Şimdi Ara

pc açılışı gittikçe dahada ağırlaşıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar laptop gün geçtikçe kötüye gidiyor hiçbirşey yapmadığım halde.Bilgisayarı ilk aldığım zaman 10-15 saniyede açılıp 30 saniyede kendine gelen pc şimdi bi 5 dakikadan fazla kendine gelmesi sürüyor.Nedeni sizce ne olabilir? gpu kullanan bişilermi var benim bilmediğim ama laptopta kurulu program sayısı bi elin parmağı kadar zaten

• Teknik özellikleride vereyim:
    +8gb ram
    +2 gb ekran kartı nvidia gt650m
    +i7 3630
    +Windows 8,1 orjinal sürüm yüklü
    arkadaşlar yardım edin gün geçtikçe dahada kötüleşiyor laptop.Laptopa format attım değişen bişi olmadı
  • Ashampo win optimizer ile tarama yaptır bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Ashampo win optimizer ile tarama yaptır bakalım

kurdum ama bir işe yaramadı hocam.
  • msconfig komutu ile hizmetler sekmesine ulaşın (tüm microsoft hizmetlerini gizle) dedikten sonra geriye kalan olursa tiklerini kaldırın tamam uygula ardından başlatma sekmesine ulaşın ordan da gereksiz bulduklarınız tiklerini yok edin uygula deyip tekrar başlatın bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: dextro22

Teknik özellikleride vereyim:
    +8gb ram
    +i7 3630
    arkadaşlar yardım edin gün geçtikçe dahada kötüleşiyor laptop.Laptopa format attım değişen bişi olmadı

ustadım problemın dısk kaynaklı olabılır, imkanın var ise ssd ye terfı et ınan pc performansını o zaman keyıfle kullanırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarbarosTUGRUL

quote:

Orijinalden alıntı: dextro22

Teknik özellikleride vereyim:
    +8gb ram
    +i7 3630

ustadım problemın dısk kaynaklı olabılır, imkanın var ise ssd ye terfı et ınan pc performansını o zaman keyıfle kullanırsın

imkanım yoksa böyle kullanmaya alışmam lazım yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: acilinbendoktorum_

msconfig komutu ile hizmetler sekmesine ulaşın (tüm microsoft hizmetlerini gizle) dedikten sonra geriye kalan olursa tiklerini kaldırın tamam uygula ardından başlatma sekmesine ulaşın ordan da gereksiz bulduklarınız tiklerini yok edin uygula deyip tekrar başlatın bakalım

hocam bu dediklerinizi görev yöneticisi ile benzer bi şekilde yapmış microsof ve intel dışındaki 3.parti uygulamaları devredışı bırakmışım zaten. Teşekkürler yinede
  • Anti Virüs programı kaynaklı olabilir.
  • Merhaba,

http://www.yazilimindir.com/startup-sentinel

Bu yazılım işinize yarayabilir. Açılışda gereksiz programlarınız varsa bu programla bakıp iptal edebilirsiniz.

Kolay gelsin.
  • Tamamen hardiskle alakalı genelde firmalar ucuz ürüne kaçıp sanki 7200 rpm çok hızlıymış gibi 5200 rpm diskler takmaktadırlar laptoplara buda zamanla gözle görülen bariz etki yaratmaktadır. Biryerden ödünç bulabilirseniz denenizi tavsiye ederim. Bu arada laptopumuzun bakımlarınızı yaptığınızı düşünüyorum iç temizlik ve macun yenileme fanlar vs .
  • quote:

Orijinalden alıntı: a1kalite34

Anti Virüs programı kaynaklı olabilir.

hocam orjinal kaspersky 2015 yüklü
  • quote:

Orijinalden alıntı: yellowblue55

Tamamen hardiskle alakalı genelde firmalar ucuz ürüne kaçıp sanki 7200 rpm çok hızlıymış gibi 5200 rpm diskler takmaktadırlar laptoplara buda zamanla gözle görülen bariz etki yaratmaktadır. Biryerden ödünç bulabilirseniz denenizi tavsiye ederim. Bu arada laptopumuzun bakımlarınızı yaptığınızı düşünüyorum iç temizlik ve macun yenileme fanlar vs .

Hocam hardisk 1tb 5400 rpm+8gb ssd olması lazım. Donanım/yazılım konusunda çok fazla bilgim yok.Bu arada iç temizlik macun yenileme falan hiç yapmadım kendi başıma yapabilirmiyim?
  • dextro22 D kullanıcısına yanıt
    laptop olduğu için eğer daha önceden yapmadıysanız tavsiye etmem sonra ufak bi hata size daha pahalıya patlayabilir.Temizliğini daha önceden hiç yaptırmadıysanız hemen yaptırmanızı öneririm laptop bide daha sorunlu oluyor çipler zarar görüyorse maddi olarak masraflı olucaktır .. Harddiskiniz zamanla deforme olmuştur diye düşünüyorum bulabileceğiniz yer varsa denemenizi tavsiye derim ödünç alıp biryerlerden ama dedğim gibi 2 ihtimal var ya aşırı ısınma yada hardisk şuan gözüken bunlar kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: yellowblue55

laptop olduğu için eğer daha önceden yapmadıysanız tavsiye etmem sonra ufak bi hata size daha pahalıya patlayabilir.Temizliğini daha önceden hiç yaptırmadıysanız hemen yaptırmanızı öneririm laptop bide daha sorunlu oluyor çipler zarar görüyorse maddi olarak masraflı olucaktır .. Harddiskiniz zamanla deforme olmuştur diye düşünüyorum bulabileceğiniz yer varsa denemenizi tavsiye derim ödünç alıp biryerlerden ama dedğim gibi 2 ihtimal var ya aşırı ısınma yada hardisk şuan gözüken bunlar kolay gelsin

hocam bilgisayarcıyamı götürmem lazım temizletmek için yoksa vatandan aldım makinayı garantisi bitti gerçi ama oradada yapıyolarmı ? birde deforme olmuş diyorsunuz bulabileceğim bi yer varsa dene demişsiniz tam anlamadım neyi deniycem
  • dextro22 D kullanıcısına yanıt
    Virüs Programını kaldırıp dene.
    Ayrıca Ssd lerde performansın düşmemesi için diskin %20 sinin boş olması gerekir.
  • Garantisi bittiyse bilgisayarcıya götür iyice temizlesinler termal macun sürsünler. Bi de temiz format attırın sürücüleri de güncelleyin.

• Virüs taraması yap, laptopun içini temizle, fazla ısınmamasını sağla.

• Garantisi bitmişse eğer vatana götürsen bile servise yollucaklar gelmesi uzun sürer birde servis yüksek fiyat istiyebilir kendi bulunduğun çevrede güvendiğin bir bilgisayrcıya yaptırmanı tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.