Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
5
Favori
391.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: lammez11e

Arkadaşlar bende samsungun 17" crt monitörü var. Ekran kartımın dvi çıkışı ve benim de analogu dvi a çeviren küçük ek parça var. Ben analogu bu analog girşi parçaya, parçayı da dvi girişine takıyorum ama görüntü alamıyorum yani hiç bir tepki yok. Acaba bende mi sorun var yoksa crt ler dvi dan görüntü alamaz mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son yazdığın cümle ile olayı kendin çözmüşsün. CRT veya Flat monitörlerden DVI bağlantı yapamazsın. Sadece Anolog bağlantı kurabilirsin.
  • İlgi ve bilgi için teşekkür ederim execalibur.
  • yanlış mı yazdın acaba lammez11e?
    şimdi elindeki adaptör dvi-vga olmalı yani dvi çıkışı analog vga ya çevirir, ayrıca zaten analog görüntü dvi a çeviren adaptörler özel parçalardır ve çok pahalıdır.
    bu nedenle crt de çalışması lazım.............
    bence yeniden dene,
    sadece dvi-vga bağla , olması lazım...........
    ekran kartı ayarlarında çözünürlük ve ayarlara bak
    selamlar
  • slm arkadaşlar,bende laptop'u lcd'ye bağlamaya çalıştım ama sinyal bulunamadı uyarısı çıkıyor nedeni ne olabilir acaba..
    Laptop çıkışı 15 pinli vga,tv girişi rgb (scart değil)
    birde 7 pinli s-video çıkışı var laptop'un ama tv'de 4 pinli giriş var,bunuda scart ile 7 pinli olarak bağlasam kalite olarak hangisinde daha iyi bir sonuç olabilirim...

Birde forumda bir arkadaş bu cihazı sormuş http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=266&productid=bd48545#tablnk

Acaba kablosuz bağlantı için kullanılabilir mi ? fiyat performans hakkında bilgisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D_E_L_i_ -- 3 Ocak 2007; 2:56:30 >

• Arkadaşlar bu başlık altındaki tüm mesajları okudum.. acer travelmate 2350 laptopumu plazma tvye bağlamak istiyorum. Elimde vga to dvi kablo var. Bağlantıyı yapıyorum fakat "no dvi device" yazıyor. Not: bilgisayarımda sadece vga çıkışı var. Bu konuda ne yapabiliriz, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..
  • saol ellerine saglık bilgiler için
  • Merhabalar.Benimde VGA çıkşlı laptop ım var.Plazmanın VGA,SVideo,Component,Compozite,DVI ve Scart(Rgb) çıkışları var.Piyasadan bulduğum VGA to VGA kablo ile aldığım görüntü pekte iyi olmadı.Sizce hangi bağlantıyla en iyi görüntü alabilirim.Kullanacağım kablonun markası görüntü kalitesini çok değiştirirmi?
  • arkadaşlar dvi-hdmi kablo ile pc mi lg 42pc1rv plazmaya bağladım ama acılısta görüntü var fakat windovs yazısından sonra tv no sinyal diyor bir türlü cözemedim yardım istiyorum
  • arkadaşlar merhaba. foruma yeni üye oldum ve bu konudaki tüm mesajları olkudum. laptobum var vga ekran çıkışı var. tv min ise scart, svideo, girişi var. internette resimdeki kabloyu gördüm. tam aradığım şey galiba. ancak bunu nereden temin edebilirim bilemiyorum.
    alpasch sen bulmuşsun bu kabloyu. nerden buldun. işe yarıyor mu? bilgi verebilir misin

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: agisol

arkadaşlar dvi-hdmi kablo ile pc mi lg 42pc1rv plazmaya bağladım ama acılısta görüntü var fakat windovs yazısından sonra tv no sinyal diyor bir türlü cözemedim yardım istiyorum

Bende vga-vga kabloyla 42px4rv'yi bağlıyor ve görüntü alabiliyorken.........Plazma'nın servise gidişinden ve de Laptopada format atıldığından beri aynı şekilde masaüstüm görüntülenene dek görüntü alıyorum sonrasında kopuyorum.Aynı şekilde bilgisayar monitörüme baglantı yaptığımda ise hiç bi problem yaşamıyorum.

