Şimdi Ara

PC Aniden Garip Bir Stand-By Konumuna Geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık bir haftadır PC'de garip bir durum ortaya çıktı. Aniden stand-by'da gibi oluyor. Monitörün lambası stand-by'daki renge dönüyor, HDD ve işlemci, fanlar falan duruyor. Ancak klavyenin lambası sönmüyor.
    PC bu halden tuşlara basılarak eski haline gelmiyor. Power tuşuna bastığımda 2 saniye kadar boot edecek gibi oluyor ve tekrar stand-by'a dönüyor. 30 saniye kadar bekleyip denersem de bu kez yeniden başlatmış gibi oluyor, boot işlemi yeni açar gibi gerçekleşiyor.
    Programlar anormal kapatıldığını haber veriyorlar ve eski hale getirme opsiyonu olanlar bunu teklif ediyorlar.

Ayrıca bu durum ben PC'yi açık bırakıp başından ayrıldığımda değil, çalışırken oluyor.

Bir hafta kadar önce DVD yazıcımın firmware'i ile ekran kartımın sürücüsünü yenilemiştim.

Yazıcı Plextor PX-750A ve sitesindeki son firmware versiyonu olan 1.03'ü yükledim. Daha önceden maksimal hızı 16x olmasına rağmen 4x ile yazıyordu ve yenilemeyi bu yüzden yapmıştım. Yenilemeden sonra sorun halloldu.
    Grafik kartı da Nvidia GeForce 7800GT. Onda bir sorun yoktu ancak yine de resmi sitesindeki son Forceware versiyonunu yükledim.

Bu konu hakkında aklınıza gelen bir sebep ya da bana tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?

• arkadasım normalde ben sana sole dicektm stand by ozelliğini deaktff et cunku diskleride kapatabilme ozelliği varr.. ama pc basında işlem yaparkende bunu yapmasıı ilgnç tabi..
  • Stand-by özelliği hiç aktif değildi zaten.

Bu arada PC artık ben başında değilken de kapanmaya başladı.

Fikri olan var mı? :)
  • ekran kartının eski drıver ına donmeyı denemnı tavsiye ederım belkı çözüm olur
  • Evet, tam da öyle.

Burada bir önceki mesajımı yazdıktan sonra kendim biraz Hardware-Manager kısmında dolaştım. Orada ekran kartının driver bölümünde "Eski Driver' Kur" diye bir özellik gördüm. Onu kullandım fakat bu işlem çok sancılı geçti. PC 15 dakika içinde yaklaşık 10 kez kapandı. Bazen boot işleminde dahi kapanıyordu. Yılmadım ve işlemi tamamladım.
    Şu ana kadar bir sorun çıkmadı ve eski sorunsuz haline döndü gibi görünüyor.

Bu yenilikleri buraya yazmaya girdim ki, seventyseven'in mesajını gülümseyerek okudum. :)

Benzer sorunla karşılaşan herkese aynı çözümü öneririm.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim, hoşçakalın...
  • Maalesef sorun yine hallolmadı. :(

Başka fikri ya da önerisi olan var mı?
  • Yepyeni bir teoriyle daha karşınızdayım:
    Bilgisayarın sadece evden çıkarken pencereyi evi havalandırmak için açık bıraktığımda o konuma geçtiğini gözlemledim. Havalar da soğuk olunca belki bir korunma mekanizması olarak gerçekleşiyor olabilir.
    Sağlamasını birkaç gün pencereyi açık bırakmayarak yaptım ve bilgisayarın kapanmadığını hayretle farkettim.
  • aynı sorunu yasadım.defalarca servis çözemedi.sonra bazı ögeleri degiştirmeye basladım. ve ps yi degiştirdikten sonra hiç bi sorun kalmadı.bi dene bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.