Şimdi Ara

pc açınca internet bağlantısı gidiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
17.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar evde 4 pc var ben pc açınca intrnet bağlantısı kopuyo pc kapattığımda veya ağ kablosunu taktığımda geri geliyo. format attım, ethernet kartını değiştirdim, ağ kablosunu değiştirdim yine de düzelmedi
    ancak başka bi modemi takıp ip sini girdikten sonra geri önceki modemi taktığımızda geliyo bi türlü anlayamadım
    tabi başka bi modemi bulmak zor oluyo acaba başka bi modem takmadan ip sini değiştirebilirmiyiz veya bu sorunu nasıl halledebilirim kafayı yiyem

• ip leri çakışıyor olabilir modemde.hespini otomatik ip almasını saglayın.yada hepsine elinizle değişik ip ler verin sorun büyük ihtimal çözülür.
  • nasıl yapacam bunu pek anlamıyorumda bu konulardan
  • öncelikli sorum modemin marka ve modeli ne onuda belirt.

öncelikli olarak her bilgisayarda otomatik ip mi alıyor yoksa elle mi alıyor ona bakın.ona bakma için masaüstünden ag baglantılarıma tıkla.ordan sol tarafta ag baglantılarını görüntüle yazar ona tıkla.orda gelen şeye böyle şekli 2 tane monitöre benzerona sag tıkla özellikler de o açılan pencerede biraz aşagıda internet iletişim kuralları diye bişe olur ona tıkla sonra onun aşagısında sag da özellikler der onada tıkla karışna ip filan yazan bi yer gelir.ordakilerini otomatik ip al de dns adresinide otomatik al seçenegini işaretle sonrada tamam de diger bilgisayarada bunu yap.sonra tekrar dön buraya çözülmezse sorun

• arkadaşım zaten otomatik ip al da benim pc diğer türlü elle ip al dedim 10.0.0.6 yazdım yine gelmedi
    modemin markası gezz
  • digerlerine de baktın mı?sadece seninki için demedim ki ben.bu 10.0.0.6 ne modemin için girmek için kullandıgınız ip mi eger öyleyse bu numarayı vermeyin her bilgisayar başka bi numara verin örnegin 10.0.0.10 digerine 11 gibi filan
  • modeme girme için 10.0.0.2 ben diğer pc lerde olmayan ip adresi verdim fakat yine olmuyo
  • başka bi önerisi olan var mı acaba
  • arkadaşım senin sorununun aynısı bi ara bendede vardı. yaptığın işlemlerin aynısını bende denedim. gezz marka modemimiz vardı ve 4 kişi kullanıyorduk interneti. ne zaman benim bilgisayar açılsa internet kopuyodu. bi ara ramlerden şüphelendim, iki parçaydı ve birini çıkardım. (belki işe yarar) düzeldi!!! ama daha sonra aynı sorun tekrar devam etmeye başladı. artık evde bilgisayarımı açamayacak duruma gelmiştim ama şimdi herşey yolunda

ne mi yaptım?
    bilgisayarı değiştirdim
    zaten eskimişti
  • Ayni sorun bendede vardi.2 pc var win 10 yuklu.2. Pc acinca internet yok denecek kadar gidiyordu wifi de dahil.Ben bu sorunu soyle cozdum.Sorun cikaran pc deki win 10 u sildim.Yani format atip win 7 ulti yukledim duzeldi.Su an hic bir problem yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bende de var. Masaüstü açtığım da wifi ye bağlı tüm cihazlarda(laptop, telefon vs.) internet gidiyor. Wifi ye bağlı fakat internet sayfalarını açamayacak kadar az download hızına düşüyor. Çözüm nedir?

• Arph kullanıcısına yanıt

Hocam sorunu çözebildiniz mi ? Kafayı yedirecek bu sorun bana

• quote:

Orijinalden alıntı: weehwet

Hocam sorunu çözebildiniz mi ? Kafayı yedirecek bu sorun bana

Evet hocam. Yanlış adaptör problemiymiş. Superonline kullanıyorum, tv plus cihazının adaptörü ile modem in adaptör karışmış. Voltajları farklı olduğu için modem sağlıklı çalışmıyormuş.

