Şimdi Ara

PC de müzik yapmak isteyenler bir araya gelelim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
4
Favori
1.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıkta da belirttiğim gibi hobi amaçlı veya profesyonel bu işe gönül vermiş olan Donanımhaber forum üyeleri olarak belli aralıklarla bir araya gelip atelyöler yapsak ve bilgi alış verişinde bulunsak nasıl olur?

Bu şekilde birbirimizle tanışmış eksiklerimizi giderme imkanı bulabilir hatta amatörler için belki kayıtlar alabiliriz ve bunları paylaşabiliriz diye düşünüyorum.

İlgili Konu Başlıkları: Sound mastering, ses mühendisliği, miksing, post prodüksüyon, stüdyo kayıt, amatör müzik, ableton live, cubase, fruity loops, reason, lmms, audacity, linux, canlı kayıt, vokal ses, dubstep, elektronik müzik, VST

Edit: Katılımcı arkadaşlardan ricam hangi şehirden olduklarını belirtirlerse memnun olurum.

Ben İstanbul Başakşehir'deyim.

Mevcut Donanımlarım:
    Lenovo Notebook i7 3630QM + 8GB ram + 500GB HD
    HP Pro Minibook i3 6500u + 8gb ram + 128GB SSD + 50" Panasonic Plasma
    Creative EMU 0202 USB Ses Kartı
    Creative Live 5.1 USB Ses Kartı
    M-Audio Axiom Air Mini 32 Keyboard
    Cardoid Giriş Seviyesi Mikrofon
    Pioneer 5-20Khz Bass Serisi DJ Kulaklık
    Pioneer SC LX 56 AV Receiver + Definitive Front Speakers
    Pioneer PD6300 CD Çalar + Pioneer GR333 Ekolayzer
    Yamaha Natural Sound Hifi Amfi + Sony CD Çalar + Acoustic Research Edge Black Speaker
    Sony 42"LCD Monitör
    4TB Harici disk + Çeşitli VST ler, FLAC müzik arşiv vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uisik34 -- 1 Nisan 2017; 12:6:7 >

• Ben katılırım Bence güzel olur.

- Profesyonel değilim ama şöyle bir parçam :https://m.youtube.com/watch?v=qiSrYRF93M0

- Şöyle de bir konum var :https://forum.donanimhaber.com/nasil-dj-olunur-anlatiyorum-yasal-ciddi-konu--120297908#120297908

:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Cok iyi olur hocam. 4 5 aydir ugrasiyorum fl ile tur olarak groove house electro/progressive house ve tribal groove ile ilgiliyim. Sc linkimi paylasiyim bi kac calismam var bitiremedim henuz

https://m.soundcloud.com/efsunger

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3 yıl ömrü kalan adam

Ben katılırım Bence güzel olur.

- Profesyonel değilim ama şöyle bir parçam :https://m.youtube.com/watch?v=qiSrYRF93M0

- Şöyle de bir konum var :https://forum.donanimhaber.com/nasil-dj-olunur-anlatiyorum-yasal-ciddi-konu--120297908#120297908

:)

3yıl ömrü kalmış bir DJ aramızda, merhaba hoş geldin.

• quote:

Orijinalden alıntı: imakenya dragons

Cok iyi olur hocam. 4 5 aydir ugrasiyorum fl ile tur olarak groove house electro/progressive house ve tribal groove ile ilgiliyim. Sc linkimi paylasiyim bi kac calismam var bitiremedim henuz

https://m.soundcloud.com/efsunger

Merhaba azizim en azından bir yerden başlamışız, hoş geldin.
  • Sanırım 3 kişi toplanacağız. Herkes İstanbul'da mı?
  • Gayet hos olmus ben de ilgileniyorum. House'un her turu ilgi alanim ekstra olarak klasik muzik ile de ilgileniyorum. Daw olarak studio one, fl studio(uzun zamandir kullanmiyorum). Ayrica bir adet mix kanalim var youtubeda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o zaman aktiflestirelim az ortami ben sorayim biseyler :D

İlk sorum mastering ile ilgili export edip telefona arip ordan dinliyorum bi sorun yok sounclouda atinca noise lar kafayi yiyor cizirtili igrenc bi ses oluyor o an bunu engellicek ne yapabilirim

Bide mixing icin basitinden bi efekt plugini falan biliyor musun parcanin introsunda adamlar 1 kick 1 clap kullaniyor cok guzel bi ses cikiyor ben yapinca aralar bosluk kalinca hos bi sound cikmiyor

Reverb delay flanger gibi efektler daha 1 2 tane de vardi hatirlayamadim onlari neye gore kullanmaliyim amaclarini az cok deneye yanila anladim biraz reverbi az ses olan yerlerde doldursun cok yavan kalmasin diye atiyorum arada

Bide limiter compressor compressor multiband gibi seylerin amacini anlayamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imakenya dragons -- 4 Nisan 2017; 18:6:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Axwell.

Gayet hos olmus ben de ilgileniyorum. House'un her turu ilgi alanim ekstra olarak klasik muzik ile de ilgileniyorum. Daw olarak studio one, fl studio(uzun zamandir kullanmiyorum). Ayrica bir adet mix kanalim var youtubeda.

