Şimdi Ara

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
4
Favori
59.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m_temur

selamun aleykum arkadaşlar..cahillliğimi mazur göreceğinizi umarak size nacizane bi sorum olacak...dm500 ile pc deki filmleri izlemek için pc nin açık olması gerekiyor mu? eğer öyleyse yani pc açık olacaksa zaten açık olacak olan pc den yüklediğimiz filmleri dm500 e gerek kalmadan hem de hem dm500 ü hem de pc yi gereksiz programlarla daha da kasmak yerine direkt pc den izlemek daha mantıklı değil mi sizcee?

tv var tv var :)))

106 ekran la 17'' ekranda izlemenin farkı olur tabiki

birde odada tek izlemek var yada normal tv de arkadaşlarınla izlemek var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 17 Mart 2010; 10:02:56 >
  • yani açık mı olması gerek
  • quote:

yani açık mı olması gerek

tabiki açık olması gerek ...

monitoru kapatabilirisn
  • o zaman bence fuzuli iştigal bişi...pc açıksa direkt pc den izlerim zaten daha iyi...lcdtv mi pc mönitörü olarak da kullanıyorum da...sağolun arkadaşlar yine de...
  • quote:

o zaman bence fuzuli iştigal bişi...pc açıksa direkt pc den izlerim zaten daha iyi...lcdtv mi pc mönitörü olarak da kullanıyorum da...sağolun arkadaşlar yine de...

bendeki laptobuda hdmi den 106 lcd ye takınca gerek kalmıyor ama

laptobu ve 106 lcd si olmayan arkadaşlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: orion1907

Selam arkadaşlar

Nihat arkadaşımın da desteğiyle bu işlemi yapmak için kolları sıvadım.

Win7 64 bit işletim sistemi kullanıyorum. Dreambox 500s cihazım var.

Anlatılan her şeyi yapmama rağmen bir türlü NO CONNECTİON TO VLC SERVER AVAILABLE sorununu geçememiştim.

Bu gün aklıma gelen bir işlemi yapıp tekrar denediğimde sorunsuz olarak MKV dahil tüm formatları açabildim :D

Şu anki mutluluğumu hiçbir şeye değişmem. 3 gündür kafayı yemiş bir şekilde çırpınıyordum.

Neyse uzatmadan sorunu nasıl çözdüğümü yazayım.

Öncelikle anlatılan her şeyi eksiksiz yapacaksınız.

Daha sonra PC de oluşturduğunuz klasör var ya işte o klasörün bulunduğu harddiskin FAT32 olması gerekmektedir. FAT - NTFS - EXFAT gibi biçimlenmiş harddisklerden bilgileri okuyamıyor.

Ben bunu 500 gb harddiskim de uygulamadan önce "g" sürücüsünü (Kingston USB 4GB) yani flash diskimi FAT32 ye biçimlendirdim.

xlcf.xml dosyası içindeki dizinide "<config name="set1" startdir="g:" cddrive="f:" /> değiştirdim ve sorunsuz izliyorum.

yanlış bilgi diskin mutlaka FAT32 olması gerekmiyor Benim disk NTFs olarak biiçimlendirilmiş ama şu an için hiç bir sorun yok gayet güzel izliyorum. Sen başka hata yapmışındır

• selam arkadaşlar.Herşeyi yaptım fakat şu vlc nin web interface ini görüntüleYemedim.tcp ıp OLAYINI BECEREMİYORUM.

Elle ip verdiğimde internet bağlantısı gidiyor.Dolayısıyla vlc web interface için yazdığımız 127.....:8080 li adres görüntülenemiyor.

Yok mu bir insan evladı şu krize çözüm bulacak.Kafayı yiyecem.Windows 7 kullanıyorum.
  • ip yi de verdik.Herşeyi hallettik şu web interface i göremedik arkadaşlar.Yardımcı olursanız sevinirim.

Hoşçakalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlekesiz

ip yi de verdik.Herşeyi hallettik şu web interface i göremedik arkadaşlar.Yardımcı olursanız sevinirim.

Hoşçakalın.

verdiğin iğ yi cihazada girmen gerekir 1.sayfada anlatıldı ...

onu yaptığn halde yapamıyorsan bilemiyorum
  • nihat ustadım web interfaci de gördük.Herşey ok fakat dreamboxton vlc frontend i açtığımda no connection to vlc server hatası veriyor.