Sizce sorun ekran kartı ayarlarımda mı yoksa servise gidipte ayarları bozulmuş olan plazmamda mı???
  • arkadaşlar bende bir lcd tv birde laptop var tv nin hdmi pc ve s video çıkışları var laptopun ise dvi vga ve s video çıkışları var en iyi görüntüyü hangi kablo ile alabilirim acele cevaplarsanız çok sevinirim 2 gün sonra memlekete gidecemde gitmeden buradan alayım diyordum
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat5535

arkadaşlar bende bir lcd tv birde laptop var tv nin hdmi pc ve s video çıkışları var laptopun ise dvi vga ve s video çıkışları var en iyi görüntüyü hangi kablo ile alabilirim acele cevaplarsanız çok sevinirim 2 gün sonra memlekete gidecemde gitmeden buradan alayım diyordum

en iyi alternatif DVI-HDMI olacaktır.dönüştürücü veya dvı-hdmı kablo işinizi görür.
    ayrıca ses bağlantısı yapmalısınız.
  • teşekkür ederim bir önerdiğiniz bir marka var mı bir de bunu her yerde bulabilir miyim izmirdeyimde
  • teknosalardaki kablolar bölümüne bir bakın.
    A&R fena değildir.
  •  PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar

bilgisayarımda ASUS 512MB ekran kartım var ve bu bağlantı olayını çözemedim açıkçası. Televizyonumda sadece scart girişi mevcut. ATI Control center menüsünde tv algılamasını yapabiliyorum fakat bir türlü görüntü aktarımı olmuyor.

Bağlantıyı şöyle yapıyorum..

Ekran kartının s-video çıkışından (kutunun içinde gelen sarı kablo ile ) bir ucu scart diğer tarafı erkek 3 girişli olan scart kablosunun video in erkek ucunu bağlıyorum.

ATI için ayar konusunda tam olarak yardım edebilecek varsa sevinirim.(Resimli olması çok işe yarar)

• E noldu peki şimdi bu başlıkta ben hiçbişi anlamadım?
    Benim Notebook'ta da VGA ve 7 pinli SVideo çıkışları var!!!
    TV'de ise her bağlantı mevcut:
    S-Video (Ama 4 pinli)
    Component
    Scart
    Scart (RGB)
    Hdmi

AYRICA PC in de var (ses 3,5 mm, görüntü vga girişi şeklinde)

Ne yapıyım ben şimdi sesi 3,5mm to RCA düşünüyorum?

Görüntüyü nasıl almalıyım SVideo to Component var mı ne işe yarar ki?
    Svideo to Svideo iş görmez mi?

VGA'dan mı görüntü daha ii alınır S video'dan mı?

Yok mu bunları test eden birileri?
  • Eskinin Amigaları bile tvde çok daha net görüntü veriyor iken hem de o zamanın teknolojisi ile günümüzün üstün teknolojiye sahip ekran kartları neden normal tvlerde o kaliteyi yakalayamadı anlayabilmiş değilim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BORDERLINE

E noldu peki şimdi bu başlıkta ben hiçbişi anlamadım?
    Benim Notebook'ta da VGA ve 7 pinli SVideo çıkışları var!!!
    TV'de ise her bağlantı mevcut:
    S-Video (Ama 4 pinli)
    Component
    Scart
    Scart (RGB)
    Hdmi

AYRICA PC in de var (ses 3,5 mm, görüntü vga girişi şeklinde)

Ne yapıyım ben şimdi sesi 3,5mm to RCA düşünüyorum?

Görüntüyü nasıl almalıyım SVideo to Component var mı ne işe yarar ki?
    Svideo to Svideo iş görmez mi?

VGA'dan mı görüntü daha ii alınır S video'dan mı?

Yok mu bunları test eden birileri?

HD15 PC monıtor kablosu ıle VGA baglantısı yaparak laptopınızı, TV nıze baglayın. Sahıp oldugunuz baglantılara gore en ıyı goruntuyu bu sekılde alacaksınız. Eger TV nızden aynı zamanda ses de almak ıstıyosanız, 3.5 mm minijack kablosu ıle baglantınızı yapabilirsiniz.

• Arkadaşlar...Dizüstü (s-video ve diğer bağlantı) ile plazma (s-video,dvı,pc,rg ) gibi bağlantılar olmasına rağmen...dizüstünden bağlantı yaptığımda pc girişinden sadece masaüstü resmi görüntüsü (ve diğer resimler) alıyorum ve bilgisayar donanımındaki hiçbirşey gozükmüyor...yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: DubLanC
    HD15 PC monıtor kablosu ıle VGA baglantısı yaparak laptopınızı, TV nıze baglayın. Sahıp oldugunuz baglantılara gore en ıyı goruntuyu bu sekılde alacaksınız. Eger TV nızden aynı zamanda ses de almak ıstıyosanız, 3.5 mm minijack kablosu ıle baglantınızı yapabilirsiniz.

HD15 ile bağlayalım ok ama benim VGA'nın ben digital çıkış verdiğini sanmıyorum. Analog olarak da S-video'dan bağlamak daha iyi olmaz mı diye düşünmüştüm ama...
    Sen böle diyosan yüzbaşım öle yapalım...
    Profigold'ta 3,5 mm uzun kablo olmadığından sesi de 3,5 to RCA alıcam itirazın var mı?
    5 mt düşünüyorum da ikisini?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.