Şimdi Ara

PC Açılışında Bu Ekranda Neden Çok Bekliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar pc açılışında bu ekranda çok fazla bekleme yapıyor bunun nedeni en olabilir? 15-20 sn bekleme yapıyor bu ekranı geçtikten sonra sistem cok hızlı açılıyor sonrasında hiç bir sıkıntı yok ama bu ekranda bukadar beklemesi cok tuhaf. biostan baktım normal boot fast boot gibi seçenekler ve sanki bu ekranın kaç sn ekranda kalacagını gosteren bir yer var 3 sn seciliydi 2 yaptım ama değişen bir sey olmadı. baska bir olayı mı var acaba?

bir diğer sorun ise uefi biosa girdigğimde çözünürlüğün kötü olması. asus sitesinde uefi bios 1024*720 çözünürliğündedir olarak bilgi vermişler.

bu benim benim ekranımın resmi

buda technopatta bir videodan aldıgım resim. burada bios ekranı gayet güzel görünmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 17 Mayıs 2017; 15:1:4 >

• O ekranın takılı kalmasının nedeni uefili bilgisayarlarda oluşan boot sectordeki bir bozukluk. Sıfırlama işlemi yapınca düzeldi bende. Formatla/sıfırlama ile uğraşmak istemiyorsan başlangıç onarma filan deneyebilirsin. 2. çözünürlük sorunu için biosu güncellemen veya ekranla ilgili bir ayar yapman gerekiyor olabilir. (ekranı 16:9 full hd tam ekran moduna getir varsa öyle bir menüsü)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

O ekranın takılı kalmasının nedeni uefili bilgisayarlarda oluşan boot sectordeki bir bozukluk. Sıfırlama işlemi yapınca düzeldi bende. Formatla/sıfırlama ile uğraşmak istemiyorsan başlangıç onarma filan deneyebilirsin. 2. çözünürlük sorunu için biosu güncellemen veya ekranla ilgili bir ayar yapman gerekiyor olabilir. (ekranı 16:9 full hd tam ekran moduna getir varsa öyle bir menüsü)

Yani ekran zaten full hd ama biosta cozunurluk ayari gibi bisey yok biosta en son surumu yuklu suan

Sistemi zaten yeni kurup formatladim daha 1 haftalil sistem aslinda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backspace7 -- 16 Mayıs 2017; 0:40:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backspace7 kullanıcısına yanıt
    Çözünürlük ayarı değil bioslarda çözünürlük ayarı olmaz. Bilgisayarın masaüstü değil mi? Harici ekranlarda menü olur renk ayarı vs bende asus rog swift led panel var mesela kumandasıyla tv uyumlu 1440p 1080p 720p çözünürlük değiştirilebiliyor. Düğmeleri kurcala monitördeki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-71C700AC1 -- 16 Mayıs 2017; 1:5:47 >
  • Vestel kullanıyorsun sanırım. Kumandada mavi tuşun hemen altında, uzerinde bir insan figuru olan tuş var. Uygun goruntuyu bulana kadar tuşa art arda bas.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 16 Mayıs 2017; 7:58:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

Vestel kullanıyorsun sanırım. Kumandada mavi tuşun hemen altında, uzerinde bir insan figuru olan tuş var. Uygun goruntuyu bulana kadar tuşa art arda bas.

aslında bu normal bir full hd tv ben bunu pcde kullanıyorum. bu tvnin kumandası bu linkteki kumanda
    http://st3.myideasoft.com/shop/gr/65/myassets/products/429/vestel-rc1110-lcd-tv-kumanda.jpg?revision=1469135261
    ama belirttiğiniz gibi bir tus yok mavi tusun altında. ayarlardan var 16:9 14:9 4:3 gibi ama denedim bisey değişmedi ekranda boyutu olarak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.