Şimdi Ara

Pc de Ati ekran kartı truehd-dtsma ses alma ve Asus xonar hdav1.3 slim (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
1
Favori
10.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: umur BEY

Arkadaşım kodeclerle felan uğraşma derim. Daha daha dün akşam ben hiç bir ayar yapmadan, TMT ile sesi hdmi verdim direk DTS-HD yazısı geldi. 2. ve 3. şıklarına artık yarın bakarız

hocam linktekilerin denemesini bekliyorum bugun aksam

bu arada amfin ne? amfiden suphelenmeye basladım ben artık
  • Hocam 2. şıkta okey. Yanlız 3. şıktakini nasıl yapacağımı söylersen çok ama çok iyi olur.
    Mozart: Violin concerto in D major - Allegro bunu nasıl indirebileceğim? özellikle bayılırım bu adamın bu çonçertosuna..
  • quote:

Hocam 2. şıkta okey. Yanlız 3. şıktakini nasıl yapacağımı söylersen çok ama çok iyi olur.
    Mozart: Violin concerto in D major - Allegro bunu nasıl indirebileceğim? özellikle bayılırım bu adamın bu çonçertosuna..

Kendi cevabımı alıntı yapayım, bari Tamam indirme yöntemini çözdüm.

24/192 olanlarında zaten sorun yok ses kartım desteklemekte. Diğerlerine 1 numara ufak geliyor Bu arada ses sistemim imzamda mevcuttur.

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Orijinalden alıntı: erdos113

atı nın son dravır larını yukle.gerek yok realtek yuklemeye.
    ustelık dediğim gıbı eskıden bır suru ek dosyalar yuklerken şimdi gerek yok.senın 2 cı resım zaten farklı bızımkınden oyuzden atı ye dön.
    3 cu resımdekı ffdshow audıo decoder işaretlı olsun bırde oyle dene
    yanlız her denemelerınde oynatıcı playerı yenıden başlat bu onemlı yoksa kacırabılırsın yenı ayarları.hatda bazen avr yı kapatıp aç bu bile etkili olabılıyor.başımıza zamanında cok geldi.bu arada bır şey daha var.http://img710.imageshack.us/i/005i.png/ burdakı ayarlar aynen olmalı.dtshdma ve truehd seçili olmalı..

ati hdmi outtaki supported formats altta resimdeki gibi, ( dts MASTER yazmıyor ama orda) seninkinde de aynı mı bunlar?

uzun yıllardır klmcodec kullanırım,
    ffdshowda hdmi ve spdif outtaki pass thorughlar tıklı,
    eskiden ac3 filter kullanırdım. klmcodecde default o gelirdi.

mediaplayer classicde 64bit 32 bit hepsini denedim olmadı, dts HD sesi DTS iletiyor. dolby true HD de ise DD oalrak iletiyor, ve sesde bazen sorun patlamalar filan oluyor, yani receiverda hala HD yazısı goremedim.
    sorun 64bit win7 de olabilir mi? her seyisilip yeniden denerim de , sorun bu degilmiş gibi geliyor.+

2. sorunum da : Z5500de bile NENA.DTS parcasini buz gibi DTS olarak dinlemiştim. bunda olmuyor.. parçayı alltaki linke upload ettim. 30 MB

http://www.2shared.com/file/xzhKm_OY/DTS_nena.html (alttaki kucuk download yazısı secilecek)

3. sorum da şu : bi topicde cok kanallı flaclar veya wavlar veya yuksek khz li flaclar filan var, link de şu : burdaki parçaları denediniz mi?

http://www.2l.no/hires/index.html

Pc de Ati ekran kartı truehd-dtsma ses alma ve Asus xonar hdav1.3 slim

ekdeki dosyayı ındırdım denedım bende hıc ses cıkmadı.başka bır playerda denedım hışırtı ses verıyordu...

resimde en altda encodect sesler yanı destekledığı sesler gorunuyor hepsı var orda.sıkıntı yok yanı.bendekı ayarlarda bıre bır aynı.. yukarda yazan deneme için yapılmış ses sadece..

