Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
671
Cevap
5
Favori
391.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok PAL var ama ben SELECT TV FORMAT/advanced/B/PAL TURKEY /s-video out diye işaretledim ama yine tam olarak olmadı MASAÜSTÜ renkli ama görüntü kötü ,bir internet sayfası falan açtığımda ise görüntü ii ama siyah beyaz ...Ben anlamadım bu işi varmı anlayan?... NVIDIA 81.98 kullanıyorum. +Media player' da falan bişey açınca tv de izliyemiyorummedia player çıkıyor ama sanki hiç birşey açmamışım gibi içi boş gözüküyor ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheWoLF -- 17 Nisan 2006; 21:54:29 >
  • sevgili ve bilgili arkaaslarim;

sorunum sudur ki;
    ekran kartı s-video'dan tv s-video'ya goruntuyu aktarıyorum ama tv deki goruntu ekran goruntusunun genisligi kadarki alan kadar sagda cikiyor. (hayal edememis olabilirsiniz ne demek istedigimi) soyle izah ediyorum. monitorde bir sayfa actigimi dusunun (tam ekran degil mesela) o sırada tv'de ki goruntu sadece mavi ekran. sonra monitordeki sayfayı taşıma yerinden tutup saga dogru monıtorun disina cikardigimda tv'nin ekranina ilgili sayfa geliyor ki o zamanda zaten anlamissinizdir monitorde gozukmuyor. bana cok sacma geliyor ama boyle bir problem yasayan varmidir ve daha onemlisi yasayipta cozen var midir ? merak ettim.
    ekran karti sapphire 256 mb. tv ise normal crt televizyon (2 ayri crt'de denedim ama ayni problem)

tsk.
  • bendede ati 256 saphire var aynı sorun gene
    ekrana bıturlu aktaramadım goruntuyu bu konu hakkında yardımcı olan olursa sevınırım
    ekran kartı ozellıklerınde tv out ılglı bı yer yok cok aradım bulamadım nettede bilgi
  • sevgili caldwel ne yapacagiz peki ?

ben monitordeki goruntuyu tam ekran yapmadan monitorun sagina dogru tasiyorum ki o zaman zaten tv'nin ekranina geliyor.
    orada tam ekran yaptigimda tv ekranina oturuyor simdilik idare ediyoruz ama zaten sıkıldım buna cozum aramaktan dolayısı ile
    boyle gecinip gidiyoruz. galiba yapacak bisi yok.
    ama biliyorum ki bunun ekrar kartıyla bi alakasi yok galiba (ve tv ile de bir alakası yok 2 ayrı tv'de denedim cunku) cunku 2 tv ile denedigim gibi 2 ayrı ekran kartıylada denedim. sonuc aynı.
  • akrdes bende palıt 5200 ekran kartı var tv cıkıslı
    s-vıdeo cıkısına takılan kablomda var. dıger ucu scart gırıslı
    tv de yenı 72 ekran scart gırısı socet gırısı her bısey var. nwdıa nın en son versıyonuda yuklu ama yınede goruntu alamıyorum

bı daha mı denesem acaba
  • acaba notebook'larda olan olay bu bizim masaustlerinde de varmi bilen goren varmi acaba ?
    notebook'ta alt+F4 gibi kompinasyonlarla goruntu baska bir cikisa veriliyor ya bunda da belki oyle bisiler vardir.

denemekten olumsuz sonuc olmaktan sıkıldım ama taktim kafaya cozecem valla...

