına yanıt
    Yenilenmiş ürünleri piyasaya süren firma ASUS arkadaşım. PC Depo nihayetinde satıcı firma. Ve sattıkları birçok ürünün yenilenmiş ürün olduğunu bilerek satıyorlar. İade durumunda da müşterilerin burunlarından fitil fitil getiriyorlar. Bu konuda bir yanlış anlaşılma olmasın. Bahsettiğim konu aşağıdaki linkte detaylı olarak tartışılmıştı ve hiçbir sebep gösterilmeden konu gösterimden kaldırıldı. Ben konu açıldığı günden itibaren ASUS ve PC Depo yetkililerini konuya davet ettim zaten. Hatta her türlü hukuki yola başvuracaklarını da belirttim. Lakin suçlu olduklarını bildikleri için bu yola başvurmadılar. Konuyu kapatmak daha bi kolaymış sermaye sahipleri için. Ben bulunduğum ithamların halen arkasındayım, ASUS tarafından verilen tüm değişim raporları elimde mevcut. Satılan cihaz 4 defa benzer kusurlardan dolayı değişime gitti, dördünde de aylarca yurt dışından parça bekleniyor yalanıyla bekletildim. 6 aya yakın işlerimi yapabileceğim bir bilgisayara sahip olamadım! Bu süre zarfı sonunda en son almış olduğum 4. cihazın HDD'sinden yüzlerce görsel çıktı. Yani kullanılmış bir HDD ile cihaz satışı yapıldı. Muhtemelen diğer parçalar da yenilenmiş-sıfırlanmış parçalardı... Dediğim gibi bu konu baya bi etraflıca, evraklarıyla-belgeleriyle birlikte tartışılıyordu ve konu firmaların baskısıyla kapatıldı. Daha fazla detay istiyorsanız erişime kapatılan konunun açılmasını yetkililerden isteyebilirsiniz. Bendeki görselleri vs istiyorsanız tamamını size atabilirim.

http://forum.donanimhaber.com/m_99963544/mpage_3//tm.htm#107414338

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q2ID -- 14 Kasım 2015; 0:45:18 >

• 13/10/2015 tarihinde 1646TL ye x550jx 4gb i5 olanından sipariş vermiştim. Ürünüm 24ünde kargoya verildi 26sında elime ulaşmıştı. Üründe sapasağlam hiç bir sıkıntı yoktu. Ucuza alıpta gönderilen nadir insanlardanım sanırım. Bayağı direkten dönmüşüm.
  • Resmen millete piyango vurdu, kendi başıma gelmiş kadar üzülüyorum şu konuyu görünce, sadece ceketi kalan beyefendiye çok şey söylenirde neyse gerek yok, ona da geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.