Windows 7 kullanıyorum ve C harddiskinde film olarak paylaşıma everyone olarak açtım. Ama yok dosyaları görmüyor.Yanlış nerede olabilir ?
  • 1. bilgisayara sabit bir ip vermişsen

PC DEKİ FİLMİ DREAMBOX 500S İLE TV'DE OYNATMA

2. vlcf dosyasına bilgisayara verdiğin ip numarasını girmişsen
    <server name="set1" ip="192.168.2.20" webif-port="8080" stream-port="9090"

3. bilgisayarda kurulu olan vlc playerin kısayolunun hedef kısmına gerekli kodu yazmışsan
    "C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe" --extraintf=http

4.dosyalarını paylaşıma açmışsan
    5.bilgisayardaki vlc playeri çalıştırıp dreamdaki vlc fronted i açtığın zaman halen bağlanmıyorsa

ya kablosuz internetin var olmuyordur
    ya da virüs programın , güvenlik duvarın vs engel oluyordur..

• Hepsini tam olarak yaptım.Modemim ethernet zaten 4 lü router.Wireless değil.

Ama yok olmuyor.Güvenlik duvarına vlc yi dahi ekledim olmuyor.Akıl sağlığımı bozmayayım neyse.

Ama çok sağol emeklerin için anlatımın 10 numara.

Kal sağlıcakla.
  • NO CONNECTION AVAILABLE sorunu cihazı aldığımdan beri benimde başımdaydı.. Yaklaşık 2 saatlik bir uğraş sonunda sorunu çözdüm :)

Yukarıda anlatılanlara ilaveten;

bilgisayarınıza sabit bir ip vermek ve güvenlik duvarını iptal etmek. Sadece windows güvenlik duvarı var ise VLC'yi eklemek. Virüs programında güvenlik duvarı var ise onu kapatmak sorunu çözüyor.. Kafayı yemek üzereyken akıl ettiğim bi sorundu herkese Allah sabırlar versin umarım işinize yarar
  • üstad tarif için teşekkürler..
    zor da olsa yapabildim.(1-Wireless ile değil kablo ile bağlanmak gerek. 2.Win7 paylaşım dosyası açmak biraz zor oldu. 3.Cihaz hafızası bitmiş,FTP ile VLC kurarrak yapabildim)
    Resimleri görtebilmek için ne yapmalıyım,birde filmler durararak ilerliyor,nasıl hızlandırabilirim.
    Çok teşekkürler....
  • ben bütün ayarları yaptım fakat dreamboxtan vlc ye bastığımda vlcj.so undefined diyor. ne yapmam gerekir?
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockerboy-h

ben bütün ayarları yaptım fakat dreamboxtan vlc ye bastığımda vlcj.so undefined diyor. ne yapmam gerekir?
    teşekkürler.

o dosyayı bulamıyor sanırım cihazdaki vlc yi addonsdan tekrar yükle
  • usta
    pc deki filmleri izlemek için gerekenleri yaptım.dreambox tan pc deki filmleri görebiliyorum.pc den filmi vlc ile açıyorum.dreamboxtan filmin üzerine tıklıyorum şu hatayı veriyo

an error occurred while trying to send commands ,or receiving the stream.please ensure that vlc is started on the pc,and that can play the chosen file

sorun nerde acaba yardımcı olursanız sevinirim
  • Dreambox 500S i açıyorum ve "one moment please" çıkıyor. ama bir türlü kanallara bağlanmıyor. sürekli devam ediyor. ne yapmam gerekiyor. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hhe

usta
    pc deki filmleri izlemek için gerekenleri yaptım.dreambox tan pc deki filmleri görebiliyorum.pc den filmi vlc ile açıyorum.dreamboxtan filmin üzerine tıklıyorum şu hatayı veriyo

an error occurred while trying to send commands ,or receiving the stream.please ensure that vlc is started on the pc,and that can play the chosen file

sorun nerde acaba yardımcı olursanız sevinirim

vlc yi kaldırıp son versiyonu kurun kurulumda activex i işretlemeyi unutmayın..

rockerboy-h sanırım cihaz çökmüş yeniden kurulum yapn ..
    aşaıdaki adresteki mavi buyuk link
    http://forum.donanimhaber.com/m_27297466/mpage_1/key_/tm.htm

• Allah razı olsun abim yaa...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.