Şimdi Ara

PC Acilmiyor...Bios ekranı bile gelmiyor... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
93.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uğraşacak birşey kalmadı. Anakartı değiştirdim...
  • arkadaşlar bende de laptopa oldu aynısı makine çalışıyor ışıkları var ama ekran gelmiyor nasıl yapacam işyerinin bilgisayarı bu pazarlık aldıydım napcamı şaşırdım
    bu jamper ney söylerseniz sevinirim
  • Hort olacak ama yapcak bişey yok! Şu an aynı sorun bende de var...
  • böyle durumlarda kasaya bağlı elektirik kablosunu pirizden çıkarıp ucunu duvara yada metal bir yüzeye değdirin iki uç temas etsin fazla elektiriği boşaltın çoğunlukla sorun bu oluyor
  • ekran kartında kaynaklanabilir tavsiyem anakartta onboard vga çıkışı var ise oraya takıp çalıştırmanı öneririm
    eğer ki çalışmazsa anlaki anakartta problem vardır %70 kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rádèøή

Hort olacak ama yapcak bişey yok! Şu an aynı sorun bende de var...

4 yıl sonra cevap atıyon harbi hort yani
  • ekran kartından kaynaklanıyor olabilir bende de olmuştu ekran kartım yanmıştı
  • Bir bilgisayar diski donanım yapılandırması sorunu nedeniyle Windows başlatılamadı.

Seçili önyükleme disketinden okunamadı. Önyükleme yolunu ve disk donanımını gözden geçirin.

Windows belgelerine başvurarak donanım disk yapılandırmasını inceleyin ve ek bilgi için donanım başvuru kılavuzlarına bakın diyor. Ne yaptıysam açılımıyor.bir çok sitede yeniden kurun windowsu yok onarın falan diyorlar.hiç açılmıyor ki açılsa zaten yapacagım bunları.normal açılıyordu önce.boot.ini bulunamadı gibi bir ileti veriyordu sonra açılıyordu.netten baktım bazı ayarlar vermişler bende söyleneni aynen uyguladım bir dahada açılmadı lütfen yardım.nasıl kurtulacagım bu işten
  • Arkadaşlar Merhaba...benimde bu sorunlara benzer bir sorunum var...Pc yi açıp fanı söküp temizledim,ardından yerine taktım,ramlerde oynama varmı diye çıkarıp tekrar yerine taktım...bir zaman sonra pcyi çalıştırmaya çalıştım.Ama ne bip sesi ne ekran hiçbir şey çalışmıyor(anakartta sabit olarak yanan ışık haricinde) powere basıyorum ama açılmıyor...
    Acaba sorun ne?
    Lütfen yardım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bordo_mavi

Arkadaşlar Merhaba...benimde bu sorunlara benzer bir sorunum var...Pc yi açıp fanı söküp temizledim,ardından yerine taktım,ramlerde oynama varmı diye çıkarıp tekrar yerine taktım...bir zaman sonra pcyi çalıştırmaya çalıştım.Ama ne bip sesi ne ekran hiçbir şey çalışmıyor(anakartta sabit olarak yanan ışık haricinde) powere basıyorum ama açılmıyor...
    Acaba sorun ne?
    Lütfen yardım?

statik elektrik yüzünden açılmayabilir kasanın arkasında anahtar göreceksiniz(varsa tabi onu "o" konumuna getirin)sonra power düğmesine 3 kez basın sonra bir süre böyle kalsın..(5-10dk) ondan sonra anahtarı düz konumuna getirin bilgisayarınızı açın.. açılması lazım olmuyorsa ramleri çıkarıp uçlarını silgi ile gezdirin slotlarada silgi gezdirmeyi unutmayın..

o anahtar yoksa bilgisayarı fişten çıkarıp aynı işlemi yapabilirsiniz.. sorun devam ediyorsa ya ramler gümlemiştir yada anakart gitmiştir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliosaga -- 25 Ocak 2012; 2:37:14 >

• başta tarihe bakmak lazım abi okuyorum 2 saattir bu nasıl horttur be kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bordo_mavi

Arkadaşlar Merhaba...benimde bu sorunlara benzer bir sorunum var...Pc yi açıp fanı söküp temizledim,ardından yerine taktım,ramlerde oynama varmı diye çıkarıp tekrar yerine taktım...bir zaman sonra pcyi çalıştırmaya çalıştım.Ama ne bip sesi ne ekran hiçbir şey çalışmıyor(anakartta sabit olarak yanan ışık haricinde) powere basıyorum ama açılmıyor...
    Acaba sorun ne?
    Lütfen yardım?

geçen ay bende aynı şeyi yaşadım ama ben birazda bilerek yaktım anakatı athlon 2 işlemcimi 4200mhz de çalıştırıp occt (sisteme aşırı yükleniyo),
    ile bir saatlik teste başladım.15 dakika sonra anakart sizlere ömür.Öle duruyor şimdi çekmecede.

yeni bios yüklemek içinde en azından bios ekranına kadar pc nin açılması gerektiğini sanıyorum(yanlış biliyorsam lütfen düzeltin)hiç açılmıyorsa yani tık yoksa yeni anakart almak tek seçenek gibi duruyor

• Arkadaslar bu sizden ilk yardim isteyisim,gercekten caresiz kaldim artik..

Bugun ogle saatlerinde ekran dondu,tekrar actigim da ise bildigimiz bios'a gecmeme sorunuyla karsilastim..bir ay once 2x2 gb ram almistim,bunlari 1x1 gb ramlerle dual calistiriyorum,ddr2 800 mhz hepsi ve ayni markanin ayni serisi..

Bir kere mavi ekran almistim ama sorun olmadan devam ettim reset sonrasi..

Ama bu sefer,bios pilini cikardim,kisa devre yaptirdim,ramleri tek tek denedim,ekran kartsiz calistirmayi denedim,tum kablolari teker teker soktum taktim,slotlarin yerlerini degistirdim,hard disk'i baska bilgisayarda denedim sorunsuz calisiyor..ama gelin gorun ki ne yaptiysam bios ekranini bile goremedim..kirmizi isikta kaldim kisaca..

Fikri gelen olursa bi paylassin,biosta sorun oldugunu dusunuyorum,ekran acilmazken bunu cozme imkanim var mi?

Tesekkurler.
  • format atarsak düzelirmi acaba.? yada bilgisayar tamircisine götürsek kaç para alır.?
  • ekran kartı bıos guncellemesı yapıyordum.(acemiyim bu konularda) reset atmamı ıstedı ve pc ye bıdaha goruntu gelmedi. Tum parcalar calısıyor goruntu yok. Baska kart taktım bip sesı geldı ama yıne goruntu yoktu. Anakart göçmus olabılırmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar benim de soyle bi problemim var pc aciliyor AMA ekran acilmiyor dit sesleri gelmiyo
    Rami soktum temizledim herseyi yaptim AMA duzelmedi ne yapabilirim

• Simdi cd taktim uc kere uzun uzun diiit diiit etti nedir sorun acil yardim Edin beh

• anakartmı yanmış aynısı bendede var anakartta asus p8p67 le
  • selam, benim pcnin ekran kartında sorun vardı, görüntü kırmızı ağırlıklıydı. yeni bir ekran kartı taktım. önce sorunsuz çalıştı, renkler düzeldi ama sonra yeni donanım bulundu diyip yazılımını yüklerken pc kilitlendi. açmaya çalıştım ama bios ekranı bile gelmiyor artık. güç açıyor, ışıklar yanıyor ama görüntü yok. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • Arkadaşlar Aynı sorun bendede var yardımcı olun
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.