umarim yani
  • Bilgisayarla tv arasında yaklaşık 10 metre mesafe var ekran kartı *700 tv 82 ekran 16,9 100 Hz şimdi bu ikisi arasında bağlantı kursam görüntü kalitesi sinyal kaybı nedeniyle çok kötü olurmu.Alacağım görüntü yapacağım çalışmaya değermi.
  • bir miktar dusecek olsa da sonucta kendi gozunle gorup karar vermen gerekir.
    yani attigin tas urkuttugun kurbagaya degecektir :)

kolay gelsin...
  • Ben aktarıyorum ama tv'de görüntü siyah-beyaz oluyor bir türlü çözemedim...ekran kartım ati 9550, tvtool programı da nvidia için çalışıyor sadece....renkli görüntü nasıl alabilirim ?
  • walla bende de war msi X550 benım kartta goruntu sıyah beyaz
    ayarlardan pal filan yaptım ama yemedı gozune tukurdugum.Eski Voodoo3 umle ne guzel goruntu alabılıyordum....
  • Benimde Toshiba Satellite notebook var... S cikisini kullandim daha dün, bütün Pal, Ntsc seceneklerini denedim.. görüntü sadece siyah beyaz oluyor...Bunun oluru nedir arkadaslar bir bilen var mi?
    thanks
  • quote:

Orjinalden alıntı: cobain

Ben bir türlü başaramadım bu işi ekran kartım geforce4 MX 440 SE sanırım takıyorum kabloyu tv ile pc arasında tv den de av kanalını açıyorum ama sonuç yok nerede yanlış yapıyorum ki ben

dostum öncelikle nvida'nın güncel driver'ini yükle pc.ne, sağ alt köşede nvida ikonu çıkacak ona tıkla ve properties var ona tıkla ve monitor seçeneklerini göreceksin. Kablo bağlantını yaptıktan sonra zaten tv orada çıkacak senin yapman gereken kısayol tuşu ataman geçişler için. Seçenekler arasında kısayol tuşu ata seçeneği mevcut oraya gir ve tuş ata... atadığın tuşlara tıklayınca göreceklsin ki görüntü tv ye aktarılacak... fakat monitordeki goruntu kapanır... ayarları kurcalarsan aynı anda hem tv hemde pc de görüntüyü görebilirsin kolay gelsin...

ATIkullanan arkadaşlar ise zaten kabloyu bağlayınca Control center menusune girin görünüm var ona tıklayın ve açılan pencereden gelişmiş seçeneklere tıklayın ve karşınıza gelen menude Görüntü yöneticisi var ona tıklayın ve yanda açılan menude kolon ve ana-kolon diye 2 seçenek var Ana yazan yerde monitorunuz var diğer kolon ise boş olur genelde. Hemen altta "Ekte su an etkin olmayan seçenekler " diye bir kısım var orada da tv var onu tutup kolon kısmına sürükleyip bırakın. daha sonra aynı menude video diye bir seçenek var ve hemen altında sinama kipi diye bir seçenek var oraya girin ve örtüşme görüntü kipi ayarlarını "sinema kipi tam ekran" olarak seçin... goreceksiniz ki pc de video açtığınıza tv ye tam ekran kolonlayacaktır... goruntuyu tv de seyrederken bir yandan da pc de istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. İyi seyirler

• merhaba,
    en iyi divx player BİLGİSAYARDIR gerçeğine inanıyorum.Tek kelime ile kusursuz.Fakat pc den tv ye aktarım s-video kablosu ile kalite düşüyor.benim tv de arçelik pek özelliği yok 550 ytl ye alınmış 72 ekran,(ASIL PROBLEM)direk s-video girişi yok ek aparatla receiverden veya tv nin arkasından giriş yapıyorum...7 ytl ye aldığım 10 metrelik s-video kablosu ile görüntü kalitesi azalıyor ek olarak bi de ses kablosu çekiyoruz salona biraz uğraşı gerekiyor.Daha kaliteli bir s-video kablosu alsam görüntü kalitesi düzelirmi?veya ekran kartımın monitör çıkışından tv ye görüntü aktarımını nasıl yaparım,mümkünmü?
    yorumlarınızı bekliyorum...
  • arkadaşlar ben laptopu ilk seferde tv nun ve laptopun s-video girişlerinden bağladım ancak hiç memnun kalmadım.arkadaşlarımızın bahsettiği adaptörü kullanarak scart dan bağladığımda da aman aman bir değişiklik gözüme çarpmadı.ancak şöyle bir uygulama yaptım;adaptörün üzerindeki rca girişlerinden sarı olanı rca kablosu yardımıyla tv nun av2 girişine taktığımda görüntü biraz daha netleşti, ancak tatmin edemedi açıkçası.bunun üzerine vga kablosu aldım.(15 pin d sub erkek-erkek olması gerekiyor,piyasada genelde erkek-dişi var.ben konya da bulamadım internetden almak zorunda kaldım)bilgisayarı bağladığımda işte budur dedim.tabii bu durum dvi çıkışı olan yeni nesil cihazları kapsamıyor.15 pin kabloyla sonuç böyle oldu tavsiye ederim:

