Şimdi Ara

PC den ses ev sinema sistemine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PC yi HDMI ile tv ye bağlayıp sesi tv üzerindenHome Theatre sisteme aktarmak mümkün mü arkadaşlar? (TV samsung 55H6500)

• ANIL A kullanıcısına yanıt
    Home theatre sisteminizin modeli önemli ve hdmi arc çıkışı varmı tvde,, sesisteminde hdmı arc özelliği varmı.
  • Şimdi kontrol ettim hdmi ların birinde varmış televizyonda. Aslında daha ses sistemi almadım daha onra alacam ama kablo vs ona göre ayarlıyorum tadilat var
    Sessistemindede hdmı arc özelliği olursa iyi olur,, exradan optik kabloyla falan uğraşmazsınız.. sessistemi maliyeti 500 ü geçerse, birazdaha ekleyip, AVR cihazı almanızı öneririm.http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-htp-073-51-sinema-sistemi_1888.aspx?CatId=213 4 adet hdmı girişiyle,, diğer optik ve RCA girişleriyle bir çok cihazı aynıanda bağlantı yapılabilir.
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    tamamdır teşekkür ederim çok faydalı oldu yormlarınız.

Anladığım kadarıyla TV deki ARC destekli HDMI portuna yine ARC destekli Home Theatre sistemini bağlayacağım, böylece tv sesi hangi kaynaktan alırsa alsın Home Theatreın hoperlöründen ses gelecek.

Son bir soru ;

Bu şekilde PC yi bağladığımda PC deki içerikten gelen 5.1 ses aynen 5.1 olararak aktarılacak değilmi yani Home Theatre tüm hoperlorden ayrı kanal olarak ses verebilecek... ??
    Onu tam bilmiyorum
    Son sorunuzun cevabı biraz karışık. Bu olay daha çok tv'nizin özelliklerine bağlı bir durum.

Şöyle örnek vereyim. Misal benim Sony tv usb'den bir film bağladığımda dolby sesleri 5.1 olarak ARC özelliği ile ev sinema sistemine aktarabilirken dts sesleri 5.1 olarak aktaramıyor. Bu tamamen tv'deki lisans anlaşmaları ile alakalı. Başka markalarda dts sesi de iletebiliyor olabilir. Deneme şansım olmadığı için bir şey diyemem. Pc'yi hdmi ile Tv'ye bağladığınızda da benzer bir durum olabilir.

Bu sebeple ev sinema sistemi olarak emin arkadaşın da önerdiği giriş seviyesi bir AVR'li sistem alırsanız, tüm kaynakları AVR'ye hdmi ile bağlarsanız bu tarz aktarma aktarmama gibi sorunlar yasamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler... Bu arada geçen bir Samsung yetkilisiyle konuşurken tv nin optik çıkışına bir ses sistemi takarsak TV hangi inputdan ses alırsa alsın optik üzerinden ses sistemine verecektir dedi. Doğrumudur emin değilim...
    Evet dediği doğrudur. Sonuç olarak siz ses çıkış seçeneğini seciyorsunuz ve alet de sesi oraya yönlendiriyor.

Ama asıl önemli detay tv optik çıkıştan hangi formatları iletebiliyor. Benim Sony'nin dts sesleri iletemediğini belirtmiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Samsung dts destekliyor,,
    Ses;
    Dolby MS10 / MS110
    Dolby MS10
    DTS Studio Sound / DNSe+
    DTS Studio Sound
    DTS Premium Sound / DTS Premium Sound 5.1
    DTS Premium Sound 5.1
    3D Ses-Var
    Otomatik Ses Dengeleyici-Var
    Ses Çıkışı (RMS)
    10 watts x 2
    Hoparlör Türü
    Aşağıdan Ses Veren + Tam Aralıklı
    Çoğu multimedya kullanıcısı bundan dolayı tercih ediyor. Yalnız 1. durum; optik çıkışltan dts 2.0 desteği var, 5.1 çözermi bilmiyorum.
    2. durum; Tv kendi lisansındaki özelliklerini (ses effektleri, eq geçişleri) kulaklık çıkışına izin vermiyor. Aynı durum Optik çıkışta (bugün eq ayarı yapmadı).
    Karışık yani.
    Sizinde bahsettiğiniz gibi,, özellikler özellikle Tv de çok kısıtlı veriliyor; Uydu alıcı var,, 3d var,, hdmı arc var,, optikal çıkış var. Detayına inmiyorlar,,
    HDMI İN audio video format ?? opticak out audio format ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 4 Kasım 2014; 19:21:17 >

• Kullanıcı klavuzundan...

To listen to 5.1-channel audio from an external device, connect the device to the TV via an HDMI
    cable and the device's digital audio output connector directly to the home theatre system.

A home theatre system that has been connected to the TV using an HDMI cable and an
    optical cable supports 2-channel audio only. 5.1-channel audio is, however, available for digital
    broadcasts with 5.1-channel audio
  • avr'de boş hdmi input varsa hdmi inputlarından birine pc'yi bağlayın yeterli, o kadar uğraşmaya gerek yok,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANIL

Şimdi kontrol ettim hdmi ların birinde varmış televizyonda. Aslında daha ses sistemi almadım daha onra alacam ama kablo vs ona göre ayarlıyorum tadilat var

hdmi input'lu bir avr alın o zaman :))))
  • tv'deki optik output'la o an tv'deki sesi (uydu açık ise uydu kanallarını, pc bağlı ise pc'deki veriyi) avr aracılığıyla alabilirsiniz

sadece şunu unutmayın, tv'deki optik output sadece sesi dışarı vermeye yarar, yani başka bir optik cihazı bağlayıp tv'den ses almaya yaramaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.