Şimdi Ara

Pc Aniden Kitleniyor Ve Hiç Birşeye Tepki Vermiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bilgisayarım oyun oynarken durduk yere kitleniyor ne klavye ne de mouse tepki vermiyor.Mecburen reset atmak zorunda kalıyorum.Elimde yedek parça vs olmadığı içinde parçaları değiştirip test edemiyorum.Genellikle cs go'da kitleniyordu oyunun hatası diyordum ama bugün yayın yaptığım sırada Realm Royale oynarken yaklaşık 8 saatlik yayın süresinden sonra kitlendi.HDtune ile disklere baktım sıkıntı yok.Şuan windows bellek tanılama aracı ile ramlere baktım ondada sıkıntı yok.Sıcaklıklar ise normal aşırı bir sıcaklıkta yok.
    sistemim;
    İntel i7 8700
    Asus 1070ti cerberus(sürüm:391.24)
    8x2 3000mhz Corsair vengeance ram
    asus z370 tuf plus anakart
    Cooler Master G650M 650w güç kaynağı
    corsair 240gb ssd
    toshiba 1tb hdd
    Windows 10 pro (sürüm:1803)

hyper 212x işlemci soğutucu

• sistem hddye kurulu ise yada kullandığınız obs vs hddye kurulu ise %100 çalışmaya bağlı donmalar olabilir. hddye bi test yapın yaklaşşık 2 saat kadar sürer bundan emin olun ayrıca ssd de ise bu söylediklerim ssd modeliniz giriş seviyesi ise aynı şeyler benimde başıma geldi sene 2016da yani ssd modeliniz ls serisi ise kuvvetli muhtemel bu dediklerim değilse kasanızda elektrik kaçağı olabilir anakartınızda çatlak olabilir bunu anlamanız için kasanızı dikey değil yatay kullanarak deneyin eğer bir sorun yoksa kuvettli ihtimal elektrik kaçağı eğer sorun devam ediyorsa anakartınızda sorun vardır zannımca. Tabi bu saydıklarım sadece tecrübe zamanında uyguladığım çözümlemeler bi deneyin sonuçları burdan yada pm olarak yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım
  • büyük ihtimal psu
    düşük ihtimal cpu aşırı ısınmıştır.
  • windows olay görüntüleyicisinden problemlere bir bakin hangi kod ile hata veriyor orada kesinlikle cevabi bulabilirsin.
  • PSU ya da depolama kaynaklı gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.