Şimdi Ara

pc de donmalar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar.bende bir kaçgündür bi sorun meydana geliyor.pc birden donuyor.şöyleki müzik dinliyosam müzik duruyo ekranda mouse hareket etmiyo.ama mesela donanım haberdeysem o sırada kafa salalyan smile mesela kafa sallmaya devam ediyo o donmuyo.böyel bi kaç kere yaptı şuana kadar.donduktan bi kaç saniye sonra düzeliyordu dün gece reset atmak zorunda kaldım.üstadlar yardımlarınızı bekliyorum.saygılar.umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

• tozlanmasıyla alakalı olabilir mi arkadaşlar.
  • S.aleyküm sorunuz sıcaklıktan gibi kaynaklanıyo sanırım,

windowsunuz kararsız çalışyo durumuda olabilir, zira internet sayfasındaki reklamlar da bi anormallik yok diyorsunuz? İşletim sisteminiz hasar görmüş olabilir, İsterseniz Sisteminizi geri alın , Alabilirseniz ilk baştaki hale, aygıtlarınız tekrar bir yüklemenizi öneririm, yanlış bi adım atmış olabilirsiniz, Kolay gelsin
  • arkada çalışan bi güvenlik programı işlemciyi yoruyo olablir
    veya son yüklediğin bişeylerden kaynaklanıyodur büyük olasılıkla
    işlemci sıcaklığını kontrol et istersen
    sistem geri yükleme dene
  • arkadaşlar çok sağolun ama ben pek teknik bilgiye sahip değilim.sistem geri yüklemeden kastınız format atmamı oluyo acaba.
  • sistem geri yükleme format ile alaksı yok işletim sisteminin bir özelliği işletim sistemini sorunsuz çalışan geri bir tarihe geri döndürmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi opr -- 10 Kasım 2006; 15:00:34 >
  • 1- anakart chipset üzerindeki fan çalışıyormu?
    2- DRAM timing ayarlarında bir degişiklik yapıldımı?
    3- sistem konfigurasyonu ne?
  • offf ya hiç anlamıyorum ya.sistem konfigürasyonunu bilemiyorum ki.p4 3.0 vestel onyx pc.daha ayrıntılı bilemiyorum.
  • sistemim şuanki vestelin adsl kampanyasındaki sisteme çok yakın.

İşlemci : Intel® Pentium®D4 3.06 GHz, 1M L2 Cache, 533MHz FSB
    Hafıza - RAM : 512 MB DDR2
    Ekran Kartı : Tümleşik 256 MB RAM
    Ses Kartı : Tümleşik ses kartı
    Sabit Disk : 80 GB 7200RPM
    Optik Sürücü : DVD-CDRW Combo
    Monitör : 17" CRT Flat
    Eternet : 10/100 Ethernet hemen hemen bu olması lazım.

sadece ram 256 ydı ben yanına bi 512 ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep41 -- 10 Kasım 2006; 15:14:08 >
  • Bilgisayarındaki takılı fanların hepsinin yerine iyi oturup oturmadığını ve sıcaklık durumlarını kontrol et.Eğer normalse herşey format at.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VipLimE

Bilgisayarındaki takılı fanların hepsinin yerine iyi oturup oturmadığını ve sıcaklık durumlarını kontrol et.Eğer normalse herşey format at.

ok hocam yardım edenlere teşekkürler.birde bi soru daha soracağım.ekran kartı almak istiyorum.herhangi bir ekran kartını alıp direk takabilirmiyim bu pcye yoksa değiştirmem gereken birşey varmı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: recep41

quote:

Bilgisayarındaki takılı fanların hepsinin yerine iyi oturup oturmadığını ve sıcaklık durumlarını kontrol et.Eğer normalse herşey format at.

ok hocam yardım edenlere teşekkürler.birde bi soru daha soracağım.ekran kartı almak istiyorum.herhangi bir ekran kartını alıp direk takabilirmiyim bu pcye yoksa değiştirmem gereken birşey varmı.

Anakartın agp ise x1600pro,Pcı-Ex ise 7600gs veya daha üst modelleri

• viplime hocam şimdi nerden çıktı bu dicen ama bilmiyorum vallahi.anakartımı agp olduğunu nerden öğrenirim.varmı bi ipucu falan.
  • Dostum sorunun hal olmadıysa bi$ey soracağım, bu donmalar sen 256 ramin üstüne 512 ekledikten sonra mı meydana geldi? Eğer öyleyse tabiki çakı$madır birisini çıkarman lazım, çok meydana gelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: RuiNatioN

Dostum sorunun hal olmadıysa bi$ey soracağım, bu donmalar sen 256 ramin üstüne 512 ekledikten sonra mı meydana geldi? Eğer öyleyse tabiki çakı$madır birisini çıkarman lazım, çok meydana gelir

yok hocam 5 aydır iki rami kullanıyom son 2-3 gündür yapıyor.çakışsa ilk zamanlar çakışırdı?yoksa çakışıyormu?
  • Ramlerin yerlerini değiştir.
  • quote:

Ramlerin yerlerini değiştir.

ok deneyeceğim.teşekkürler herkeze.sağolun arkadaşlar.
  • quote:

viplime hocam şimdi nerden çıktı bu dicen ama bilmiyorum vallahi.anakartımı agp olduğunu nerden öğrenirim.varmı bi ipucu falan.

Muhtemelen seninki agp dir.O yüzden 1600pro al.
  • quote:

quote:

viplime hocam şimdi nerden çıktı bu dicen ama bilmiyorum vallahi.anakartımı agp olduğunu nerden öğrenirim.varmı bi ipucu falan.

Muhtemelen seninki agp dir.O yüzden 1600pro al.

ok hocam.tekrardan çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.