iki sıkıntı gorunuyor sende ya seslerde bır sıkıntı hd değil yada avr de bır sıkıntı var..yanlız patlama sesı zamanında bendede yapmıştı,bu dts hd sesın avr ye vermedekı sıkıntıyı ortaya cıkarıyor.bende aynı patlama seslı fılımler hd seslerı almayı başarınca duzelmıştı tabı ffdshow yukleyınce duzelıyordu..sen son kez wın7 yı 32 versıyona cevır bakalım,duzelmezse tek sıkıntı avr de gıbı gorunuyor.

• quote:

quote:

quote:

atı nın son dravır larını yukle.gerek yok realtek yuklemeye.
    ustelık dediğim gıbı eskıden bır suru ek dosyalar yuklerken şimdi gerek yok.senın 2 cı resım zaten farklı bızımkınden oyuzden atı ye dön.
    3 cu resımdekı ffdshow audıo decoder işaretlı olsun bırde oyle dene
    yanlız her denemelerınde oynatıcı playerı yenıden başlat bu onemlı yoksa kacırabılırsın yenı ayarları.hatda bazen avr yı kapatıp aç bu bile etkili olabılıyor.başımıza zamanında cok geldi.bu arada bır şey daha var.http://img710.imageshack.us/i/005i.png/ burdakı ayarlar aynen olmalı.dtshdma ve truehd seçili olmalı..

ati hdmi outtaki supported formats altta resimdeki gibi, ( dts MASTER yazmıyor ama orda) seninkinde de aynı mı bunlar?

uzun yıllardır klmcodec kullanırım,
    ffdshowda hdmi ve spdif outtaki pass thorughlar tıklı,
    eskiden ac3 filter kullanırdım. klmcodecde default o gelirdi.

mediaplayer classicde 64bit 32 bit hepsini denedim olmadı, dts HD sesi DTS iletiyor. dolby true HD de ise DD oalrak iletiyor, ve sesde bazen sorun patlamalar filan oluyor, yani receiverda hala HD yazısı goremedim.
    sorun 64bit win7 de olabilir mi? her seyisilip yeniden denerim de , sorun bu degilmiş gibi geliyor.+

2. sorunum da : Z5500de bile NENA.DTS parcasini buz gibi DTS olarak dinlemiştim. bunda olmuyor.. parçayı alltaki linke upload ettim. 30 MB

http://www.2shared.com/file/xzhKm_OY/DTS_nena.html (alttaki kucuk download yazısı secilecek)

3. sorum da şu : bi topicde cok kanallı flaclar veya wavlar veya yuksek khz li flaclar filan var, link de şu : burdaki parçaları denediniz mi?

http://www.2l.no/hires/index.html

Pc de Ati ekran kartı truehd-dtsma ses alma ve Asus xonar hdav1.3 slim

ekdeki dosyayı ındırdım denedım bende hıc ses cıkmadı.başka bır playerda denedım hışırtı ses verıyordu...

resimde en altda encodect sesler yanı destekledığı sesler gorunuyor hepsı var orda.sıkıntı yok yanı.bendekı ayarlarda bıre bır aynı.. yukarda yazan deneme için yapılmış ses sadece..

iki sıkıntı gorunuyor sende ya seslerde bır sıkıntı hd değil yada avr de bır sıkıntı var..yanlız patlama sesı zamanında bendede yapmıştı,bu dts hd sesın avr ye vermedekı sıkıntıyı ortaya cıkarıyor.bende aynı patlama seslı fılımler hd seslerı almayı başarınca duzelmıştı tabı ffdshow yukleyınce duzelıyordu..sen son kez wın7 yı 32 versıyona cevır bakalım,duzelmezse tek sıkıntı avr de gıbı gorunuyor.