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar

• quote:

Orjinalden alıntı: dandini2000

arkadaşlar ben laptopu ilk seferde tv nun ve laptopun s-video girişlerinden bağladım ancak hiç memnun kalmadım.arkadaşlarımızın bahsettiği adaptörü kullanarak scart dan bağladığımda da aman aman bir değişiklik gözüme çarpmadı.ancak şöyle bir uygulama yaptım;adaptörün üzerindeki rca girişlerinden sarı olanı rca kablosu yardımıyla tv nun av2 girişine taktığımda görüntü biraz daha netleşti, ancak tatmin edemedi açıkçası.bunun üzerine vga kablosu aldım.(15 pin d sub erkek-erkek olması gerekiyor,piyasada genelde erkek-dişi var.ben konya da bulamadım internetden almak zorunda kaldım)bilgisayarı bağladığımda işte budur dedim.tabii bu durum dvi çıkışı olan yeni nesil cihazları kapsamıyor.15 pin kabloyla sonuç böyle oldu tavsiye ederim:

Olay budur

• PYLŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM RKDAŞIM.KABLOYU ALDIĞIN İNTERNET5 ADRESİNİ YAZMAYI UNUTMUŞSUN,KABLONUN RESMİNİDE EKLERSEN SEVİNİRİM.BEN Bİ KABLO BULDUM Bİ BAKARSAN;VE ayrıca laptopta yapmışsın,ben kasada nasıl yapabilirm?sanırım kasadan çıkan 15 pin erkek fakat tv ye girecek uç olan composite olmalı...ekran kartım msı fx 5200 t128 tvout s-video

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=2606262#aciklama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MURAT4108 -- 5 Ekim 2006; 13:12:28 >

• dostum ben bundan aldım.yalnız senin ekran kartının özelliklerini bilmiyorum.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1255&productid=bs5525
  • Arkadaşlar benim sorunuma bi çözüm bulunursa cok memnun olucam
    Ben Sony Vaio Laptop aldım ama bi konuda cok canım sıkıldı
    Laptopun ne s-video ne compozit çıkışı var
    1 VGA ve 1 İ.link (ieee1394) çıkışı var
    benim derdim tv ye nasıl bağlayacağım
    Nette baktım Türkiyede VGA to S-Video dönüştürücü ve VGA to Scart dönüştürücü satan bi site yok
    Yabancı sitelerde buldum fakat sipariş veremiyorum
    1) Bunu alabileceğim bir yer varmı
    2) İ.Link (ieee1394) çıkışından bir dönüştürücüyle tv ye görüntü verebilirmiyim
    Lütfen yardımcı olun
    Şimdiden teşekkürler

• Merhaba, benim laptopun sadece s-video ve vga çıkışı var.(15 pin) Tv’de Philips 29PT9521 ve s video,component ve hdmi girişi var. Laptopu s videodan tv ye bağladım ama kaliteli bir görüntü alamadım. Vga dan hdmi girişine bağlantı sizce mümkün müdür?(ya da component’e) Bütün forumları okudum ama pek bir açıklama bulamadım. Kablolara baktım, vga to vga var, onu vga-dvi dönüştürücüsüne bağlasam onuda dvi-hdmi kabloyla tv ye aktarabilir miyim?(çok mu ütopik oldu) kusura bakmayın ama böyle bir şeyle karşılaşsanız ne yapardınız , yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • dostum o dönüşüm kablolarını bulmak bayağı zor.çok da dert etme kendine.bak:

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.