• Arph kullanıcısına yanıt

Yaşadıgınız sorunun aynısı bende de vardı sonra bi ara düzeldi şimdi tekrar başladı. Sizinki tesadüf düzelmiş olabilir mi ? Çünkü ben 2 farklı modem denedim adaptorler falan farklı ama sorun devam ediyor.. Araştırmalar yaptım nette benzer sorunu yaşayanlar var ama kimse çözümünü yazmamış. Deli etti beni bu sorun

• weehwet kullanıcısına yanıt

Benim gibi bozuk bir adaptörünüz olabilir mı? Yada pc nin güç kaynağı da bir çeşit adaptör oda olabilir

https://forum.donanimhaber.com/bozuk-adaptorun-sinyalleri-bozmasi--148575065

• orhan kullanıcısına yanıt

Hocam pc yi başka biryerin internetinde denedim sorunsuz şekilde giriyor. Pc de sorun olmadıgı kesin. Modem konusuna gelirsekde başka bir modem denedim onda da sorun aynı oldu. Benim bilgisayarı kapattıgımda evdeki tüm cihazlar rahatca internete girebiliyor ama benim pc yi açınca hepsi yavaşlıkdan internete baglanamıyor. Dediğim gibi benim pc yi başka biryerde denedim orda sorun olmuyor. Gerçekden çıkmazdayım sorunu çözemiyorum.

• Kaspersky ve malwarebytes ile tarama yapın. Sisteme bulaşan zararlı da aynı probleme neden olmaktadır. Denemekten zarar çıkmaz

• Arkadaşlar konuyu hortlatmak gibi olacak ama ilerde yaşayacaklar için belki bilgi olur benzer bir sorun bende de vardı. Eve son gelen laptop açıldığı anda evde ki tüm interneti kendine çekip evdeki tüm cihazların internetini gasp ediyordu uzun uğraşlar sonucu böyle bir çözüm buldum denemenizi tavsiye ederim “Eğer sizinde bilgisayarınızı açtığınızda pc'de ki, laptopdaki yada telefonlarda ki wifi kablosuz ağı internet olmasına rağmen kopuyorsa bir yerlerde bir şeyler ters gidiyor demektir.

Normalde telefonda veya dizüstü bilgisayarınızda wifi'ye bağlıysanız ve masaüstü bilgisayarı açtığınızda wifi kopuyorsa muhtemelen bilgisayara bağlı bir başka internet adaptörü vardır. Kablosuz wifi adaptörü gibi. Herşeyi denemenize rağmen çözüm bulamadıysanız, çok az kişinin başına gelen bu olayın çözümü şu şekilde:

-Masaüstünde Bu Bilgisayar'a (Bilgisayarıma) sağ tıklayın ve Yönet diyin

-Çıkan ekranda sol menüden Aygıt Yöneticisini seçin

-Çıkan sayfada başlarda yer alan Ağ Bağdaştırıcıları'na tıklayıp altında ki pc'ye bağlı adaptöre sağ tıklayın ve Özellikler'i açın. Hangisi olduğunu bilmiyorsanız muhtemelen sonunda Adapter diye yazıyordur. Ona sağ tıklayıp Özellikler deyin.

-Çıkan ekranda üstte yer alan Gelişmiş sekmesine tıklayın.

-Burası son ekran. İşlemi burada yapacağız. Bu ekran herkes de farklı olabilir. Siz burada Wirelles mode, Wifi modu gibi yazan bağlantıya tıklayacaksınız. Yanında ki Değer kısmını değiştireceksiniz. Orada IEEE 802.11b/g/n yazacak, onu bulup 802.11b/g olarak değiştirin ve internet geldimi kontrol edin. Yine olmazda 802.11b 'yi seçin ve tekrar deneyin.” Yalnız bunu sorun çıkaran cihazın ayarlarında yapmanız gerekiyor

• Bu sorun bende de var. Daha önce Netspeed kullanıyordum.
    Faturadan dolayı poyrazwifi ye geçmiştim. Sorun poyrazwifi de başladı. İnternet ışığı kırmızıya dönüyor ve 1 saatten önce gelmiyor.

Masaüstü pc yi gündüz vakti kullanamıyorum. Geceleyin sorun olmuyor.

Donanım sorunu değil denedim.. Belki Windows sorunu.. Bunu deneyip yazacağım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.