yok olmuyor :((((

• hd sesleri destekleyen madıa oynatıcı bulmaya calış cevrenden.zaten ben artık pc den ızlemiyorum fılımlerı boşa işkence ,egreat r6s aldım,iso dosyalarınıda calıştırıyor fıyatda oldukca uygun su aralar.belkı sıkıntın ortadan kalkar..
  • quote:

hd sesleri destekleyen madıa oynatıcı bulmaya calış cevrenden.zaten ben artık pc den ızlemiyorum fılımlerı boşa işkence ,egreat r6s aldım,iso dosyalarınıda calıştırıyor fıyatda oldukca uygun su aralar.belkı sıkıntın ortadan kalkar..

hocam pc ile ozgursun, 10 yıldır boyle yapıyorum.

mesela BR REMux indiriyorum yani hd sesler ve kalite oalrak aynı iso ile, ama pc sayesinde üstte turkce altta ingilizce altyazı ile izliyorum. hem bana hem yabancı eşime faydalı , var mı bunu yapabilen bir alet?
    kablosuz logitech touchpadli klavye var. bu arada networke baglanıyor mu, torrent download yapıyor mu , dahili harddisk taklıp? PC yi sadece torernt download yapmak icin kullanan kuzene onerebilirim oyle ise. yoksa o da ugrasılmaz. harddisk usb degil sata takılıyordur sanırım?

Benim normalde oyun gibi bir sebebim de var ama, Diger arkadaslar icin de durum cok farklı degil bence:

toplama pc alıp her kurusunu hesaplayıp, 30-40 ytl dahaz az bu daha iyi f/p fiyat filan diyip, 700ytl ye canavar gibi pc olusturup, evdeki duzende de bu nin yeri hazırsa, sonrasında ÜSTÜne 200- 250 ytl mediaplayera vermek hic az para degil.
    benim için gerekli degil ama - boyle media playerların arkasında 3stereo lu 6 kanal cıkıs yok!! en basit onboard kartta 3xstereo 6 aknal ses cıkısı var ve Pc icin 5+1 sistemler 100 ytl. yani sesin yonunu degistriiyorlar en azından kaliteden bahsetmiyorum.

Ya da su var , herkes bir laptop alıyor bu devirde artık, +250 ytl ye biraz daha guclusunu al, komple media player işini de hallet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 5 Ağustos 2012; 14:37:32 >

• ya bir de amfi mi sorun diyordum AMA sanırım aMfide degil sorun.

ceşitli denemelrimde PCden outputu kontrol ediyorum, DTS hd gorunmuyor. input ok ama.

bu arada dun DTS hd denememde input DTS HD iken, ffdshow resmen outputta PCM multichannel gosteriyordu!! ama AMfide DTS yazıyordu. bu ne lahana tursusu

POWER dvdde ses ayarı 3 tane videoyu calıstırmadan once:

1- decode ve pcm çık filan
    2- hdmi pasas yap dtsi filan.
    3 - HD sesleri HDMİ PASS YAP!

işte bu 3. şık!
    ama onu ytıkladıktan sonra Videoyu calıstırdıgımda veya iso yu, ayarı direk 1 e donuyor, ve artık 3. aYAR yok oluyor! ben de anca 2. ayara alıp DTS calısıtıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 5 Ağustos 2012; 14:40:35 >
  • Arkadaşım 4850 kullanıyorsun yoksa 5850 ekran kartını kullanıyorsun. 4000 serilerinde hd ses desteği yok diye biliyorum. Arkadaşım, temiz bir kuruluma codecsiz kurulumla test yapöan mümkünmü? Daha dün başıma çok basit bir olay geldi. Wasapi ile asio eklentileri olunca program şarkılarımı çalmadı birini silince çalıştı. Ses kartının sürücüsünü yükleyince oyunlarım çalışmadı, sürücüyü kaldırınca çalıştılar. 2 gündür ses kartı testi yapmakla meşkulümde
  • quote:

