Şimdi Ara

PC dar boğaz mı yapıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BF V oynarken işlemci %80-85 kullanıyor. Medium ayarlarda ve kasmalarda oluyor. Acaba darboğaz mı yapıyor başka sorun mu var? Youtube de benim sistemim ile oyun oynuyorlar enn full ayarlarda 55 60 fps alıyorlar ama ben mediumda o kadar alıyorum. Sis ve kalabalığa girince 30 lara kadar düşüyor fps Oyun ve windows ssd ye kurulu.

Ryzen 3 1200

Asus RX570 4 gb 256 bit

Corsair 8 GB 3000 MHZ

Cooler master 500W

240 SSD ve 1 TB HDD

• İslemcinizin yeterli gelmesi gerekli ama, en azindan r5 serisi bir işlemci ve daha yüksek watt bir psu ile daha uzun ömürlü ve stabil bir sitem olur, ram tek kanal mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheArchaeologist -- 21 Mart 2021; 8:9:56 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • TheArchaeologist kullanıcısına yanıt
    Evet. Ram alayım dedim bir tane daha 8 lik fazla etki etmez
    diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: TheArchaeologist

İslemcinizin yeterli gelmesi gerekli ama, en azindan r5 serisi bir işlemci ve daha yüksek watt bir psu ile daha uzun ömürlü ve stabil bir sitem olur, ram tek kanal mı?

Birde monitör fps düşürür mü ? Yani benim monitörde hdmi yok dönüştürücü ile kullanıyorum

• Kullandığınız ramin aynısından alıp dual channel denemenizde fayda var.

• Islemciyide değiştirsem yararıma olur demi

• Evet.

• Teşekkür ederim.

• İşlemci ile ekran karti %10 luk bazi oyunlarda darbogaza giriyor zaten. Fakat o kadar hissetmenizin nedeni bakimsiz kalmiş cihaz olabilir. İşlemciyi sogutucusu u temizleyin ve termalacunu yenileyin. Sizi. İşlemci o ekran kartina yetmek için hep yuzde 80-90 larda calisiyor. Yani surekli yuk altinda bu nedenle yulda 1 termal macun degistirin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • can-can-can kullanıcısına yanıt
    Termal macun 1 hafta anca olmuştur cooler masterin termal macununu sürdüm. Temizledim toz vs hiç bisey kalmadı

• Yani 9nzaman sorun farkli bir yerde belkide yazilimsal. Rx 570 ugruna cokta işlemci yukseltmeye degrcek bir kart degil. Ama ileroye yatirim yapayim diyorsaniz butcenizde varsa neden olmasin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can-can-can

Yani 9nzaman sorun farkli bir yerde belkide yazilimsal. Rx 570 ugruna cokta işlemci yukseltmeye degrcek bir kart degil. Ama ileroye yatirim yapayim diyorsaniz butcenizde varsa neden olmasin.

Mesela nerde olabilir? daha yeni format attım öncedende vardı hala var. Youtubede benim sistemin aynısını full ayarlarda 60 fps ile oynuyorlar ben medium da oynuyorum ama kasmalar oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.