Şimdi Ara

PC Alacaklar Buraya (Başka Konu Açılmasın!!!!) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
725
Cevap
1
Favori
20.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: @WP VOLK@N

anakarti daha iyi alabilirsin parankima .mesela asus,msi,dfi.o sisteme de bunlar yakışır v paranın hakkını sonuna kadar verir..

bana 100 doları aşmayacak şekilde bir anakart tavsiye edebilir misin?
    bana amd için epox tavsiye etmişlerdi?
    hertürlü tavsiyeye açığım
  • msi da gayet ii.dfi infinity,asus bile epoxtan ii.nf4 chipsetli bir anakart işini chok rahat görecektir.

eski anakartım epox tu v hic sevmedim..
  • quote:

msi da gayet ii.dfi infinity,asus bile epoxtan ii.nf4 chipsetli bir anakart işini chok rahat görecektir.

eski anakartım epox tu v hic sevmedim..

NForce 4 anakartlar içerisinde epox uygun fiyatıyla iyi bir ürün bence.

EPOX 9NPAJ modeli var elimde stabil bir şekilde 310fsb kullanabiliyorum bence tavsiye edilebilir ürünleri var epoxun.
  • beyler imzamdaki sistemimi satmayı düşünüyorum [ monitör hariç ]. ordan gelecek parayla ve elimdeki parayı birleştirip kdv dahil 1800 YTL'e istem almayı düşünüyorum. yanlız bazı noktalarda karasız kaldım. sizin değerli görüşlerinize çok ihtiyacım var.

işlemci amd64 x2 +3800 , bu kesin. zira çift çekirdekli olmasını istiyorum.
    anakart işte en büyük handikapım. bi kere SLI olması tercihimdir. kimi epox, kimi dfi , kimi abit, kimisi de msi diyor kafamı allak bullak ediyor. overclock manyağı değilim, sadece arada sırada saat hızıyla oynarım ama çoğu zaman default değerde tutarım. yani sadece saat hızıyla oynayabileceğim, overclockla işim olmayacak bi anakart istiyorum.
    ekran kartı bu da 2. handikap. aklımdaki kartlar nvidia 6600gt, x1300pro gibi. ama bana başka önerebilecek varsa, neden onu önerdiğini de yazarsa çok sevinirim.
    harddisk samsung 120gb sata2 8mb 7200rpm
    ram ddr400 veya ddr2 533,667 yardım ederseniz sevinirim
    kasa, psu ve soğutucu mümkünse kasa psu'suz olmalı.
    cd-dvd bunları karalaştırdım zati.

şimdi önerilerinizi bekliyorum. maximum 1800ytl olmalı. monitör hariç.

• quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzuncu

beyler imzamdaki sistemimi satmayı düşünüyorum [ monitör hariç ]. ordan gelecek parayla ve elimdeki parayı birleştirip kdv dahil 1800 YTL'e istem almayı düşünüyorum. yanlız bazı noktalarda karasız kaldım. sizin değerli görüşlerinize çok ihtiyacım var.

anakart işte en büyük handikapım. bi kere SLI olması tercihimdir. kimi epox, kimi dfi , kimi abit, kimisi de msi diyor kafamı allak bullak ediyor. overclock manyağı değilim, sadece arada sırada saat hızıyla oynarım ama çoğu zaman default değerde tutarım. yani sadece saat hızıyla oynayabileceğim, overclockla işim olmayacak bi anakart istiyorum.
    ekran kartı bu da 2. handikap. aklımdaki kartlar nvidia 6600gt, x1300pro gibi. ama bana başka önerebilecek varsa, neden onu önerdiğini de yazarsa çok sevinirim.

beyler çok rica ediyorum. bi yorum getirirseniz çok sevineceğim

• quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzuncu

beyler imzamdaki sistemimi satmayı düşünüyorum [ monitör hariç ]. ordan gelecek parayla ve elimdeki parayı birleştirip kdv dahil 1800 YTL'e istem almayı düşünüyorum. yanlız bazı noktalarda karasız kaldım. sizin değerli görüşlerinize çok ihtiyacım var.