Arkadaşım 4850 kullanıyorsun yoksa 5850 ekran kartını kullanıyorsun. 4000 serilerinde hd ses desteği yok diye biliyorum. Arkadaşım, temiz bir kuruluma codecsiz kurulumla test yapöan mümkünmü? Daha dün başıma çok basit bir olay geldi. Wasapi ile asio eklentileri olunca program şarkılarımı çalmadı birini silince çalıştı. Ses kartının sürücüsünü yükleyince oyunlarım çalışmadı, sürücüyü kaldırınca çalıştılar. 2 gündür ses kartı testi yapmakla meşkulümde

yok hocam 5850 var.
    atinin sitesinde ve powerdvd nin sitesinde direk destegi yazıyor.

su anda patlama sesleri gitti, amfi ekranında DTS yazarak izleyebiliyorum.
    TRue HD de ise ekranında DD yazıyor ve izleyebiliyorum, yani en azından artık o filmlerimi izleybiliyorum patlama sesleri gitti. HD mi degil mi bilemem tabi.

ya bende aynı zamanda Xfi gamer ses kartı ve anakrtın o/b ses kartı da var.
    anakartın ki kaopalı da kulaklıkla kullanım icn xifi yi kullanıyorum hala.

acaba onun sürücüleri mi sorun yapıyo diye dusundum ama ne alaka HDmi ile pci slotundaki ses kartı? diye kurcalamadım onu.

• Bencede yapmaması gerekiyor. Atinin 5000 serisi bütün kartlarında bu destek mevcuttur. Bendeki 5870 ile bugün powerdvd ve total media thater indirip denedim. Çıkış olarak programdan çıkış olarak HDMİ verince ve pass işaretleyince sorun çıkmadı.
  • vay anasına be...senın kadar uğraşmadık bız ılk zamanlar...cok uzdu bu iş sizi...aklımada bışey gelmıyorkı başka..
    pekı ekran kartınızı sokun başka bır makınaya bağlayın.bırde orda deneyın..cevrenızde mutlaka başka bır pc vardır.
    yenı cıkan coğu leptoplarda bıle atının 5*** ekran kartları var ve hdmı cıkışlı.bırde onları deneyın..artık sızın makınanızla ılgılı yapılacak her şeyı yaptınız..
    artık boyle buna benzer değişiklikler yapmanız da fayda var.
  • selam arkadaşlar Batman dark knigt filmini truhd indirdim 31 gb ama ses çıkmıyor ne yapmam gerek görüntüde hafif donuyor ses kartımı istiyor acaba
  • quote:

vay anasına be...senın kadar uğraşmadık bız ılk zamanlar...cok uzdu bu iş sizi...aklımada bışey gelmıyorkı başka..
    pekı ekran kartınızı sokun başka bır makınaya bağlayın.bırde orda deneyın..cevrenızde mutlaka başka bır pc vardır.
    yenı cıkan coğu leptoplarda bıle atının 5*** ekran kartları var ve hdmı cıkışlı.bırde onları deneyın..artık sızın makınanızla ılgılı yapılacak her şeyı yaptınız..
    artık boyle buna benzer değişiklikler yapmanız da fayda var.

evet hocam,
    cevremde o kalitede laptop veya baska amfi vb yok, yeni tasındım ztn bursaya.

ama pc olursa benim amfiyi direk deniycem tabi ki.
    hatta receiver olursa da onunla benim pc yi deniycem.

en azından aptlama sesleri gitti ve filmleri dts yazısıyla izleyebiliyorum su an. ( dün avatar iso yu izledim)
    benim kanım sonucta o DATA DTS kodlanmamıs DTS hd kodlu, ve ben sesi saglam duybiliyorsam DTS HD olarak cozuyor demektir AMFi ama adını erkanda yazamıyor.
    DTS hd yi powerdvd cozup sonra da DTS olarak ENCODE yapıp amfiye gonderecek degil ya :)))

• quote:

Bencede yapmaması gerekiyor. Atinin 5000 serisi bütün kartlarında bu destek mevcuttur. Bendeki 5870 ile bugün powerdvd ve total media thater indirip denedim. Çıkış olarak programdan çıkış olarak HDMİ verince ve pass işaretleyince sorun çıkmadı.