Merhaba hoş geldin. Kusura bakmayın bir süredir ilgili başlığı ziyaret edemedim. Diğer arkadaşlar özelden ikamet adreslerini yazarlarsa bu Mayıs ayı ilk haftaları ilk tanışma toplantısını yapabiliriz.
  • quote:

Hocam o zaman aktiflestirelim az ortami ben sorayim biseyler :D

İlk sorum mastering ile ilgili export edip telefona arip ordan dinliyorum bi sorun yok sounclouda atinca noise lar kafayi yiyor cizirtili igrenc bi ses oluyor o an bunu engellicek ne yapabilirim

Bide mixing icin basitinden bi efekt plugini falan biliyor musun parcanin introsunda adamlar 1 kick 1 clap kullaniyor cok guzel bi ses cikiyor ben yapinca aralar bosluk kalinca hos bi sound cikmiyor

Reverb delay flanger gibi efektler daha 1 2 tane de vardi hatirlayamadim onlari neye gore kullanmaliyim amaclarini az cok deneye yanila anladim biraz reverbi az ses olan yerlerde doldursun cok yavan kalmasin diye atiyorum arada

Aslında amacım bu tarz soruları bir tanışma toplantısı sonrasında yapabileceğimiz atelyelerde beraber test edip denemek. Yazmış olduğun sorular için baz fikirlerim var ama uzun uzadıya burada nasıl anlatayım? :D

• faydali bir konu olmus ben de hobi olarak beatmakerlık'a basliycam. fruity loops kullanmayi biliyorum ama diger programlari da ogrenmeye calisicam. yeni bi laptop, midi klavye arastiriyorum.

ben de ist basaksehirdeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shad0w -- 16 Nisan 2017; 12:37:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

quote:

Aslında amacım bu tarz soruları bir tanışma toplantısı sonrasında yapabileceğimiz atelyelerde beraber test edip denemek. Yazmış olduğun sorular için baz fikirlerim var ama uzun uzadıya burada nasıl anlatayım? :D

Hocam bulusmaya falan katilamam muhtemelen eskisehirdeyim sen bana otomasyonda ise yaricayack mixing icin guzel bi efekt vst si falan soylesende olur :D

• quote:

Orijinalden alıntı: oz84

faydali bir konu olmus ben de hobi olarak beatmakerlık'a basliycam. fruity loops kullanmayi biliyorum ama diger programlari da ogrenmeye calisicam. yeni bi laptop, midi klavye arastiriyorum.

Donanım konusunda yardımcı oluruz. Hatta almayı düşündüğün bazı ekipmanları almadan önce bende olanları deneyebilirsin. İlk yapılacak görüşmeye Başakşehirde olmanızdan dolayı katılabilirsiniz diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam bulusmaya falan katilamam muhtemelen eskisehirdeyim sen bana otomasyonda ise yaricayack mixing icin guzel bi efekt vst si falan soylesende olur :D

Azizim VST konusu sonsuz bir okyanus gibi çok fazla efekt, arayüz ve sesler bulabilirsiniz. Malum eklentiler bende harici diskte ziyadesiyle mevcut bir stüdyodan almıştım zamınında ve sonrasında torrentlerden edindiğim bir o kadar daha VST ye sahibim. FL kullandığınız için FL VST diye malum torrent sitelerden aratıp indirebilirsin. Torrent paylaşım ve site adı sorun olabileceğinden özelden yazarım.

• arkadaslar sizce bu iki midi keyboard dan hangisi daha iyidir bu ikisinden birini dusunuyorum 2. el. bu islerden anlayan arkadaslardan tavsiye bekliyorum

M-Audio Oxygen 25 MKIV | 25-Key USB MIDI Keyboard & Drum Pad Controller (8 Pads / 8 Knobs)https://www.amazon.com/dp/B00IWTZZ8S/ref=cm_sw_r_cp_api_Rt19ybAWNK2A3

M-Audio Axiom AIR Mini 32 | Premium 32-Key USB MIDI Keyboard & Drum Pad Controller (8 Pads / 8 Knobs)https://www.amazon.com/dp/B009SS6A8Q/ref=cm_sw_r_cp_api_rv19ybPEC9EWW

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oz84

faydali bir konu olmus ben de hobi olarak beatmakerlık'a basliycam. fruity loops kullanmayi biliyorum ama diger programlari da ogrenmeye calisicam. yeni bi laptop, midi klavye arastiriyorum.

Donanım konusunda yardımcı oluruz. Hatta almayı düşündüğün bazı ekipmanları almadan önce bende olanları deneyebilirsin. İlk yapılacak görüşmeye Başakşehirde olmanızdan dolayı katılabilirsiniz diye düşünüyorum.

tesekkurler dostum elbette gelmeye calisirim bulusmaya

• Ben tericihim yine diyim sen düşünmeye devam et

Axiom AIR Mini 32 | Premium 32-Key
  • bende fl studio ve ableton ile uğraşıyorum bu sıralar. midi klavye almayı planlamaktayım fakat yabancı forumlarda 49 tuşlu midi klavye öneriyorlar. mini 25 tuşluları almayın pişman olursunuz gibi şeyler yazılmış genellikle. 49 tuşlu alsam çok büyük masada sıkıntı olacak. siz ne önerirsiniz küçük midi klavyelerle sıkıntı yaşar mıyım?

bu arada buda benden olsun :https://soundcloud.com/kulubeats/izmir-marsi-enstrumantal
  • Home studio ile yapmış olduğum müzik çalışmaları
    https://www.youtube.com/channel/UCelGjFbgLyb0uikOPqC3lfQ
  • Gençler ben de varım...

Progressive Rock/ Metal icra ediyorum.

Ekipmanlarımın arasında her ne kadar PC olmasa da kayıt işleriyle uğraşıyorum.

iTrack Dock Studio Pack
    iPad Air
    Sonic Port
    Cubasis
    Garageband
    Animoog for iPad
    Sunriser

kayıtlarımı https://soundcloud.com/opethianskies dan dinleyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.