3800+ çift çekirrdek ii seçim..
    hdd 120-160 gb sata 2 ncq tercihe kalmış.
    Anakart:asus premıum-deluxe,dfi sli dr-ultra d,msi diamond olabilir.hepside stabil v yüksek performanslı.(chipset nf4)
    ramlar ddr 400 512*2 şuan için yeterlidir.
    aslında thermaltake kandalf al dicem ama fiyatı ucuk biras.245 dolar+kdv.
    cooler master centuron b5 (50 dolar psusuz)alıp psu yu da enermax,tagan,silverstone gibi %80 verimlilik v üstünde çalışan psu ile sorunsuz kullanabilirsin.(min 430w)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 11 Mart 2006; 7:04:54 >

• Selam heretic,dostum banada 400 ytl lik sistem toplayabilirmisin?

Monitör hariç sadece kasa.
  • alpernet
    kardesim ben bilgisayr programcılıgını okuyorum
    yani dedigin gibi bilgisayar görüntü degildir.
    ama müsteri her zaman haklıdır
    unutma ona göre diger parçaları düşük tutarsın istersen yardım cı olabilirim
  • EPOX EP-8HDAI PRO (VIA K8T800,LAN,SATA,RAID,S754) 63 $+KDV
    TWINMOS DDR400 512MB 46 $+KDV
    SAPPHIRE 256MB ATI Radeon 9600 XT 109 $+KDV
    SAMSUNG 80GB 7200RPM 8MB 61 $+KDV
    AMD Sempron 64 3000+ (1.8GHz,256K Cache,S754) BOX 99 $+KDV
    ASUS TA581 300W (Siyah) 58 $+KDV

Toplam Tutar: 436 $+KDV

KDV Dahil Toplam Tutar: 514.48 $
    KDV Dahil Türk Lirası: 702,265,200 TL

selamlar. yukarıdaki sistemi mavibilgisayardan toparladım. bütçem tam olarak 700 ytl
    sormak istediğim ise; acaba bu parayla daha iyi bir sistem toplanabilirmi? yada hangi parçaları değiştirmem gerekir? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orjinalden alıntı: edgarpoe

Herkese selam ben bu ayın sonunda bilgisayar alacağım elimde bir sistem var ama emin değilim .Bilgisayar biraz oyun biraz program ağırlıklı olcak değerlendirmelerinizi bekliyorum .Yardımcı olursanız çok sevinirim. Anakart EPOX EP-8NPA7I (NF4,LAN,SATA,RAID,S754)
    Ram TWINMOS DDR400 512MB
    Writer SAMSUNG 52x32x52x16 Combo Bulk Siyah
    Ekran Kartý SAPPHIRE 256MB ATI Radeon X300SE Hyper
    Memory (PCI-E)
    Disket Sürücü OEM 1.44 MB Siyah
    Hdd SEAGATE 160GB 7200RPM 8MB SATA NCQ
    Ýþlemci AMD Athlon 64 3000+ (2.0GHz, 512K, S754) BOX
    Kasa QUAKE H2178 300W Siyah
    Klavye LOGITECH Deluxe BlackMidnight (Siyah)
    Monitor SAMSUNG 793 DF 17\" FLAT CRT (Siyah)
    Mouse A4TECH BW-5 Kablolu Optik Mouse
    Speaker GENIUS SP-Q06S 120W (Siyah)

o kasadan fazla umut bekleme.gerçek 300w olduğunuda sanmıyorum.aopenlere bak bence.gpu nda çok düşük.hdd ni biraz kısıp(120 yapıp) gpu ya en az x550 yap ki rahat edesin.gerisi iyi zaten.

GİDİŞİM KÖTÜ OLDU AMA DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Farabî -- 11 Mart 2006; 17:18:36 >

• ARKADAŞLAR PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 16:00 DAN SONRA YAZMAYA BAŞLAYACAĞIM
  • nihayet üst konu olmuş..

yardım isteyenler yazmaya başlayabilirler..Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 11 Mart 2006; 18:16:54 >
  • Ben bunu orta yere yazmıştım kimse ilgilenmedi asıl başlık burdaymış :) birde buraya yazayım yanlız yazdıklarımı iyi okuyup öyle yarum yapın arkadaşlar..