arkadaslar,
    POWERDVD kullananlar şuna bir bakabilir mi?

video calıstımadan, programı acınca audio ayarlarında 3 secenek var :

1- decode and pcm oalrak pass
    2- DTS DD hdmi pass
    3 - HD audio hdmi PASS !

bu 3 .sü olayı cozecek amaaa
    videoyu calıstırınca Ayharlqadan 3. secenek gidiyor! ve master hd ve trueHD sesi de sonucta DD ve DTS olArak yazıyor ekran.

O ayarlara BAkabilir misiniz POWERDVD nizdeki?

• quote:

quote:

Bencede yapmaması gerekiyor. Atinin 5000 serisi bütün kartlarında bu destek mevcuttur. Bendeki 5870 ile bugün powerdvd ve total media thater indirip denedim. Çıkış olarak programdan çıkış olarak HDMİ verince ve pass işaretleyince sorun çıkmadı.

arkadaslar,

2- DTS DD hdmi pass
    3 - HD audio hdmi PASS !

videoyu calıstırınca Ayharlqadan 3. secenek gidiyor! ve master hd ve trueHD sesi de sonucta DD ve DTS olArak yazıyor ekran.

power dvd de denemeler yaptım.
    ilk fılmı dırek power dvd de actım ve seçeneklerı denedım olmadı hd ses alamadım..sonra dediğin gibi 3.cü secenek fılmı dırek başlatınca gorunmuyor..bende once power dvd yı actım sonra 3 seçeneği yanı hd ses seçeneğini seçtim.power dvd yı kapatmadan.fılmı mouse ıle sürükle bırak yaptım.power dvd çalışmaya başladı,avr ye baktım dts-hd master yazıyordu..
    power dvd yı kapattım.tekrar fılım uzerınden power dvd yı çalıştırdım yıne hd ses yoktu..bırde böyle dene bakalım..
    bu arada aynı fılmı pot player ıle dırek açtığımda hemen hd master cıkıyor..

• quote:

quote:

quote:

arkadaslar,

2- DTS DD hdmi pass
    3 - HD audio hdmi PASS !

power dvd de denemeler yaptım.
    ilk fılmı dırek power dvd de actım ve seçeneklerı denedım olmadı hd ses alamadım..sonra dediğin gibi 3.cü secenek fılmı dırek başlatınca gorunmuyor..bende once power dvd yı actım sonra 3 seçeneği yanı hd ses seçeneğini seçtim.power dvd yı kapatmadan.fılmı mouse ıle sürükle bırak yaptım.power dvd çalışmaya başladı,avr ye baktım dts-hd master yazıyordu..
    power dvd yı kapattım.tekrar fılım uzerınden power dvd yı çalıştırdım yıne hd ses yoktu..bırde böyle dene bakalım..
    bu arada aynı fılmı pot player ıle dırek açtığımda hemen hd master cıkıyor..

hocam 3.sıkkı HD sesi sectikten sonra filmi surukle bırakla bırakınca ses direk DTS bile degil PCM e donusuyor sonra ayarları acıyorum film oynarken bi bakıyorum 3 .secenek kaybolmus zaten. anca 2. yi secebiliyorum.
    amfiye giden diger hmdi ları cıakrsam mı ne alakaysa :P

pot palyer? onla da deniyim kaybecek bişiym yok )

• Zamanında benim ve arkadaşların yaptığı olay buydu.

TIKLA
  • quote:

Zamanında benim ve arkadaşların yaptığı olay buydu.

TIKLA

hey gidi günler hey..o gunler geldı aklıma ne uğraşmıştık...cok guzel bır anlatım umurbey..burda kalsın bu vıdeo..her şeyı anlatıyor..
  • çok zaman olmuş konuya girmeyeli video iyi olmuş yapan arkadaşların elin sağlık
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.