Şimdi Ara

pc'den sadece radyo frekansı gibi ses çıkması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şu an çıkan sesten dolayı kafayı yemek üzereyim yaklaşık 2 saat önce başladı problem ama neden kaynaklı bilmiyorum. ethernet problemi vardı pc'de ayarları filan kurcalıyordum bundan mı kaynaklı bilmiyorum.

ethernet için driver yükliyim dedim

the realtek network controller was not found. if deep sleep mode is enabled please plug the cable

diye hata verdi. ondan sonra bende artık neti araştırmaya başladım biostan lan rom filan kapalıydı açtım ama nafile ethernet girişi bi türlü çalışmadı. bunla ilgili bayağı ayarları kurcaladım yerli yabancı kaynaklarla zaten çözemedim problemi. ancak o arada ses vardı pc'de bi anda oldu. bi video izliyordum baktım sürekli uğulduyor makine bende video kaynaklı sanıyorum. neyse kapadım videoyu baktım hala devam ediyor o andan itibarende kesilmedi.

hani olur yanlış bi driver ayarı yaptım veya sertifika yanlış yükledim diye direk formatı çakayım dedim zaten kıllanmıştım ethernet içinde başka çözümüm kalmamıştı.

şimdi temiz win 10 kurdum yine ssd'ye ama yok ne ses düzeldi ne ethernet düzeldi. kafayı yemek üzereyim sinirden.

şu an hoparlörden sadece uğultu şeklinde ses geliyor. kesinlikle açılan video, müzik sesi filan alınamıyor. arka ve ön jak girişlerini denedim olmadı. headset kulaklık denedim olmadı telefon kulaklığı denedim olmadı. sürekli aynı hışırtı mı diyim uğultu mu diyim o ses geliyor. driver defalarca kaldırıp kurdum. güncelliği kontrol ettim. pc'den hışırtı dışında başka ses çıkmıyor. ses düzeyini kısıp/yükseltme ile doğru orantılı artıyor. düzeyi 0 yapınca ses komple kesiliyor.

not olarak ethernet problemi için uğraşırken bios pilini çıkarıp taktım. pc açılışta uyarı verdi hatta ayarlar default oldu diye 2 seçenek sunmuştu biri setup biri continue olması lazım. üstteki setup seçeneğine basıp devam etmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kr3yzi -- 15 Mayıs 2018; 21:9:38 >

• güncel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.