öncelikle şunu belirteyim bütçe bu yani ekran kartını x800 falan yap demeyin şunu deyin bu sistem bahsedeceğim olaylarda nasıl olur...bu PC bir bara lazım internet olmıcak başka uygulamada yok amaç muzik ve görüntü aktarmak..

1. Üzerinde bir otomasyon programı çalışacak bu çok yormayan bir program satışla alakalı
    2. Ekran kartı s-video yardımı ile son model bir tv ye görüntü aktarmak için ( gerektiği zamanlarda )
    3. Arkadaşım paralı değil onun çok süper olmayan bir mixer amfisi var ses çıkışını buna vereceğiz
    4. buna bir tv kartı koysak uydu yayını için nasıl bir netice alırız
    5. Bazı dj programları var müzik için ne tavsiye edersiniz
    6. Bu makinada karaoke yapabilirmiyiz yapılıyorsa nasıl bir program lazım
    7. Ofis uygulamaları kullanılmayacak pek,belki lazım olursa !! asıl amaç müzik veya görüntü aktarmak
    8. Forumda buna benzer bir amaçla PC kullanan arkadaş varmı varsa deneyimlerini paylaşırmı ?
    9. Sistem budur bunun hakkında değerli yorumlarınız nelerdir arkadaşlar ?

SOKET 754 AMD-SEMPRON 64 3000+ 94.0000 USD 1 94 USD + KDV
    SOKET 754 ASUS-K8N 70.0000 USD 1 70 USD + KDV
    DDR SDRAM FLY-512 MB 400 42.0000 USD 1 42 USD + KDV
    AGP ASUS-A9550 GE TD 80.0000 USD 1 80 USD + KDV
    SATA SAMSUNG-80 GB SATA2 NCQ 58.0000 USD 1 58 USD + KDV
    CRT SAMSUNG-793S 108.0000 USD 1 108 USD + KDV
    CD YAZICILAR LG-COMBO 42.0000 USD 1 42 USD + KDV
    KASA FOXCONN-TH-002 55.0000 USD 1 55 USD + KDV
    KLAVYE-MOUSE SET A4TECH-KBS2830 22.0000 USD 1 22 USD + KDV
    TOPLAM : 571 USD + KDV

KDV DAHİL TOPLAM : 673,78 USD

• yazdıklarımdan çıkardığım kadarıyla ekran kartında s-video olması şart.umarım belirttiniz ekran kartının çıkışı tv de sorunsuz çalışıyordur.Bazı ekran kartları tv de tam dengeleme yapmayorlar.

*karoke v ses özellikleri için ses kartı almanız gerekebilir.Cerative Live value 7.1 işinizi görecektir.
    *işlemci v bileşenler söylediklerinzi şuan için yapabilecek güçte.Asus anakartın o modeli biras fasla kırpılmış.Daha iyi bir anakart bakabilir,ileride upgrade etmek istediğinizde sorun yaşamassınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

nihayet üst konu olmuş..

yardım isteyenler yazmaya başlayabilirler..Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..

nihayet

konu içeriğinde kural dışı yazılar ve mesajlar olursa lütfen bildirin

ok.

• amd64 x2 +3800 alacağına amd64 x2 +4200 al diyorlar. sadece 2x200mhz (diğer özellikler aynı sanırım) için 100-120 milyon fark vermeye değer mi ???
  • 3800+ ile 4200+ arasinda chok bir fark yok gibi görünse de aslında var.bence kesinlikle almışken 4200+ al.!
    200*2:400 mhz
  • EĞER BİR İNTEL VE BUNA BAĞLI OLARAK ANAKART ALACAKSAN Bİ FİKRİM YOK.AMA 939 PİN Bİ AMD İÇİN ANAKART ALACAKSAN BENCE TERCİHİN ASUS A8N5X OLMALI.FİYATIDA ÖYLE UÇUK BİR RAKAM DEĞİL.ATİ X300 EKRAN KARTI ALMAYI DÜŞÜNÜYORSAN OYUNLARDAN SÜPER Bİ PERFORMANS BEKLEME.AMA FİYAT OLARAK UYGUN VE KÖTÜ BİR EKRAN KARTIDA DEĞİL[simage][/simage][simage][/simage]
  • quote:

Orjinalden alıntı: yetonyali

quote:

Orjinalden alıntı: heretic1503

quote:

Orjinalden alıntı: ScorpionSoldier

yaa arkasadlar bende pc toplamayı düşünüyorum yigenime yanlız cok pahalı olmasın 800 1000 usd arası bi fiyat belirledim biraz oyun agırlıklı olması taraftarıyım işlmci amd de karar kıldım anakart epox mu asusmu ekran kartı atimi nvidia mı karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşım monitör olsun mu olmasın mı?

MONİTÖRLÜ

ASUS CB-5216A 52x32x52x16 Combo Box (Siyah)
    37 $
    AMD Athlon 64 3000+ (2.0GHz, 512K, S754) BOX
    143 $
    TWINMOS DDR400 1024MB
    98 $
    SAMSUNG 120GB 7200RPM 8MB SATAII
    84 $
    MITSUMI 1.44 MB Siyah
    7 $
    LEADTEK 128MB Winfast PX6600GT TDH Extreme (Geforce 6600GT)
    198 $
    EPOX EP-8NPA7I (NF4,LAN,SATA,RAID,S754)
    84 $
    SAMSUNG 793 DF 17\" FLAT CRT (Siyah)
    135 $
    COOLER MASTER CENTURION 5B PENCERELİ 350W
    95$
    A4 TECHKB-8 + OP620 Desktop Optic Set Klavye-Mouse Seti
    12$

TOPLAM:1.010$ (KDV DAHİL)

AMD Athlon 64 3000+ (2.0GHz, 512K, S754) BOX piyasada var mı arladaşım varsa öle bişey bizede söle bari

s754 socketlilerihala mevcut durumda.s939 modeli yok sadece

• quote:

Orjinalden alıntı: parankima

AMD ATHLON 3000+ VENICE 939pin 140$
    EPOX EP-9NPA3J SOKET 939 ANAKART 95$
    TWINMOS 2x512 mb DUAL RAM 90$
    256 MB ATI RADEON P.COLOR X700 PCI EXP. 87$
    120 SEAGATE 7200 NCQ SATA2 8MB 81$
    SAMSUNG 713N 17" LCD MONİTÖR (GÜMÜŞ) 295$
    LG DVD-RW 48$
    AOPEN ES50E-E02 300W SIYAH KASA(AIRDUCK) 41$
    MICROSOFT OPT.DESK. KLAVYEMOUSE K96 24$
    toplam (kdv dahil) : 1400 YTL

almayı düşündüğüm sistem bu. nasıl bir sistem olmuş? acaba bu sistem üzerinde nasıl değişiklikler yapmalıyım, daha yüksek performans almak için

verebileceğim maksimum fiyat 1400 ytl
    aşırı derecede oyun oynamam.

iyi bir sistem.aşırı oyun oynamayacakasn güzel ama o cpu piyasada mevcut değil.kendin başka yerden bulduysan olur tabiiseagate hdd lerin biraz sesli çalıştığı malum.samsung hdd lerede bakabilirsin.ama ses o kadarda önemli değil diyorsa sorun yok.lg dwd rw de aynı şekilde.ses var,sorun yok.asus 1608p modeline bakmanı tercih ederim.monitör hakkında bilgim yok üst konudan daha ayrıntılı bilgi alabilirsinama lcd lerin tam oturmamış bir teknoloji olduğu yorumlarını değerlendirisek şimdi almak pek akıllıca değil.iyi bir flat crt şu an için yeterli olur düşüncesindeyim.artan 150$ civarı paraylada ram ve gpu yu yükseltebilirsin

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.